JnJ Pokutován $572mln. v Oklahomě Opiátů Krize

 

Johnson & Johnson (JNJ) byl plácl s pokutu ve výši 572 milionů Oklahoma soudce po zjištění, zdravotnických prostředků a farmaceutické společnosti odpovědné za tankování opiátů drogové epidemie. To je první dekret v USA proti výrobce drog v opioidní epidemie případě. Zejména, akcie shromáždil $1.84 nebo 1,44%, a uzavřel na $129.64 jako trh cítil, že pokuta byla výrazně nižší, než sankce požadované Oklahoma. J&J prohlásil, že má v úmyslu se odvolat proti rozsudku.

Rozsudek vydaný Cleveland County Okresní Soudce Thad Balkman mohly mít vliv na stovky podobných případů podaných státní a kmenové vlády. Zejména, žaloba je jedním z 2,000 opatření přijatá státní a místní vlády, tvrdí výrobci léků tankování opioidní epidemie. Lék je zjištěno, že mají vazby s přibližně 47,600 úmrtí na předávkování v roce 2017, podle údajů poskytnutých Centra pro Kontrolu a Prevenci Nemocí.

Pokud jde o dopad na opioidní epidemie, Balkman řekl: "opioidní krize sužuje státu Oklahoma. To musí být odstraněny okamžitě."

Zejména, státu Oklahoma dorazili do osady s další dva obžalovaní, a to Purdue Pharma a Teva Pharmaceutical Industries Ltd. Zatímco OxyContin výrobce Purdue Pharma se dohodli na 270 milionů dolarů vypořádat, Izrael-založené Teva přijal vysolit $85 milionů jako jednorázové vyrovnání do konce soudního řízení. Obě společnosti mají popřel jakékoli provinění.

V jeho soudu argument, Oklahoma tvrdí, že JnJ a jejích dceřiných společností se uchýlili k klamavých marketingové kampaně na plný plyn a palivo opiátů epidemie. Marketingové kampaně přeceňovat vliv léků pro léčbu chronické bolesti a tónovaný-down závislost rizika. Mike Hunter, Oklahoma Generálního Prokurátora, poukázal na to, že opiátů předávkování mělo za následek smrt 4,653 lidí ve státě v letech 2007 až 2017.

Podle Elizabeth Anderson, analytik společnosti Evercore ISI, očekával JnJ, aby se plácl s pokutou ve výši $500 milionů do 5 miliard dolarů.

JnJ prohlásil, že to bude odvolání proti výši 572 milionů pokuty, jelikož je přesvědčen, že rozhodnutí je "chybné". Kromě toho, společnost uvedla, že Oklahoma má "nepodařilo předložit důkaz, že výrobky společnosti nebo akce, způsobil veřejné pohoršení v Oklahomě."

Michael Ullmann, Výkonný Viceprezident, Generální ředitel, Johnson & Johnson, tvrdil, že JnJ je dceřiná společnost není zodpovědná za opioidní epidemie. Ullmann řekl, "Janssen nezpůsobil opiátů krize v Oklahomě, a ani fakta, ani zákon podporuje tento výsledek. Jsme si vědomi, opioidní krize je nesmírně komplexní problém veřejného zdraví a máme hluboké pochopení pro každého postiženého. Pracujeme s partnery, najít způsoby, jak pomoci těm, kteří to potřebují."

Balkman rozhodnutí by mohlo mít obrovský dopad jako jiné státy a společenství se bude snažit držet JnJ a dalších drog výrobců odpovědných za aktivaci opioidních epidemie, která má za následek ztrátu 400.000 žije v USA v letech 1999 a 2017, podle údajů poskytnutých Centra pro Kontrolu a Prevenci Nemocí.

V komentáři k rozsudku, Jared Holz, zdravotní péče-akciový stratég Jefferies prohlásil, že vládnoucí "dělá vlastní J&J trochu jednodušší. Jako jiní zmínili, je to [jen] jeden konkrétní stát."

Jako v pohodě facku tím, že soudce byl nižší než tržní očekávání, můžeme předvídat skladem zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf ukazuje, že zásoby nadále rozsah-vázané mezi 129 a 140. Kromě toho, stochastický oscilátor je v přeprodané zóně. Jako výsledek, můžeme očekávat býčí zvrat v populaci.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: