Saúdská Riál Hity Dvou Leté minimum Na Jamal Khashoggi Zmizení

 

Saúdská Arábie je měna dotkl jeho dvou leté minimum, a její globální ceny dluhopisů propadla na pondělí na obavy, že zahraniční investice by smlouvu jako Rijád čelí značný tlak nad mizející novináře Jamal Khashoggi. V návaznosti na zvyšující se tlak na Blízkém východě království, riál obchoduje na 3.7524 k americkému dolaru na spotovém trhu, což je nejnižší sazba od září 2016, podle údajů poskytnutých Refinitiv.

 

Záhadné zmizení Khashoggi a přepočítal do Saúdské Arábie

Khashoggi, známý Saúdská novinář a kritik vlády, zmizel poté, co šel na Saúdský konzulát v Istanbulu na schůzce, že on zařídil, aby získat svatební dokumenty. Turečtí představitelé zvažují, že by mohl být zavražděn na konzulátu – obvinění popřel tím, že Saúdská Arábie, která tvrdí, Khashoggi vlevo na stejný den, kdy dorazil. Khashoggi byl v častém kontaktu s Saúdské orgány státní správy v roce 2017 o proaktivní roli v Království, včetně jednání o vládní pomoci na fóru, že by hlava.

Khashoggi nepřijal nápady vztáhl k němu klíč partnera, vyšší konzultant v rámci Královského Dvora. Ale ten rozhovor přišel k náhlému konci po Khashoggi proměnil v ostrý kritik vlády, zejména je domácí politika a manipulace Kataru.

Vysocí hodnostáři Královského Dvora v Rijádu byly zejména rozhněván Khashoggi je nesouhlas s tím, že Saúdská vláda je září 2017 výběru zařadit Muslimské Bratrstvo a Islámský učenec Yusuf al-Qaradawi jako teroristé.

V září roku 2017, například, Khashoggi napsal článek v the Washington Post, právo, "Saúdská Arábie nebyla vždycky tak represivní. Teď je to nesnesitelné." Podle amerického úředníka, který má kontakt s inteligencí, NÁS je v držení hlasové záznamy Saudské úředníci mluví o strategii, jak přilákat novináře Jamal Khashoggi zpět do Saúdské Arábie a držet ho ve vazbě. Nicméně, úředník řekl, není tam žádný dokumentovaný důkaz o tom, zda Khashoggi je mrtvý nebo živý.

Američtí představitelé se domnívají, že je pravděpodobné, že Korunní Princ chtěl Khashoggi umlčen, ale přepočítal celosvětový dopad jeho náhlé zmizení by.

Vyčistit vzduch, Bin Salman se dostal do kontaktu s Bílým Domem, dříve tento týden poté, co média začala obviňovat z toho, královský dvůr pro Khashoggi je vražda.

Amerického Prezidenta Donald Trump je pod obrovským tlakem přes Khashoggi případě. Pár dní zpátky, skupina senátorů, napsal Prezidentovi, náročné akce Bílý Dům, aby zjistil, co se stalo Khashoggi a zda by měly být uloženy sankce na osoby nebo organizace odpovědné za incident.

Dopis, napsaný horní Republikán a Demokrat v Senátním Výboru pro Zahraniční Vztahy, automaticky spouští, šetření v rámci právních předpisů, které povoluje Prezident vymáhat sankce na jednotlivce či národy, které jsou považovány za, že se dopustil zneužití lidských práv. Bílý Dům musí odpovědět ve lhůtě 120 dnů, jasně vysvětluje, jaká opatření se plánují vzít. Zároveň dává rozhovoru pro "Fox a Přátelé," Trump řekl, že jeho podání byl "velmi tvrdý" s Saúdské Arábii, jak to zkoumá Khashoggi zmizení.

Trump řekl, "Máme vyšetřovatelé tam a pracujeme s Tureckem, a upřímně řečeno, pracujeme s Saúdské Arábie. Chceme zjistit, co se stalo. Jsme asi blíž, než si možná myslíte."

Turecký Prezident Recep Tayyip Erdogan informoval reportéři včera, že Turecko "nemohou mlčet" na Khashoggi zmizení.

Erdogan dále řekl: "Jsme v současné době vyšetřuje událost ve všech jeho rozměrech. Akce se konala v naší zemi. Nemůžeme mlčet tváří v tvář události, jako je tato, protože to není normální jev."

Turečtí představitelé tvrdí, že skupina 15 mužů přišel ze Saúdské Arábie do Istanbulu na den Khashoggi navštívil konzulát a jsou k dispozici v konzulátu v době návštěvy novinář.

Hatice Cengiz, Khashoggi je snoubenka, se domnívá, že média zprávy o jeho vraždě mohla být pravda. Ona má dále vyjádřila svůj záměr počkat na vyšetřování, které mají být dokončeny.

Vývoj vytvořil černý puntík proti Saúdské Arábii. Velcí investoři se rozhodli pro prach usadit před přijetím investičního rozhodnutí. JP Morgan Chase generální ředitel Jamie Dimon, a Ford Motor Předseda představenstva Společnosti, Bill Ford, již zrušen Saúdský investor konferenci.

Podobně také Britský miliardář Richard Branson, Uber CEO, Dara Khosrowshahi, stejně jako médií gigantů, jako jsou Bloomberg a CNN, mimo jiné, mají všechny vytáhl z konference.

Finanční trhy reagovaly na sérii špatných zpráv, s Riyadh je Tadawul burza ztrácí více než 500 bodů v posledních několika dnech. V neděli sám, výměnu ztratil 264 bodů nebo zhruba 4%. Baring 9 zásoby, zbytek 188 akcie kótovaných na burze skončilo v červených číslech.

V komentáři k práci, Issam Kassabieh, finanční analytik Dubaj-založené firmy Menacorp Financí, řekl "Něco tak velkého by určitě vystrašit investory, a Saúdská právě otevřela pro přímé zahraniční investice, takže to byl velký. Investoři necítí pevný v Saúdské ještě, takže je pro ně snadné si vzít zpět své finanční prostředky."

Stanovisko post generálního ředitele Státem vlastněné Al-Arabíja satelitní news network uvedl, že Saúdská Arábie by mohla oplatit tím, že klesá produkce ropy, pokud NÁS posouvá vpřed v uložení sankce za Khashoggi zmizení.

Turki Aldakhil dále řekl: "Pokud ceny ropy dosáhly $80 hněval Prezident Trump, ne jeden by měl vyloučit cena skákání na $100, nebo $200, nebo dokonce dvakrát, že postavu. Pravdou je, že pokud Washington uvaluje sankce na Rijádu, to bodne svou vlastní ekonomiku k smrti, i když si myslí, že je bodnutí pouze Rijádu."

Spojené Království, Francie a Německo požádaly, Saúdská Arábie a Turecko k zahájení "důvěryhodné vyšetřování" do náhlé zmizení Khashoggi, přidání dívali se na ten případ s "maximální vážností."

Ve společném prohlášení ministrů zahraničních věcí řekl: "Tam musí být důvěryhodné vyšetřování a zjištění pravdy o tom, co se stalo, a – pokud je to relevantní – identifikovat ty, kteří nesou odpovědnost za zmizení Jamal Khashoggi, a zajistit, že jsou voláni k zodpovědnosti."

Medvědí nálada ovlivněna kurzu Saúdská riál stejně. V podstatě, centrální banka udržuje peg 3,75 riyals k dolaru. Měna je dovoleno kolísat v rozmezí mezi 3.7498 a 3.7503. V roce 2015, kdy byly ceny ropy klesají, riál klesl na minimum 3.7598.

Do Saúdské Arábie přesvědčí Západ, že to není zapojen do zmizení novináře, riál zůstane slabá.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: