Exxon Zůstává Vzestupnou na Vyhlídky růstu v Surové Cena

 
Akcie Exxon Mobil Corp. (NYSE: XOM), který uzavřel na $89.90 včera, je to jen 5 dolarů od 12-měsíční maximum $95.55. Být diverzifikované ropy a zemního plynu společnosti Exxon Mobil je schopen zvládnout nízké ceny ropy a publikováno poměrně dobré výsledky. V posledních čtvrtletí, Texas-založená společnost vykázala zisk $2.65 $ nebo $0.63 na akcii na příjmy ve výši $58.677 miliard. Na základě diskuse níže, jsme přesvědčeni, že společnost je dobře umístěn tak, aby zlepšit svůj výkon v aktuálním čtvrtletí.

Po snížení produkce realizované OPEC a dalších zemí produkujících ropu, cena ropy má zlomené nad psychologickou hranici 50 dolarů za barel. Analytici očekávají, že ropa obchodovat mezi $55 a $60 během první poloviny roku 2017. To může být na paměti, že cena ropy ponořil do dvanácti leté minimum o 27 dolarů za barel v loňském roce. Když cena ropy se zvýšila z $20 na $97, mezi rokem 2002 a 2008, volný peněžní tok Exxon Mobil, bez dividendy, se zvýšil z 3,4 miliardy dolarů na $32 miliard. Z tohoto údaje můžeme usuzovat, že volný peněžní tok Exxon bude v nadcházejících měsících růst v důsledku zvýšení cen ropy.

Začátkem tohoto týdne, společnost oznámila objev nové zemního plynu pole v Severní Vysočině v Papui-Nové Guineji. Exxon Mobil vlastní 42.5% podíl v lokalitě o rozloze 126,000 akrů. Olej Vyhledávání a Santos Dceřiná společnost Barracuda Omezené, další dva partneři v projektu, vlastní 37,5% a 20%, resp. Olej Hledání je hlavní provozovatel ropné pole. Společnost v současné době vyhodnocuje výsledky vrtání pro odhad rezervy.

Další zajímavý vývoj týkajících se společnosti, je jmenování Rex Tillerson, bývalý generální ŘEDITEL společnosti Exxon Mobil, jako Ministryně zahraničí USA. Aby se zabránilo střetu zájmů, Tillerson se dohodla na prodeji z téměř 600.000 akcií Exxon Mobil ve vlastnictví mu. Na Jan 3, Exxon potvrdil, že Tillerson bude také přenášet hodnoty více než 2 miliony v odložené akcie nezávisle důvěru. Kromě toho, ex-CEO má také souhlasil s kapitulací peněžní bonus v hodnotě více než $4.1 milionu.

I když, Tillerson souhlasila přerušit vztah s Exxon, analytici se domnívají, že jeho rozhodnutí by jistě prospěch ropného průmyslu jako celku. Tillerson je považován za blízký přítel Igor Sečin, šéf ruské ropné společnosti Rosněfť. To může být poznamenal, že Sečin je bývalý špion KGB a blízký poradce Prezidenta Vladimira Putina. Tedy, na základě výše uvedených informací, očekáváme, že akcie Exxon Mobil zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, je obchodování akcií nad úroveň podpory 87. Histogram MACD se obrátil pozitivní. Tato skutečnost poukazuje na možnost další krátkodobé rally na skladě.

Takže, obchodník, můžete podívat se na možnost nákupu vysoké (nebo vyšší) smlouvy z vhodného binární broker. Nákup lze provést poté, ujistěte se, že cena podkladové akcie obchoduje pod $90 (jak je znázorněno na binární platformy) do akciového trhu. Obchodník by měl nejlépe zvolit datum, kolem 12. ledna jako datum vypršení platnosti navrhované smlouvy.

Nejnovější články: