EU-Itálie Dohoda o Rozpočtu Posiluje Euro Dolar

 

Včera, euro vzrostl vůči většině měn, s výjimkou extrémně silného jenu. Zejména pár EURUSD získal více než 50 pipů na obchod, na 1,1450 úrovně. Tři faktory vydláždil cestu pro společnou měnou 19 zemí: potenciál pro americká vláda vypnutí, zvýšení počáteční nezaměstnaných nároky a rozpočet dohodu mezi Itálií a EU.

 

Itálie ustoupí ze svého rozpočtu standoff s EU

Ve středu, populistických vlád EU a Itálie s názvem příměří v jejich hořké boje na sporném 2019 rozpočet Říma, protože v Bruselu řekl, že mění plány výdajů byly v souladu s pravidly bloku. Dohoda následuje zablokování mezi italské vládní koalice, skládající se z pravicové ligy severu, Strany a Hnutí Pěti hvězd (M5), a Evropská Komise na zemi je kontroverzní plány výdajů na rok 2019.

V historicky první v říjnu Evropská Komise odmítla grandiózní rozpočet z Itálie, které zaručeně univerzální základní příjem a zrušení důchodové reformy. Pokud by byla provedena, tyto plány by způsobilo, že italský schodek rozpočtu v roce 2019, aby dosáhl 2,4% HDP.

Je to sice méně, než je povolené EU hranici 3%, Brusel zrušil rozpočet, protože je v rozporu s pravidly EU, aby státy, které země by měly snížit své rozpočtové deficity (dříve vláda Itálie již přijat na nižší schodek rozpočtu o 0,8%), a dluhové zatížení (Itálie má druhý největší dluh v euro regionu 133% HDP).

Ve středu jednat, Itálie přijata zvrátit oba jeho milník opatření a je v současné době zavázala, že nebude přidat 2 biliony EUR, aby jeho obrovské dluhové hromadu v roce 2019. Itálie má také shodli, že jeho rozpočtový deficit cílem by mělo být zkráceny na 2,04% z původního obrázku o 2.4%.

V komentáři k dohodě Evropské Komise Místopředseda komise Valdis Dombrovskis řekl: "italská vláda má za sebou dlouhou cestu, jen několik týdnů před tam byl konfrontační rétoriky."

To znamená, že Komise nemusí zahájit disciplinární opatření proti Itálii.

Dombrovskis řekl: "řešení není ideální, ale to nám umožňuje, aby se zabránilo Nadměrného Schodku v této fázi ... Jedním důležitým pozitivním prvkem je, že nový rozpočet je založen na přijatelné ekonomické situaci."

Aby se dospělo ke kompromisu, Bruselu zůstal flexibilní v rozpočtu výpočtu poté, co vzal v úvahu "výjimečných okolností" , včetně modernizace infrastruktury po nešťastném pádu z mostu v Janově loni v srpnu.

Na ekonomické frontě, přebytek běžného účtu Eurozóny se v říjnu po poklesu v předchozím měsíci. Přebytek běžného účtu se zvýšil z 18 miliard EUR v září na 23 miliard EUR, jak ukázal včera Evropská Centrální Banka.

V USA, Prezident Trump údajně zvažuje veto nedávno schválila krátkodobé financování v Senátu návrh zákona. Trump je myšlenka být nespokojen, o nedostatek finančních prostředků pro USA a Mexikem zeď.

Trump tweeted "Když jsem s nechutí podepsal Omnibus Billa, byl jsem slíbil, že Zeď a Bezpečnost Hranic do vedení. By být hotová do konce roku (NYNÍ). To se nestalo!!! Hloupě jsme bojovat za Hranici Bezpečnosti pro ostatní země – ale ne pro naše milované USA. Není dobré!"

Mezitím, poté, co oznámil výrazný pokles v první-time nároky na NÁS v nezaměstnanosti v předchozím týdnu, Ministerstvo Práce zveřejnila zprávu, ve čtvrtek, což naznačuje, že počáteční nezaměstnaných pohledávky se vrátily zpět v týdnu končícím 15. prosince. Zprávě poukázal na to, že počáteční nezaměstnanost pohledávky vzrostly na 214.000, což představuje nárůst 8 000 více než předchozí týden unrevised úroveň 206,000. Ekonomové očekávali nezaměstnaných nároky na zvýšení 216,000.

Ekonomické údaje a politický vývoj laskavost dále zvýšil na páru EURUSD.

Technicky vzato, EURUSD pár prolomil dlouhodobé rezistence na 1.1440. Další hlavní rezistence se předpokládá pouze v 1.1570. Pozitivní čtení oscilátoru z klouzavý průměr také podporuje pokračování uptrendu. Jako výsledek, můžeme očekávat páru EURUSD pro pohyb nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: