Trump Tweet Spouští jihoafrický Rand Sell-off

 

Včera jihoafrický rand je čtyřdenní rally vůči americkému dolaru bylo náhle zastaveno poté, co AMERICKÝ Prezident, Donald Trump, oznámil, že požádal Ministra zahraničí studovat Jižní Afrika je země politiky, což vyvolalo obavy, že to může být další v řadě čelem k NÁM sankce. Rand, který je dobře-známý pro své divoké nálady založené na globální sentiment na trhu, je také jedním z nejvíce aktivně obchoduje měny rozvíjejících se trhů. Trump nepředvídané zájem v Jižní Afrika je pořízení pozemků diskuse, přichází v době, kdy Předseda Cyril Ramaphosa vláda (kvůli čelit voleb příští rok) čelí poklesu poptávky po aktivech rozvíjejících se trhů, uprostřed obav před potenciální americko-Čínské obchodní válka a nedostatek podnětů v rámci rozvinutých ekonomik.

 

Vyvlastnění Zákon

V únoru tohoto roku, vládnoucí Africký Národní Kongres schválil usnesení, které dal volnou ruku ke konfiskaci půdy bez jakékoliv náhrady. Usnesení, v části, zní takto:

"Se souhlasem Národní Rady Provincií (NCOP) nařídit Ústavní Přezkum Výboru pro přezkum § 25 Ústavy a dalších doložek, pokud je to nutné, aby bylo možné pro stát k vyvlastnění pozemků ve veřejném zájmu bez náhrady."

Vyvlastnění Zákon jasně představuje otazník nad Jižní Africká vláda závazek soukromého vlastnictví. Navzdory obavám, Prezident Ramaphosa potvrdil začátkem tohoto měsíce, že vláda bude pokračovat s zabavování půdy v rámci reformovaného Zákona.

Problém způsobil rozruch mezi investory mimo Jižní Africe, ale NÁS se objevil sotva všímat problém. Nicméně, záležitost vzala na zvrat, když Cato Institute blogu volal po zásahu USA v této otázce. Cato institute, Washington založené Liberální 'think-tank', byla založena Charles Koch, generální ŘEDITEL společnosti Koch Industries (druhý největší soukromě vlastněná společnost v USA).

Odpověď na Cato post, Trump napsal:

"Požádal jsem Ministra zahraničí @SecPompeo pečlivě studovat Jižní Africe půdy a zemědělských záchvaty a vyvlastněním a rozsáhlé zabíjení zemědělců. "Jihoafrická Vláda je nyní zabírání půdy bílých farmářů." @TuckerCarlson"

Příznivci vyvlastnění pozemků tvrdí, že pouze takový odvážný krok by mohl umožnit spravedlivou příležitost černých jihoafričanů; což naznačuje pokračující existence extrémní rasovou nerovnost ve vlastnictví zemědělské půdy.

Nicméně, přijetí této nové právní úpravy se očekává, že držet investory pryč od závazků v rámci churavějící ekonomiky. Kritici také poukazují na současný stav Zimbabwe jako varování do Jižní Afriky, ne šlapat stejnou cestou.

 

Na USDZAR vztah

Technicky vzato, v současné době USDZAR nedávno tvořil pohár a rukojeť vzor (jak je znázorněno na obrázku níže). Jako výstřih poháru bylo přerušeno, analytici očekávají, že je velká rally se vyskytují v USDZAR pár, někdy týden dopředu.

 

Nicméně, v posledních třech měsících, rand ztratil 1,9% a proti americkému dolaru – největší pokles mezi své vrstevníky.

Jihoafrický Oddělení Mezinárodních Vztahů a Spolupráce reagoval Trump tweet říká, že to bude splňovat úředníci na velvyslanectví USA "k objasnění věci." Oddělení je popsáno Trump tweet jako "nešťastné" a na základě chybných údajů. Jihoafrická vláda uvedla, že odmítá "úzké vnímání, který se jen snaží rozdělit náš národ."

Fedu Jerome Powell poslední prohlášení poskytuje další důvod pro rand změkčit proti dolar. Zatímco ve svém projevu na Výroční Sympozium Centrálních Bankéřů v Jackson Hole, Powell uvedl, že Fed by postupně zvýšení sazeb. Trump chce Powell přijmout expanzivní fiskální politiku, nicméně Powell prohlášení tvrdil, že Fed nebude padat v souladu s politickými očekávání, a bude i nadále dělat to, co je nejlepší pro USA a globální ekonomiku jako celek.

 

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: