Bude Německo Sladit sám s ECB Plánuje Nákup 500 Miliard Eur státní Dluhopisy?

V poněkud překvapivý tah, minulý pátek viděl ECB (Evropská Centrální Banka) oznámil dohodu o koupi €500billion hodnotě státních dluhopisů. Proč je to důležité? Protože to znamená, plnohodnotné QE (Kvantitativní Uvolňování), program v Evropě je na spadnutí a nastaví precedent, že je těžké být ignorován.

ECB se zmínil, že balíček bude sestávat pouze z vysoce kvalitní investice, což znamená, že nakupují dluhopisy od vysoce hodnocených zemí, jako je Německo, Itálie, Francie, Španělsko. Zbytek programu bude provedeno prostřednictvím národní centrální banky v každé zemi. Co se týče množství dluhopisů, aby koupil, rozdělení bude provedeno v poměru k příspěvek každé země do rozpočtu ECB.

Pokud je to pravda, je to obrovský krok vpřed a představuje vítězství pro Pana Draghiho, přes tuhé Němci jako Rady Guvernérů ECB potřebuje většinu pro hlasování o balíčku, a to může být provedeno bez Německu. Avšak poté, co Německo na palubě bude případ pro pevné důvěry v instituce. Bylo by to nepřekvapuje, Německo souhlasí, aby to, jak to představuje kompromis ve srovnání s tím, co bylo původně říkalo na trhu: velikost balení téměř 1 bilion, s centrální bankou, aby plně kupovat dluhopisy všech zemí, zejména těch, kteří jsou v nesnázích (Jižní státy).
 

:

 
Neměli bychom přejít na jakýkoli závěr ještě i když to nebylo oznámeno oficiálně....přesto.

To je další tiskové konferenci ECB dne 22. ledna jeden pamatovat a reakce trhu bude určitě jiné počasí Německo souhlasí s programem, nebo ne.

Dopad tohoto rozhodnutí, nicméně, je ještě třeba úplně zapomněl, tak jen o tři dny později, na 25. ledna, řecké volby mohou nastavit tón pro nový EURUSD prodejní vlna jako aktuální průzkumy veřejného mínění naznačují jasné vítězství proti úsporným strany, kterou vede Alexis Tsipras. Pokud skutečně Řekové se rozhodli jít touto cestou, pak všechny snahy Pana Draghiho a ECB, může být marné jako jednotné měny bude čelit hrbolaté silnici před sebou.

Zajímáte se o obchodování s měnami? Otevřít účet u některého z našich schválených Forex a Binární možnosti makléři.

Nejnovější články: