Silný Růst Cen mléka a Mléčných výrobků se Změní Kiwi Dolar Býčí

 
Novozélandský dolar byl pozoruhodný gainer vůči Jenu minulý týden. Silné inflační data z Nového Zélandu tlačil Kiwi dolar nahoru. Na druhou stranu, snížil přebytek obchodní bilance v Březnu obrátil Jenu slabší. Na pár NZDJPY vyšplhal o 100 pips uzavřel na 77.76. Očekáváme, že růstový trend pokračovat tento týden kvůli důvody uvedené pod ním.

Na rozdíl od inflace, zaměstnanost a růst HDP dat, dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje sílu novozélandský dolar je cena mléka a mléčných výrobků. V aukci provedena na 18. dubna, GDT index získal 3,1% a zvedla průměrná cena mléka a mléčných výrobků na $3,139 za tunu. Toto je třetí po sobě jdoucí zisk v ceně mléčných výrobků. Zisky z posledních tří aukce mají nyní zcela kompenzovat 6,3% poklesu v únoru.

Růst spotřebitelských cen o 1% na q-o-q základě v Březnu, proti tržním očekáváním o 0,8% nárůst, se také očekává, že na podporu rally v Nový Zéland dolar. Roční míra inflace hit pětiletý vysoký 2,2%. V komentáři k inflaci, Michael Turner, měnový stratég Royal Bank of Canada, uvádí, že šance na konec cyklu uvolňování měnové politiky značně zvýšily.

Většina z nedávné poptávka po Jenu je vzhledem k nárůstu politické nejistoty způsobené francouzských voleb a Syrský konflikt. Ještě důležitější je, Jenu vzrostl vzhledem k velkému rozsahu odvíjení krátké pozice ve futures trhu. COT (Commitment of Traders) údaje naznačují, že celkové krátké pozice v Japonském Jenu se snížil o téměř 40% ve srovnání do prosince 2016. Minulý týden, krátké pozice na Jenu se snížil o 11,036 smluv 34,800 smluv. To je čtvrtý po sobě jdoucí týden pokles. Jen se očekává, že oslabení v úvahu pokles krátkých pozic.

Novozélandský dolar je také očekává, že se tlak ze zvýšení 'carry trade' podporovaný výnos rozdíl mezi Kiwi dolaru a Jenu. Zejména na konci 11. dubna 2017, krátké pozice v Nový Zéland dolar stál na 15,100 smlouvy, a to až 429 smluv z předchozího týdne. Tedy, můžeme očekávat, že pár NZDJPY dále stoupat v nadcházejícím týdnu.

Na pár NZDJPY se pohybuje po vzestupné trendové linie, jak je uvedeno v cenovém grafu níže. Poté, co zůstal téměř plochý pro většinu minulého týdne, akumulace/distribuce indikátor začala stoupá. To znamená zvýšení hybnosti. Takže, uptrend lze očekávat, že tak dlouho, jak úroveň 76.40 není porušena.

Dlouhou pozici v pár NZDJPY může být užíván v blízkosti 76.90 v Forex trhu. Umístěním stop loss níže 75.80, ztráty, které mohou vzniknout z nečekané volatilita může být omezena. Pokud kříž stoupá, jak se očekávalo, pak zisk lze objednat u 78.40.

Stejně tak binární obchodník může uvažovat o uvedení peníze do v call opce, která vyprší v prvním týdnu Května. Možnost by měla být pokud možno koupil, když zeptejte se kurz měnového páru je o 76.90 na OTC trhu.

Nejnovější články: