Alibaba Získá Čínské e-commerce Firmy Kaola pro $2bln

 

Čínský e-commerce gigant Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA) oznámila, že je získání Kaola, cross-border e-commerce obchodní jednotky, z Nasdaq-vypsal Čínský internet enterprise NetEase zhruba 2 miliardy dolarů. Akvizice umožní Alibaba, aby se dále konsolidovat své operace. Po oznámení, akcie Alibaba uzavřel páteční obchodní seanci na $176.69, dolů $2.25 nebo 1.26% z dříve blízko.

Kaola doslova znamená, koala, jméno vybrán NetEase na podporu on-line uživatelům zůstat "líný a pohodlný." E-commerce platforma nabízí dovážené zboží, jako je oblečení, sportovního příslušenství a spotřební elektroniky. Kaola je jedním z největších e-commerce platforem v Číně nabízí dováženého zboží, kromě JD celém Světě JD.com a Tmall Global od Alibaby.

Po akvizici, Kaola bude i nadále fungovat jako nezávislá jednotka a použití stejné značky, ale bude jmenovat Alvin Liu, generální ředitel Tmall Import a export, jako generální ŘEDITEL. S Tmall Global a Kaola pod jeho deštník umožní Alibaba mají významný podíl cross-border e-commerce průmyslu.

Zejména, Alibaba investovala v NetEase Cloud Hudby. V poznámce pro klienty, Jefferies analytici uvedli, že investice pomůže NetEase "dále optimalizovat své náklady, zatímco Alibaba posiluje své vedoucí postavení v přeshraniční e-commerce."

Výzkumná firma eMarketer, v červnu zpráva, odhaduje, že Čína, největší světový e-commerce trhu, aby záznam on-line prodej $1.935 bilionů dolarů, téměř třikrát než u NÁS. Daniel Zhang, generální ŘEDITEL společnosti Alibaba Group, uvedl, že společnost je optimistický ohledně vyhlídek růstu Číny zahraničního zboží, e-commerce trhu. Zhang poznamenat, že on-line trh stále "zůstává v plenkách s velkým potenciálem růstu."

Zhang řekl dále, "S Kaola, budeme dále zvyšovat dovozní služby a zkušenosti pro Čínské spotřebitele."

Dříve v roce 2019, tam byly zprávy o fúzi mezi Kaola a Amazon je společný podnik dceřinou společnost v Číně. V srpnu, Alibaba oznámil. června čtvrtletí výsledky, které překonaly odhady analytiků. Nicméně, čtvrtletní výsledky naznačují zpomalení růstu prodeje. Během posledních čtvrtletí, růst vedl Alibaba core commerce podnikání, které zahrnuje Tmall a Taobao obchodní platformy, a prosperující cloud divize. Zejména, roční aktivní spotřebitelé dosáhl 674 milionů na Čínu maloobchodních trzích, a to až 20 milionů na y-o-y základ. Ještě důležitější je, většina z těch spotřebitelů, byly z méně rozvinutých městech.

Alibaba, spolu s Yunfeng, je také investice 700 milionů dolarů v NetEase Cloud Music, hudební streamovací služby provozované společností NetEase.

NetEase CEO William Ding se domníval, že dohoda "umožní NetEase, aby se soustředit na své strategii růstu, investování na trzích, které nám umožňují, aby co nejlépe využít naše konkurenční výhody. , Jako ovládající akcionář NetEase Cloud Hudbu, budeme i nadále plně podporovat růst tohoto podnikání, pomáhá realizovat její strategické cíle v hudebním průmyslu."

Pořízení zprávy se očekává, že držet akcie optimistický v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf naznačuje, že populace je upevnění na 175 úrovní. Navíc, populace je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Indikátor MACD má pozitivní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že rally začít brzy.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: