Salesforce Zůstává Medvědí na Ztrátu HP CRM Smlouvy

 
Na poslední den srpna, cloud computing společnosti Salesforce.com (NYSE:CRM) hlášena zvýšení ve fiskálním roce 2017 ve druhém čtvrtletí zisk a příjmy, ve srovnání s odpovídající čtvrtletí fiskálního roku 2016. Q2 2017 výsledky také trumfl odhady analytiků. Nicméně, cena akcií společnosti se začala spirála směrem dolů. Slabé tržby za třetí čtvrtletí a výhled lomítko ve fiskálním roce 2017 výhled zisku přispěla k pádu cen akcií. Sestupný trend se očekává, že i nadále z důvodů diskutovaných níže. Akcie skončil středeční obchodní seanci na $74.18.

San Francisco, Kalifornie-založená společnost vykázala ve druhém čtvrtletí čistý příjem ve výši $229.62 milionů nebo 0,33 dolaru na akcii na příjmy z $2.04$, ve srovnání s čistou ztrátou ve výši $852 milionů, nebo nulový zisk na akcii na příjmy z $1.63 $ v předchozím roce to podobné čtvrtletí. Bez poplatků, druhé čtvrtletí non-GAAP zisk se zvýšil na $170.43 milionů nebo 0,24 dolarů na akcii, z $128.26 milionů nebo $0.19 na akcii ve druhém čtvrtletí roku 2016. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali zisk ve výši $0.22 na akcii na příjmy z $2.02 miliard.

Pro třetí čtvrtletí společnost očekává tržby v rozmezí od $2.11 miliard dolarů na 2,12 miliardy. To je nižší než analytiků očekávání $2.13 miliard.

Salesforce také zdobené jeho full-rok 2017 zisk non-GAAP ohledem na rozsah $0.93 $0.95 na akcii, z před aplikace outlook mezi $1.0 a $1,02 na akcii.

Společnost strávil téměř $4 miliardy v letošním roce na akvizice sám. Tam byly také zprávy o Salesforce snaží trumfnout Microsoft nabídku ve výši 26 miliard na nákup LinkedIn. Investoři se obávají o hodnotu těchto akvizic.
Dalším problémem pro investory je 27% meziroční nárůst odložené (množství, že doufá, že obdrží v budoucnu) příjmy. Ještě v předchozím čtvrtletí společnost vykázala 32% nárůst odložených tržeb.

V první polovině září, Salesforce také ztratil HP je multi-milion dolar CRM (Customer Relationship Management) kontrakt na Microsoft. Ztráta zakázky by jistě mít vliv na horní linku společnosti. Proto Salesforce se očekává, že zůstane slabý v aktuálním čtvrtletí.

Ztráta multi-milion dolar smlouvy spustil sell-off, který rozdělil hlavní podporu na 77. Indikátor MACD ukazuje, že klesající trend je daleko od kompletní. Můžeme tedy očekávat, že ceny akcií padat celou cestu dolů na 63.

Na základě tohoto očekávání, doporučujeme nákup one touch opce z vhodného binární broker. Realizační cena za navrhl dát možnost by měla být 68 nebo vyšší. Stejně tak binární obchodník by měl pouze kupní smlouvy, která vyprší v druhém týdnu října.

Nejnovější články: