Exxon je 2Q17 EPS Téměř Zdvojnásobí na Silné Marže

 
Akcie energetického gigantu Exxon Mobil Corp (NYSE: XOM) uzavřel na $77.47 na středu, což znamená pokles o 4% v posledních dvou týdnech. Fiskální 2017 druhém čtvrtletí zisk, vykázala společnost byla pod odhady analytiků. To mělo za následek pokles ceny akcií. Navíc, slabé olej outlook také doporučuje prodej. Nicméně, domníváme se, že akcie společnosti Exxon je vzhledem k obrácení na základě skutečností, za předpokladu, pod.

Největší veřejně obchodované ropy a zemního plynu společnost vykázala za druhé čtvrtletí roku 2017 tržby $62.88 miliard. V předchozím roce podobné období, Exxon zaznamenány příjmy ve výši $57.69 miliard. Zlepšení rafinerie objem a vyšší cena realizace z kapaliny a plynu vyústil v 2Q17 čistý příjem $3.35$, nebo $0.78 na akcii, ve srovnání s $1.70$, nebo $0.41 na akcii, v 2Q16. Analytici oslovení agenturou Zacks očekávaný zisk z $0.83 na akcii na příjmy ve výši $61.157 miliard.

Během června 2017 čtvrtletí, předcházející zisk se zvýšil na $1.184$, z $294 milionů v loňském roce. Vyšší ceny ropy a zemního plynu přispěla ke zvýšení proudu zisk. Podporovaný nárůst rafinérské marže, Exxon uvádí následný zisk ve výši 1.385 miliard, což představuje nárůst o 560 milionů dolarů z předchozího roku. Překvapivě, Chemické segmentu vykázala $232 milionů y-o-y pokles zisku na $985 milionů ve druhém čtvrtletí. Nižší marže byl především zodpovědný za chemické segmentu hlásí pokles zisku.

Zejména cash flow z provozní činnosti se zvýšil na 6,9 mld $ve druhém čtvrtletí roku 2017, od 4,6 miliardy dolarů v roce kvartálu. Exxon také vyhlásila čtvrtletní dividendu od $0.77 na akcii, beze změny od předchozí čtvrtletí.

Texas-založená společnost také oznámila, že učinila důležitý objev ropy u pobřeží Guyany v Jižní Americe. Dříve v červnu, Exxon uvedl, že to bude zahájen vývoj první fáze Liza pole a zahájit výrobu do roku 2020.

Existují také zprávy, že velké hedgeové fondy výrazně zvýšila své dlouhé pozice v trhu s ropou. Z poměru 1,95:1. června 27., počet dlouhých do krátkých pozic se zvýšil na 5.19:1. Úsilí kartel OPEC k pohonu cena může nebo nemusí fungovat. Nicméně, to by určitě udržet cenu kolem 50 dolarů za barel. To by rozhodně pomoci společnostem jako Exxon ke zlepšení jejich spodním řádku. Takže, robustní zisk a rozsah vázán cena ropy se očekává, že držet akcie Exxon optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky, indikátor RSI se nachází v blízkosti přeprodané oblasti. Navíc, akcie se obchoduje poblíž úrovně podpory z 77.50. Tak, býčí zvrat lze očekávat, že v akciové společnosti Exxon.

Aby bylo možné těžit z pravděpodobného trendu, přejeme si, aby nákup call opce platí za jeden týden. Obchod bude otevřen, když se akcie obchoduje poblíž 78 dolary na spotovém trhu.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: