Eurozóna Důvěra Investorů Klesá Na Šest-Rok Nízké

 

Eurodollar začal týden ve špatné formě proti dolar. V Evropské seance včera, euro klesla vůči americkému dolaru po vydání nezajímavá tovární objednávky údaje za srpen. Euro pokles dolaru byl také podporovaný desetiletí nízká důvěra investorů jak bylo zjištěno Sentix výzkumný ústav. Pár EUR/USD otevřel na 1.0983 a klesl na minimum 1.0961 předtím, než odskočí na vysoké 1.1000 úrovně.

Německé statistiky organizace Destatis uvedl, že tovární objednávky poklesly o 0,6% m-o-m v srpnu, chybí analytiků očekávání o 0,4% pokles, ale lepší než 2,1% pokles zaznamenaný v červenci.

Pokles továrních objednávek byl tažen především o 2,6% pokles domácích zakázek, zatímco zahraniční zakázky vzrostly o 0,9%. Objednávky z eurozóny a mimo eurozónu vzrostl o 1,5% a 0,4%, v uvedeném pořadí.

Na y-o-y základ, tovární objednávky klesly o 6,7% po poklesu o 5% v červenci. Ekonomové očekávali 6,6% pokles.

Podobně, v závislosti na behaviorální výzkum institutu Sentix, německá důvěra investorů se rozpadl v říjnu na nejslabší úroveň od července 2009 a to i přes stimulační opatření oznámila ECB (Evropské Centrální Banky). Sentiment indikátor zhoršila -19.4 v říjnu, od -12.8 v předchozím měsíci. Současná situace ukazatele klesla až na -18, z -10.5, a index očekávání vrhl na -20.8, od -15 v září.

Také Eurozóna důvěra investorů klesla na nejnižší úroveň od začátku roku 2013 v říjnu.

Investor index důvěry klesl na -16.8 v říjnu, od -11.1 v předchozím měsíci. To byla nejnižší hodnota od dubna 2013 a níže ekonomů očekávání -13. Index týkající se hodnocení současné situace klesl na pětileté minimum -15.5, z -9.5 v září. Podobně, očekávání ukazatele klesla až na -18 v říjnu, od -12.8 v září.

Minulý měsíc americký Federální Rezervní systém a Evropská Centrální Banka zavedla opatření uvolňování v září. ECB oznámila 10 bazických bodů snížení na depozitní sazbu na -0.50%. Navíc, od 1. listopadu, banka je naplánováno restartovat svůj program nákupu aktiv (APP), s měsíční nákupy 20 miliard liber.

I přes slabé ekonomické údaje, eurodollar byl schopen odskočit proti dolar jako trh neočekává žádný významný průlom v nadcházejících obchodních jednání mezi USA a Čínou.

USA a Čínští úředníci se setkat tváří v tvář ve čtvrtek a v pátek se vyřešit rozdíly v průběhu obchodu, jako jsou cla na 250 miliard dolarů za Čínské zboží je zvyšovat z 25% na 30%, 15. října, pokud se Bílý Dům odkládá nebo ruší povinnost sazeb prostřednictvím oznámení.

Čína není pohodlné, vyjednávání o dotace nabídl, že některá odvětví a odstranění některých bariér pro zahraniční podniky v jejich úsilí získat přístup na Čínský trh. Amerického Prezidenta Donald Trump opakovaně tvrdil, že Čína získává čistě o "nekalé" obchodní praktiky na globálním trhu pro průmyslové výrobky.

Michaela Každý, ekonom Rabo bank, se domnívá, že odmítnutí ze strany Čínské upravit jeho základní ekonomický model, který se dotýká NÁS, nebude překvapení, každý ekonom. Každý řekl: "Tam by měla být žádné překvapení na Čínském odmítnutí řešit své strukturální hospodářský model, který je něco, co jsem zopakoval by byl případ znovu a znovu, a to je hlavní důvod, proč neočekáváme, že skutečné řešení je třeba udělat."

Nejnovější tarify, oznámil Bílý Dům nabude účinnosti 15. října. Ekonomové pocit, že Číňané by nepochybně oplatit, čímž se přidá tlak na již tak křehké světové ekonomiky. Dále zvyšuje napětí bude přinutit Fed, aby zvážila další uvolnění opatření, což vede k oslabení měny.

Každý další se domníval, že Trump nemusí ustoupit snadno a povstanou k příležitosti v případě, že Číňané se snaží dát ho pod tlak. On řekl, "Trump VŽDY vyhrotí, když dal pod tlakem, a nikdy neukázal nic tak daleko, ale tendence ke zvýšení sazeb, když zklamaný. Pokud Čína si myslí, že Trump bude rozpadat, jen proto, že čelí možnému obvinění z velezrady, jsou velmi nepříjemné překvapení."

Slabé ekonomické údaje z eurozóny a nejistota ohledně americko-čínských obchodních jednání se očekává, že držet pár EUR/USD rozsah-vázané v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, pár EUR/USD se pohybuje po vzestupné trendové linie, jak je znázorněno na obrázku níže. Další hlavní rezistence se předpokládá pouze v 1.1020 úrovně. Měnový pár se obchoduje nad 50-denní klouzavý průměr, zatímco oscilátory klouzavý průměr je v pozitivní oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: