Pfizer Zůstává Býčí na Silné Základy

 
V návaznosti na nejnovější pravidla amerického ministerstva Financí omezit fúze (inverze) nabídky jsou určeny ke snížení daně, $160 miliard fúze (největší v historii farmaceutického průmyslu) Pfizer a Allergan byl odvolán ve středu. Nicméně, trh reagoval pozitivně zvednout ceny akcií Pfizer na maximum $32.8. Na začátku uptrend může vypadat divně, obchodník, ale studie společnosti základy odhalí, že Pfizer by být trochu ovlivněn tím, že volá z fúzi.

Dříve, v listopadu 2015, Pfizer potvrdil jeho sloučení s Allergan. Prostřednictvím inverze jednat s Allergan, Pfizer doufal, že snížit své daňové povinnosti z 25% na 17%. To by mělo za následek úsporu nákladů ve výši až 1 miliardy dolarů ročně. Za účelem ochrany zájmů země, ministerstvo Financí USA, s sebou přinesl nová pravidla pro omezení firem z účasti v inverzi nabídky.

Podle nové pravidlo, zásoby, které byly nahromaděné v zahraniční společnosti v minulosti tří let, nebudou brány v úvahu pro výpočet účetní hodnoty. V posledních třech letech, Allergan byl zapojený do několika obchodů, včetně 66 miliard dolarů spojení s Actavis Plc, 25 miliard dolarů akvizici společnosti Forest Laboratories a $5 miliard na nákup Warner Chilcott.

Nakonec, jakákoliv změna v podmínkách pro dokončení dohody by negovat všechny daňové výhody. Tak, Pfizer, která nebyla ve prospěch změny smlouvu, oficiálně od dohody odstoupily. Podle podepsané smlouvy o fúzi, Pfizer by měli platit asi 400 milionů dolarů za ukončení obchodu.

Přesto, vzhledem k minulosti Pfizer, obchodník, můžete očekávat, že společnost jít na další vhodné akvizice. Získala společnost Warner-Lambert v roce 2000 a Pharmacia v roce 2003, Wyeth v roce 2009 a Hospira v roce 2015. Warner-Lambert dohoda byla hlavně udělat, aby mít kontrolu nad Lipitor drog. V roce 2013, společnost ztratila exkluzivní práva Lipitor, a očekává se, že ublížit příjmy společnosti. Tak, Pfizer by být agresivně hledá akvizice pro zvýšení růstu příjmů. Případně by společnost buď prodat, nebo spin off jeho generic léky.

Společnost má 43 miliard korun v současných aktiv. Nicméně, dluh je jen 28 miliard dolarů, jak je uvedeno po 10-K podobě podána v únoru. Ve fiskálním roce 2015, Pfizer měl zpětně odkoupeny akcie v hodnotě 6 miliard dolarů a zaplatil 6 miliard dolarů ve formě dividend. Tedy, v podstatě, akcie nadále býčí.

Indikátor MACD, s jeho hlavní linie nad nulovou linií a roste, naznačuje, že cena akcie společnosti Pfizer je na uptrend. Ceny akcií lze očekávat, že dotknout 34-35 zóny, kde hlavní rezistence leží. Na druhou stranu, podpora existuje v 30.50.

Za těchto okolností, opce smlouvy, lze zakoupit vydělat na pohybu cen. Je obchod založený na zprávy, obchodník by měl vypadat pro krátkodobou smlouvu, která mu vyprší v druhém nebo třetím týdnu dubna. Netřeba dodávat, že cílové úrovně nebo realizační cena zakázky by měla být v blízkosti $35 úrovní.

Nejnovější články: