Kanadský Dolar Až Na Impozantní Růst HDP v Q2

 

Eurodollar klesl vůči Kanadskému dolaru v pátek poté, co data ukázala, že Kanadská ekonomika rozšířila na vyšší rychlost, než se očekávalo. Loonie zotavení pomohl i velký týdenní nárůst cen ropy a 11-leté minimum deficit běžného účtu. Od vysoce 1.4706, EUR/CAD pár spadl 100 pips dosáhnout 1.4606 před uzavřením v 1.4622.

Kanadská ekonomika rostla nečekaně robustní ročním tempem 3,7% v 2Q19, vyšší než sazba prognóza bank of Canada, pomáhal oživení vývoz zboží. Nicméně, investice podniků snížil, a růst spotřebitelských výdajů zpomalil. Na m-o-m základ, HDP vzrostl o 0,2% v červnu, oproti 0.1% růst očekávali ekonomové. V předchozím měsíci, ekonomika rostla o 0,2%. 17 z 20 sektorů fungoval dobře a kompenzoval pokles ve výrobě.

Andrew Kelvin, hlavní Kanadě stratég TD Securities vysvětlil, proč Bank of Canada mohla vyhnout uvažuje o zvýšení úrokových sazeb i s vydáním slušné údaje o HDP. "Bank of Canada byla, myslím, vždy bude bagatelizovat žádnou ekonomickou sílu, jsme viděli v této zprávě. Skutečnost, že vidíme, že tyto trhliny v podnikové investice a výdaje domácností dělá to, že mnohem jednodušší pro ně, aby tak učinily."

Mezitím, cena ropy, která vytváří značné příjmy z vývozu do Kanady, skončila v pátek s největší týdenní nárůst od července. Pokles amerických zásob, hrozí hurikán na Floridě, a umírněnost v USA-Čína obchodu, výmluvnosti, byly zodpovědné za růst ceny ropy rally.

Navíc, Statistiky v Kanadě hlásil, že země je schodek běžného účtu snížil na C$6.38 $ v 2Q19, z C$16.63 miliard v 1Q19. Ekonomové prognóza schodku ve výši C$9.80 miliard.

V Evropě, v Německu zaznamenal prudký pokles maloobchodních tržeb v červenci, což odráží slabé výdaje domácností na začátku 3Q roku 2019, jak na trhu práce začala ztrácet svou hybnost uprostřed zpomalení hospodářského růstu.

Maloobchodní obrat klesl na rychlejší-než-očekávaný 2.2% m-o-m v červenci, téměř započtení 3% nárůst v červnu, podle údajů zveřejněných Destatis. Analytici očekávali tržby pokles o 1,4%. Uvedená čísla představují nejrychlejší tempo poklesu, zatím v tomto roce.

Podobně i italského Národního Institutu Statistiky hlášeno zvýšení v zemi je míra nezaměstnanosti na 9,9% v červenci, z 9,8% v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali pokles nezaměstnanosti na 9,6%. Zpráva uvádí, že téměř 18 000 pracovních míst byly ztraceny v červenci.

Lepší než očekávané tempo růstu HDP, ropa rally, a užší schodek běžného účtu se očekává, že držet Kanadský dolar býčí vůči euru v příštích několika dnech.

Technicky vzato, EUR/CAD pár klesá poté, co čelí odporu na 1.5150. Další hlavní podpora se předpokládá pouze u 1.4460. Měnový pár se obchoduje pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Dále, oscilátor klouzavý průměr má negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že na EUR/CAD pár pro pohyb dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: