Elliott Získává Knihu Prodejce Barnes & Noble Pro $683mln.

 

Elliott Management, firmu, která používá svůj podíl ve firmě, aby se vyvíjet tlak na vedení, oznámila svůj záměr převzít Barnes & Noble, Inc. (NYSE: BKS), knihkupec, v all-peněžní nabídka v hodnotě $683 milionů eur, včetně dluhu. Po oznámení, akcie Barnes & Noble vyšplhaly o 11% a uzavřel páteční obchodní seanci na $6.62. To znamená 43% prémie na skladě je 10-ti denní VWAP (volume vážený průměr závěrečná cena akcie). Zejména, akcie Barnes & Noble prohrál o 25% dosud v roce 2019, před akvizicí přišla zpráva. V posledních pěti letech, tržní kapitalizace Barnes & Noble nahlodal o více než 1 miliardu dolarů.

Investoři a spekulanti byli také povzbuzen smluvní podmínky, označované jako "keep-shop" ustanovení, které umožňuje BKS uzavřít lepší dohodu, pokud je to možné, před 13. června, a to bez jakékoliv sankce. Dohoda předpokládá se, že bude dokončena v 3Q19 a bude organizována jako fúze. Obě společnosti plánují upravit smlouvu, aby připravit cestu pro nabídku, která se předpokládá pokles zavírací dobu několika týdnů.

Jak bylo oznámeno dříve, 2. srpna, prodejce bude vyplácet čtvrtletní dividendu v hotovosti ve výši $0.15 na akcii. V smlouvy o fúzi, Elliott ukázal, že je financování fúze ve výši 700 milionů eur prostřednictvím aktiv na bázi revolvingového akreditivu zařízení poskytována Wells Fargo Bank, Bank of America a Národní Asociace. Navíc, Wells Fargo Bank, Carlyle Globální Úvěrové Investment Management, Národní Asociace, a Pathlight Kapitálu Fondu se poskytuje za 125 milionů dolarů,"first-in, last-out" asset-based revolvingového úvěru stejně. Zejména, Leonard Riggiem, výkonný předseda představenstva a největší akcionář společnosti Barnes & Noble uzavřela dohodu hlasování podporu obchodu.

Ve snaze odrazit zpět, poslední rok, Barnes & Noble ukázal, že to bylo studium na prodej po obdržení "vyjádření zájmu" z "více stran," včetně jejího předsedy, Leonard Riggiem, který založil knižní maloobchodní řetězce v roce 1965.

Analytici vnímají, že Elliott je nabídka pro Barnes & Noble jako rozumné a nečekejte, že nabídkové války, aby se stalo. Po fúzi, Barnes & Noble bude mít svobodu realizovat operativní změny a investovat, aniž by si všiml veřejnosti. Barnes & Noble je také prováděcí plán obratu, který zahrnuje zavírání 600 prodejnách po celém USA a posun k kompaktní showroom, který nabízí jedinečný a moderní vzhled. Firma prohlásila, že to je model, obchody motivovat zákazníky k nákupu knih on-line.

Obrat plány jsou již vykazuje známky obratu. Barnes & Noble oznámil, 1,1% y-o-y zvýšila v Březnu prodej v obchodech, které byly otevřeny po dobu alespoň jednoho roku. To je nejvíce působivé čtvrtletní výkon neviděl od roku 2016. Na konci ledna 2019, firma měla 15 milionů dolarů v hotovosti a ekvivalentů. Na jeho část, Elliott, firma založena v jejímž čele stojí miliardář Paul Singer, získal Waterstones, spojené KRÁLOVSTVÍ je největší knihkupec, v roce 2018. S vlastnictví dvou knižních prodejců by mělo za následek provozní synergie pro Elliott. To bude také umožňují Elliott získat lepší podmínky od vydavatelů. Zejména, Elliott prohlásil, že bude řídit dva prodejci samostatně, navzdory tomu, že James Daunt, přítomen generální ŘEDITEL Waterstones, jako generální ředitel obou firem.

Zpráva fúze předpokládá se, že držet skladem v uptrend v nadcházejících dnech.

Historický cenový graf ukazuje, že zásoby uzavřela nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, MACD histogram čtení se obrátil pozitivní. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: