BHP Zisky Pokles 8% Na Těžbu Výpadky

 

BHP (NYSE: BHP, ASX: BHP.AX, LSE: BLT.L), obchodní jednotka BHP Group Limited a BHP Group plc., včera oznámil vyšší zisk připadající v 1h roku 2019. Nicméně, základní zisk z pokračujících činností poklesly o 8% z předchozího roku a minul odhady. Společnost také vykázala propad v mědi příjmů. I přes tyto problémy, akcie BHP uzavřel na $52.76, a to až $0.79 nebo 1.52% od předchozího blízko, jak společnost vydala lepší produkce mědi outlook pro FY19.

 

Pokles v železné rudy, mědi výroba BHP ovlivňuje výkon

BHP hlášeno celkem příjmy ve výši $21.59 miliard, téměř plochá ve srovnání s loňským rokem. Zisk z pokračujících operací krok za krokem až 1% na $20.74 miliard. Melbourne, Austrálie-založené Anglo-Australský horník, oznámil připsat zisk $3.76 $ v prvním pololetí roku 2019, což představuje nárůst o 87% z $2.02 miliard dolarů, uvádí se v podobné období loňského roku. Základní zisk 71 centů na akcii v prvním pololetí fiskálního roku končící v roce 2018, ve srovnání s 37.9 centů na akcii před rokem období.

Svět je největší miner vykázala zisk po zdanění (z pokračujících operací) ve výši 4.06$, což představuje nárůst o 117% na meziroční bázi.

Základní zisk klesl na $3,73 miliardy, od $4.05 miliardy před rokem. Základní zisk byl 70.4 centů na akcii, ve srovnání s 76.1 centů v období předchozího roku.

Za půl roku, základní zisk z pokračujících operací klesl na $4.03$, z $4.40 miliardy před rokem. Analytici dotazovaní Vuma Finanční očekávali zisk ve výši 4.209 miliard.

V reakci na výsledky, Andrew Mackenzie, ŘEDITEL BHP Group, řekl: "Zisk je často nejtěžší věc pro lidi, na počasí. Měli jsme celkem počet daňových sídel v polovině, a že změny, které náš daňový zákon poněkud. Řekl bych, že na rozdíl od zisk, to je v souladu nebo mírně lepší ve frontě, než to, co osídlena předpokládalo."

Podobně hlubších EBITDA klesla na $10,5 miliardy, z 10,8 miliardy dolarů v předchozím období. Základní EBITDA marže z pokračujících operací klesl na 52%, 55% v loňském roce.

Těžba železné rudy, největší divize BHP, zaznamenal tržby ve výši $7.20$, což představuje nárůst o 2,7% y-o-y základ. Nicméně, měď tržby propadla o 17,3% rok-na-rok. BHP vzniklé $14.51 za tunu v náklady související s těžba železné rudy, mírně vyšší než odhady analytiků o 14 dolarů za tunu. V Chile dolu (Escondida), firma vykázala $1.17 na tunu nákladů, oproti předchozí pokyny z $1.15.

Společnost odhalila, že neočekávané výpadky výroby v jeho Olympic Dam zařízení v Jižní Austrálii, vykolejení vlaku převážející železnou rudu od Západu Australských dolech, a požáry v Chile Spence továrny a Niklu Západ tavení zařízení vyhladili $835 milionů během 1H2019.

Za první pololetí fiskálního roku 2019, BHP publikováno mimořádnou ztrátu ve výši 210 milionů eur (po zdanění) ve vztahu ke kolapsu Samarco přehrady, která je největší ekologickou katastrofu v dějinách Brazílie. Zaplavení Samarco přehrady, která je ve společném vlastnictví země těžební gigant Vale a BHP Billiton, zničil vesnice Bento Rodrigues a zabila 19 lidí. Společnost odhalila, že ztráty vzniklé v důsledku Samarco katastrofy byly kompenzovány 242 milionů dolarů zisk z "zrušení ustanovení pro globální daňové záležitosti."

Podporovaný prodej ropy a zemního plynu aktiva, společnost má zdobené dolů, jeho čistý dluh $9.90 miliard v první polovině roku 2019, pod jeho cílové úrovně mezi $10 miliard a 15 miliard dolarů.

Podobně jako v loňském roce, společnost vyhlásila prozatímní dividendy ve výši $0.55 na akcii. V posledních šesti měsících, BHP se vrátil $13.20 miliard akcionářům ve formě hotovosti a zpětné odkupy akcií.

V komentáři na dividendy, BHP generální ředitel, Andrew Mackenzie, řekl: "byl To fenomenální rok, pokud jde o peníze zpět akcionářům, 13 miliard dolarů — to je rekord za polovinu, a samozřejmě, že byl umožněn díky velmi úspěšný prodej našich onshore podnikání v USA."

Kupředu, BHP uvedl, že výroba v FY19 by být téměř plochý ve srovnání s loňským rokem. Zejména společnost očekává těžba 250 milionů tun železa v FY19. Společnost také mírně zvýšila produkce mědi cílem mezi 1,6 milionu tun a 1,7 mil. tun. Kromě toho, horník očekává, že efektivní daňová sazba v rozmezí 33% na 38% pro fiskální rok 2019.

V komentáři k výhledu na druhé pololetí, Mackenzie řekl, "silná druhá polovina se očekává, že částečně kompenzovat dopady z provozní výpadky v prvním poločase, s jednotkové náklady v celé naší obchodní prognózy na zlepšení."

Jako kapka v produkci železné rudy a mědi je pouze v důsledku neočekávaných událostí, a ne kvůli poklesu poptávky, zásoby se neočekává, že bude postižené. Kromě toho, optimistický druhé poloviny produkce outlook se očekává, že držet akcie optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, akciový pokračuje, aby se nová maxima, jak je znázorněno na obrázku níže. Indikátor MACD je také dosažení nových maxim. Jako výsledek, očekáváme, že růstový trend bude pokračovat i v blízkosti horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: