RBA Udržuje Rekordně Nízké Sazby, Řezy 2019 Růst Pohled

 

Australský dolar oslabuje proti své protějšky jako Rezervní Banka Austrálie levé oficiální referenční sazby beze změny dnes a také snížila svůj ekonomický výhled. Navíc, poslední údaje maloobchodní tržby naznačují pokles po registraci solidní růst v prosinci, především o Vánoční prodej. AUD/USD páru bylo obchodování na 0.7250 v době psaní tohoto článku.

 

Slabé maloobchodní tržby a holubičí prohlášení RBA otočí Aussie slabý

Na konci zasedání měnové politiky, Reserve Bank of Australia oznámil své rozhodnutí opustit oficiální úrokové sazby beze změny na 1,5%, jak je slabý růst mezd, nízkou inflací, a Čína zpomalení nadále vážit na ekonomiku. RBA se drží rekordně nízké úrokové sazby za posledních 30 měsíců. Finanční trhy jsou teď čeká na další rychlost pohybu být řez jako výdaje domácností je již ovlivněna v důsledku poklesu cen nemovitostí. V Austrálii, výdaje domácností tvoří téměř 60% hospodářského růstu.

Kromě toho centrální banka také snížila jeho 2019 hospodářský růst podle prognózy o 3%, z 3,5% vydané dříve. RBA také očekává, že hospodářský růst v roce 2020 bude o něco nižší, než 3,5% to předpovídal v prosinci setkání.

Ohledně inflace, RBA se domníval, že to bude trvat "déle, než se očekávalo," vrátit se vrátit se zpět do 2% do 3% cílové skupiny.

Po prvním setkání měnové politiky tohoto roku, RBA guvernér Philip Lowe řekl: "hlavní domácí nejistotou zůstává kolem outlook pro výdaje domácností a efekt padající ceny nemovitostí v některých městech. Růst HDP v září čtvrtletí byl slabší, než se očekávalo. To bylo do značné míry v důsledku pomalého růstu spotřeby domácností a příjmů."

Mezitím, Australský statistický Úřad uvádí 0,4% m-o-m pokles maloobchodních tržeb v prosinci. Analytici očekávali, že maloobchodní tržby zůstanou beze změny. V listopadu maloobchodní tržby vzrostly o 0,5%. Celkové výdaje na potraviny vzrostly během prosince. Nicméně, výdaje na domácnost propadla o 2,8%. Navíc, výdaje na oblečení a obuvi klesly o 2,4%. Proto, revize směrem dolů hospodářského růstu a slabé maloobchodní tržby, data se očekává, že se obrátit na Aussie slabé.

Technicky, cena graf naznačuje, že pár USD/CAD se nepodařilo prorazit nad rezistenci na 0.7380. Další významné podpory se očekává až v 0.7080. Měnový pár se obchoduje pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Navíc, DSS Bressert indikátoru je v překoupené území. Jako výsledek, můžeme předvídat Aussie, aby zase slabý proti dolar v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: