Novartis Vyvolává FY18 Prodeje Pohledu, Získává Endocyte

 

Švýcarský drugmaker, Novartis AG (NYSE: NVS), vydal revize směrem nahoru z její příjmy za celý rok outlook, s odvoláním na rostoucí prodeje jeho artritidy a Cosentyx lupénky lék, kromě impozantní výkon srdečního selhání přípravek Entresto, jehož 3Q18 prodej více než zdvojnásobil. Dále Novartis také oznámila akvizici amerického radiofarmaka společnosti Endocyte v hotovosti jednat.

 

Optimistický FY18 outlook a cenné akvizice

Novartis zvýšil jeho projekce po zbytek roku, říká, že očekává čisté tržby růst v mid-single-digit procento v konstantních měnách. Společnost se již dříve očekávalo skupině čisté prodeje rostly v nízké až střední-jednociferné sazby.

V průběhu třetího čtvrtletí, Švýcarské farmaceutické společnost vykázala příjmy ve výši $12.78$, což představuje nárůst z $12.41 miliard eur v období minulého roku. Analytici očekávali tržby ve výši $12.78 miliard za čtvrtletí. Prodeje v inovativní léčiva divize se zvýšily o 9% na meziroční bázi. Během třetího čtvrtletí základní čistý zisk vzrostl o 2% y-o-y $3,1 miliardy, oproti analytik předpovědi o 3 miliardy dolarů.

Novartis také očekává, že provozní zisk roste v střední-k-high-single-místné procenta.

Zatímco vydání revidované prognózy, Novartis uvedla, že očekává Sandoz obchodní generika snížit na nízké jednociferné sazby, a jeho Alcon oční péče podnikání zvýšit v mid-single-místné krok.

Novartis také oznámila, že získala NÁMI vyráběná radiofarmaka společnosti Endocyte za 2,1 miliardy dolarů. Akvizice se očekává, že dát výhodu v prostaty pole. Pro akvizici, společnost platí 24 dolarů za akcii. Tato částka představuje 54% prémii k Endocyte uzavírací cenu $15.56 na čtvrtek. Transakce se očekává, že k dokončení v první polovině roku 2019, a to se souhlasem Endocyte akcionáři, regulace, antimonopolní schválení a další potřebné uzavírací podmínek. Do té doby, Endocyte bude fungovat jako samostatný subjekt. Včera, po novinky z akvizice, akcie vzrostly 50.71%, aby uzavřel na $23.46. Dále představenstvo Endocyte jednomyslně schválilo transakci.

Akvizice je nejnovější úsilí společnosti Novartis transformovat do zaměřen-medicines company. Dokončení transakce se očekává v první polovině roku 2019, a to se souhlasem Endocyte akcionáři, antimonopolní a regulační schválení a dalších obvyklých podmínek uzavření. Do té doby, Endocyte bude i nadále fungovat jako samostatná a nezávislá společnost.

Podle CEO Vasant Narasimhan, který převzal otěže dříve v tomto roce, Novartis byl nekompromisně následující taktika se obrátit na soustředěný-léky společnosti. To zahrnuje plány na odprodej Alcon eye-care unit, prodej části její obchodní generika a oznámil propouštění. Novartis také předpokládá, radiofarmaka být klíčovým motorem růstu pro své podnikání.

V komentáři na výkup jednat, Mike Sherman, prezident a generální ŘEDITEL společnosti Endocyte, řekl: "Vzhledem k tomu, získat exkluzivní celosvětová práva na rozvoj a komercializaci PSMA-617 agenti v roce 2017, celý Endocyte tým, spolu s našimi partnery, neúnavně pracoval na vytvoření vedoucí radioligand (RLT) portfolio a vytvářet hodnotu pro pacienty a akcionáři podobně. Jsme nadšeni, že Novartis uznává potenciál pro 177Lu-PSMA-617 změnit léčbu krajina u mužů s metastatickým kastrace-rezistentním karcinomem prostaty (mCRPC), stejně jako širší roli, že RLTs mohou potenciálně hrát v léčbě rakoviny. Globální dosah a odborné znalosti společnosti Novartis ve vývoji a komercializaci RLT terapie bude rozhodující v úsilí pro pacienty, aby prospěch z těchto terapií, jak rychle, jak je to možné."

Vzestupně revidované příjmy za celý rok outlook a akvizice Endocyte se očekává, že držet akcie optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky se akcie obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr s Chaikin money flow ukazatele v pozitivní oblasti. Jako výsledek, akcie lze očekávat, že zůstane býčí v příštích dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: