Oživení Cen Mléka A Mléčných Výrobků Pohánět Nový Zéland Dolar

 

Novozélandský dolar posílil vůči jeho G10 soupeři včera důsledku uvolnění lepší než očekávané údaje index spotřebitelských cen a oživení v globální ceny mléka a mléčných výrobků. Silná data umožnila NZD/USD pár rally z nízké 0.6566 na vysoké 0.6738 v posledních 24 hodinách.

Během Global Dairy Trade (GDT) aukce provedli včera, ceny mléčných výrobků vzrostly o 2,7%, následující čtyři po sobě jdoucí pokles cen. Průměrné ceny obchodovaných mléčných výrobků byl $3412/t, ve srovnání s $3,302/tunu před dvěma týdny. Téměř 25.000 tun výrobek byl vyměněn, což představuje nárůst z 24,711 tun obchodovaných dva týdny předtím.

V komentáři k oživení cen mléka a mléčných výrobků, komplexní trh mléčné analytici Robert Gibson a Amy Castleton řekl: "To vyplývá čtyři po sobě jdoucí pokles v indexu a je pravděpodobné, že souvisí s přísnější globální mléka dodávek s poptávkou v tomto případě zpevnění pro mléko, prášek, mléčné tuky, a sýr. Ceny sušeného mléka posílila v reakci na silnější poptávku ze zemí Jihovýchodní Asie a Středního Východu."

Cena plnotučného mléka, které má významný dopad na Fonterra byly výkupní ceny mléka, vzrostl o 3,6% na $3,074 za tunu.

Gibson a Castleton řekl, "To byl první výtah v průměru ceny sušeného plnotučného mléka od Března."

Zvýšení cen mléčných výrobků začala posílení Kiwi dolar včera.

Podle Statistik Novém Zélandu, ve druhém čtvrtletí roku 2019, index spotřebitelských cen (CPI) v Nový Zéland vzrostl o 0,6% na q-o-q základě, ve srovnání s 0,1% růst v předchozím čtvrtletí. Hlášený údaj byl v souladu s odhady analytiků. Na y-o-y základ, CPI vzrostl o 1,7%, ve srovnání s 1,5% růst v předchozím čtvrtletí, a odpovídající odhady ekonomů. Téměř všechny sektory zaznamenávají růst cen, s výrobky pro domácnost a služeb, vysílání největší přírůstek 2,5%. Zejména s 4,8% nárůst ceny, nábytek a vybavení byly hlavně zodpovědný pro lepší výkon pro domácnost, výrobky a služby. Doprava získala o 0,6%, vedl o 5,8% nárůst ceny benzínu.

Bydlení a domácnost nástroje zaznamenány 0.7% na q-o-q základě, poháněný 1% zvýšení nákladů na pronájem. Ceny potravin vzrostly o 0,6%, především v důsledku zvýšení v restauraci jídla a připravené-k-jíst jídlo (1.4%).

Přesto ekonomové nebyli překvapeni data, protože hlavním přispěvatelem pro inflační tlak byl benzín a je pravděpodobné, že být dočasné zvýšení. Kromě toho, spotřebitelské inflace i nadále zůstat pod 2% střední bod cíle centrální banky rozmezí od 1% do 3%.

Oživení v mléčných výrobcích ceny a lepší než očekávané inflace spotřebitelských cen se očekává, že držet kiwi dolar býčí v příštích dnech.

Technicky vzato, NZD/USD měnový pár se pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Kromě toho, hybnost ukazatele je rostoucí. Měnový pár je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Jako výsledek, můžeme očekávat, že NZD/USD pár zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: