Ellie Mae Získané Thoma Bravo O $3,7 miliardy kč

 

Populace Ellie Mae, Inc. (NYSE: ELLI), která slouží hypoteční financování podniků s cloud-based platformu, prudce 20.79% úterý uzavřel na $98.95 poté, co společnost odhalila, že má souhlas získal private equity firma Thoma Bravo LLC v all-peněžní nabídka v hodnotě 3,7 miliardy dolarů. Populace Ellie Mae se snížil na 5,3% v minulém roce, zatímco S&P 500 SPX získala 2.0%.

 

Thoma Bravo je chytrý akvizice

Podle podmínek akvizice, Thoma Bravo bude vysolit 99 dolarů za akcii v hotovosti k akcionářům Ellie Mae, která byla založena dvě desetiletí dříve. Od 1. února 2019, nabídka představuje zhruba 47% prémii nad uzavírací cenou za posledních 30 dní a 49% prémii nad 60-denní průměrné uzavírací cenu. JPMorgan Securities slouží jako výhradní finanční poradce Ellie Mae, zatímco Cooley působí jako právní poradce. Pro Thoma Bravo, Kirkland a Ellis působí jako právní poradce a Jefferies slouží jako finanční poradce.

Dohoda také zahrnuje "go-shop" dobu 35 dní. Během této doby, Ellie Mae bude mít svobodu volat pro lepší nabídky. Pro úspěšné dokončení převzetí obchodu, tam je potřeba schválení od regulačních orgánů a Ellie Mae akcionáři, kromě uspokojivé uzavření míru podmínky. Zejména, Ellie Mae je představenstvo má bezesporu schválila dohodu, a zároveň naznačuje, akcionáře hlasovat ve prospěch akvizice.

Ellie Mae, však nemá v úmyslu odhalit jakýkoli vývoj týkající se navazování kontaktu s vyšší nabídky, pokud se představenstvo řídí správu, aby tak učinily. Dohoda předpokládá se, dosáhnout dokončení v druhém nebo třetím čtvrtletí roku 2019.

Po dokončení akvizice, Ellie Mae nadále bude mít své sídlo v Pleasanton, Kalifornie.

V komentáři k akvizici, Ellie Mae Prezident a generální ŘEDITEL Jonathan Corr řekl, "Od založení Ellie Mae před více než 20 lety, naše mise byla jednoduchá – automatizovat vše, co úspornější automatizované pro hypoteční průmysl. Jak jsme se vstoupit do této další fáze naší digitální hypotéky cestu, jsme nadšeni, že poskytnout okamžitou hodnotu pro naše akcionáře."

Pokud jde o strukturu řízení, po dokončení akvizice, Corr řekl: "S investicí a podporu od Thoma Bravo, budeme zůstat zavázala k úspěchu našich zákazníků, inovace a růst Zahrnují Digitální Půjček Platformy při zachování našeho postavení jako nejlepší místo k práci."

Holden Spaht, managing partner Thoma Bravo, řekl, "Ellie Mae poskytuje výkonné a inovativní hypotéky technologických řešení přes každý kanál rezidenčního hypotečního sektoru, což věřitelů pocházejí půjčky při současném snížení nákladů a řízení efektivity, kvality a dodržování předpisů v celém procesu hypotéky. Ellie Mae vede digitální transformace rezidenčních hypotečních průmyslu, a těšíme se na budování společnosti úspěchy a naše partnerství prostřednictvím této další kapitoly růstu."

Ellie je Zahrnovat software je zaměřena především na hypoteční původců. Tato platforma umožňuje zpracování všech příslušných procesů týkajících se hypoték podnikání, včetně marketingu, digitální dokončení dokončení a financování dokumentů a zpracování úvěrů na bydlení. Ellie Mae přijímá poplatky za transakci pro deals úspěšně absolvováno prostřednictvím své sítě tím, že Věřitelé a investoři pomocí Obsáhnout.

Ellie Mae generuje téměř třetina jeho příjmů z objemu hypotečních obchodů uzavřených na jeho platformě. Tedy, výše příjmů je ovlivněna ekonomickými cykly. Přesto se společnosti podařilo čtyřlůžkový jeho příjmy od roku 2013. S 2,300+ věřiteli na jeho platformě, společnost i nadále zvyšovat své příjmy důsledně z $2 bilionů hypotečního průmyslu. Ellie Mae je opakující se příjmy jsou také roste ročním tempem o 40%.

Když se finanční trhy začaly jít dolů v říjnu, Ellie Mae vykázala čtvrtletní tržby ve výši 123 milionů eur, což představuje nárůst o 15% na meziroční bázi. Tempo růstu zpomalilo z 20% a zisk klesl o 14% y-o-y $14,5 milionu. Ještě, měkké figurky zrcadlo top výkon jako dvouciferný růst má přijít v době, kdy hypoteční aktivity v USA klesl o 10%. To znamená, že Ellie Mae se skutečně získal podíl v referenčním období.

Thoma je platit pojistné o 50% nad průměrnou uzavírací cenou do 60 dní před 1. února. Stále, to je zhruba o 15% nižší než společnosti v polovině roku cenu. Kromě toho, Thoma Bravo platí pouze méně než 7-krát celkový prodej Ellie Mae, které má podnik hodnotu z $3.40$. Způsob výpočtu přijatých Thoma Bravo je v souladu s tím, co Microsoft a Salesforce používá v minulosti. Ellie by se brzy proměnit v miliardový byznys. To znamená, Thoma může získat ve velkém způsob, jak z dohody, v případě, že chce prodat v budoucnu. Zejména v roce 2011, Ellie šel veřejnost na 6 dolarů za akcii, což je jeden z nejvýkonnějších akcií v důsledku finanční krize.

Zpracování ve prospěch akvizice, Holden Spaht řekl: "Ellie Mae poskytuje výkonné a inovativní hypotéky technologických řešení přes každý kanál rezidenčního hypotečního sektoru, což věřitelů pocházejí půjčky při současném snížení nákladů a řízení efektivity, kvality a dodržování předpisů v celém procesu hypotéky."

Dohoda se očekává, že držet Ellie Mae býčí v příštích týdnech.

Cena graf ukazuje, že se populace nad 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, MACD indikátoru dosahuje nových výšin s pozitivní čtení. Jako výsledek, můžeme předvídat skladem zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: