Yen Posiluje Na Vzestupu Domácí Kapitálové Výdaje

 

Japonský jen posiluje proti většině G10 soupeři na pozitivní obchodní výdaje dat a celkově optimistický iniciativ k dalšímu posílení domácí ekonomiky. Tak daleko v roce 2019, jenu dosáhla značné zásahy proti koši G10 soupeři, především dolar, láká investory, kteří jsou v utajení, vzhledem k pokračující geopolitická nejistota, a obchodní válka. Páru USD/JPY, nicméně, zůstává vázán v úzkém rozmezí 107.80 na 108.20.

Poslední Ministerstvo Financí (MF) údaje naznačují, že domácí podnikání výdaje skočil v 1Q19. Podle Japonské vlády, ve čtvrtletí končícím v Březnu, kapitálové výdaje se zvýšily o 6,1% na meziroční bázi. V předchozím čtvrtletí, kapitálové výdaje vzrostly o 5,7%. Nárůst kapitálových výdajů byl v čele růstu v chemických látek, leasing položek a výrobních strojů. Skok v kapitálových výdajích došlo i přes zvýšení vnějšího tlaku na obchod.

Ekonomové jsou nyní všeobecně očekává, že aktualizace Q1 hrubý národní produkt (HDP) čísla, které mají být propuštěn na 10. června. HDP informací původně uvedeno, že země s třetí největší HDP vzrostl na roční 2,1% v prvním čtvrtletí, po 1,6% růstu v prosinci.čtvrtletí.

Na přední ekonomické údaje, nicméně, to nebylo všechno jen skvělé zprávy. Nikkei Výrobní Nákupních Manažerů (PMI Index) byl 49,8 v Květnu, pokles z 50,2 v dubnu. Ekonomové předpovídali 49.6. Cokoliv pod 50 signalizuje ekonomické kontrakce.

Návrh výroční hospodářské politiky Japonska ukazuje, že Tokio bude používat měnový stimul "bez váhání" v roce 2020, pokud ekonomika země je ohrožena neutěšené globální ekonomický růst a protekcionistických opatření v oblasti obchodu. V průběhu několika příštích týdnů, vláda předpokládá, že k dokončení do roku 2020 cílů, plán a použít ji k vytvoření svého rozpočtu.

Zatímco plán rozvoje je dosud oficiální, průmysl už vidí druh stimulu, který bude poskytována Premiér Šinzó Abe před koncem roku 2020, včetně daňových škrtů, projekty týkající se veřejných prací, a voucherů pro zákazníky. Podnět bude nabízen souběžně s sazeb v národní daň z prodeje. Mezitím, dne 10. června a 11., Spojené Státy a Japonsko budou jednání na pracovní úrovni obchodních jednání. Zasedání se bude soustředit na obchod v oblasti výroby a zemědělských produktů, Japonský Ministr Hospodářství Toshimitsu Motegi nároky.

Robustní růst domácí kapitálové výdaje a peněžní stimul očekávání se předpokládá, že se pořád jen silný v krátkodobém horizontu.

Technicky, páru USD/JPY se pohybuje v sestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Oscilátoru z klouzavý průměr má negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstane makléřského v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: