Bank of America Zvyšuje Apple Cílová Cena Na $250

 

Kultovní iPhone výrobce Apple Inc. (NASDAQ:AAPL) oznámila svůj fiskální 2q 2018 výsledky za poslední měsíc, překonal Wall Street očekávání z hlediska tržeb. Společnost také dělal historii tím, že první a pouze 1 bilion dolarů veřejná společnost na světě. Jako výsledek, mnoho očekávat zisk rezervační začít v krátkodobém horizontu, nicméně, analytici názoru, že silné základy povede k vyšší oběžnou dráhu v následujících týdnech. Zejména, analytici poukázal na pozitivní odpověď pro iPhone X, Apple klesající závislost na herní aplikace a odstranění Čínské hazardní hry aplikace (v souladu s vládní poptávka) jako klíčové faktory, které by mohly hrát důležitou roli v další potenciální rally.

Když iPhone X byl představen na trhu, platforem sociálních médií byly zaplaveny s zprávy volat produktu naprostý "propadák", s omezenou změny a nedosažitelný cenovka. Nicméně, Apple vyloučen tvrzení o hlášení mimořádných 2Q18 výsledky, s příjmy příspěvek z iPhone X, takže je snadné pro společnosti, aby překonal odhady analytiků. Apple prodal 52.20 milionů kusů iphonů ve druhém čtvrtletí, a tři z 10 telefonů prodávaných byl iPhone X. Apple generované 62% svých příjmů z prodeje iPhone v tomto období, a 42.23% z příjmů přispěli desáté výročí iPhone X sám. iPhone nyní představuje více než 56% z celkových příjmů Apple, a to až z 25% v roce 2009.

Jako reakce, společnost plánuje uvést na trh tři nové modely iPhone X později v tomto roce. Podle nepotvrzených zpráv, jeden z nich by být vstupní úrovni telefonu za cenu kolem 600 dolarů, zatímco druhý by mohl být nabízen jako upgrade na starší model. Třetí model bude zahrnovat všechny luxusní futures, a je prý bude prodávat za více než $1,000. Na základě těchto vývoje, můžeme očekávat, že iphone generovat vynikající příjem v nadcházejících čtvrtletích.

 

Revize aplikací

Aplikace přispět druhé největší příjmy pro Apple. Nicméně, tam byly obavy, že Apple je příliš závislá na herní aplikace vytvářet příjmy z tohoto segmentu. Tento trend se nyní mění, jak je vysvětleno tím, že Bank of America Merrill Lynch analytik Wamsi Mohan, který uvedl:

"Silný růst míra non-gaming kategorie nám dává větší důvěru v udržitelnost silného App Store prodeje, a snižuje riziko závislosti na jedné jediné kategorie Aplikací."

V průběhu posledních dvou let, podíl App Store příjmy z her klesla na 72%, z 82%. Ve skutečnosti, hry nyní přispívají jen 27% Apple Služeb v segmentu příjmů, pokles z 32% v roce 2016.

Zábava aplikace tvoří asi 7% celkové tržby App Store, což představuje nárůst z pouhých 3% v roce 2016. Aplikace sociálních sítí generovat 5% příjmy z App Store, a to až od 4% před dvěma lety. Foto a video aplikací, podíl App Store příjmy se zvýšily o 2,5%, z 1% procenta více než ve stejném období.

Tak daleko v roce 2018, herní příjmy roste na 15% sazbou. Nicméně, foto a video app příjmy se zvýšil o 170%, zábavní aplikace, příjmy se zvýšil o 114%, a dokonce i nakupování a životní styl, aplikace, výnos se zvýšil o 100%.

Na základě těchto měnící se trendy, Bank of America vzestupně revidován jeho FY19 a FY20 zisk odhady od $13.98 $a $ 15.57 $14.22 $a $ 15.96, resp. Kromě toho, Mohan zvedl FY19 příjmy očekávání na $294.86 miliard, z 294.1 miliard. Fiskální rok 2020 cíl tržeb byla zvýšena na $331.97$, z $329.64 miliardy vydané dříve.

Odráží změny v výnosů a zisku cíle, Mohan se také zvýšil cílovou cenu pro Apple na $250, $230 vydané dříve. Akcie nadále mít "koupit" rating z Bank of America.

Argument ve prospěch Apple nebude dokončena, aniž by se do jeho podnikání v Číně, která je jejím druhým největším trhem po USA. Společnost má v poslední době odstraněno více než 25 000 aplikací, ukončení kritiku od Čínské sponzorované zprávy agentury pro kasinech aplikací. Více než 4000 z těch odstraněny aplikace byly "označeny klíčové slovo "hazardu"".

Apple má také odůvodněno, proč za odstranění těch, aplikace s následující prohlášení:

"Hazardní hry aplikace jsou nelegální a není dovoleno na App Store v Číně. Jsme již odstranili mnoho aplikací a vývojáři se snaží distribuovat nelegální hazardní hry, aplikace na náš App Store, a jsme ostražití a v našem úsilí najít tyto a zastavit od bytí na App Store."

Naštěstí, Apple vyrábí většinu své ipady a iphony v Číně. Takže nedávné zvýšení dovozních cel se neočekává vliv na tyto produkty. Rozhodnutí vzít dolů hazardní hry související aplikace také prochází subtilní zprávu, že Čínská vláda, že společnost nebude snažit dodržovat místní pravidla. Kompromisy, jako jsou tyto jsou klíčové, neboť obě země jsou na pokraji obchodní války.

S ohledem na tyto klíčové faktory, fundamentální obchodníci naznačují, že tam může být možné pokračování uptrend u akcií Apple, které je technicky obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, MACD indikátoru dosahuje nových maxim, a lze očekávat růstový trend pokračovat.

 

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: