Euro Klesá Na Slabá 2. Čtvrtletí HDP Růst Dat

 

Eurodollar klesl vůči jenu včera poté, co zprávy ukázaly, že ekonomika rostla pomalejším tempem v Q2 2019, zatímco inflace činila 17-měsíční minimum. Japonský jen, naopak, posílil na zvýšení poptávky po bezpečných aktivech poté, co Prezident Trump bagatelizoval možnost řešení obchodních sporů v nejnovější kolo jednání mezi USA a Čínou. Od vysoce 121.18, EUR/JPY páru klesla na minimum 120.40 v posledních 24 hodinách.

Ve druhém čtvrtletí, Eurozóna rozšířila pomalejším tempem a inflace se snížil na 17-měsíční minimum v červenci, podporu ECB (Evropská Centrální Banka) postoj, že společná měna hospodářství vyžaduje značné stimulační jako outlook se obrací "horší a horší". Druhé čtvrtletí vzrostl HDP o 0,2%, v souladu s očekáváním analytiků, ale nižší než 0,4% růst zaznamenaný v předchozím čtvrtletí.

Na y-o-y základ, předběžné údaje naznačují, že hospodářský růst mírně snížil na 1,1% v červenci, z 1,2% v předchozím měsíci. Analytici očekávali meziroční růst ve výši nejméně 1%. Revidované údaje je naplánován být propuštěn na 14.srpna.

Podobné údaje o HDP, inflaci nebyly působivé. V červenci, v Eurozóně inflace klesla na 1,1%, z 1,3% v předchozím měsíci. Zejména, v únoru 2018, podobné nižší sazba byla zaznamenána.

Jádrová inflace, která odstraňuje vliv těkavých zboží, jako jsou potraviny, energie, tabáku a alkoholu, se snížil na 0,9% v červenci, od 1.10% v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali jádrová inflace o 1% za červenec.

Jako US-Čína obchodní jednání zahájil v Šanghaji v úterý, Prezident Trump vyjádřil pesimismus ohledně možnosti dohody do roku 2020 volby.

Amerického Prezidenta Donald Trump vydal ponuré prohlášení na obchodní jednání s Čínou. Prezident řekl, "myslím, že největší problém obchodu se Čína by rád, aby se čekat a doufat. Doufají, že — to se nestane, doufám, ale, že bych byl jen rád, kdybych se dostal poražen, aby mohli jednat s někým, jako je Elizabeth Warren nebo Ospalý Joe Biden nebo někdo z těchto lidí, protože pak by jim být dovoleno, a je schopen pokračovat v okrádání naší země, jako by dělal za posledních 30 let."

Trump komentář přišel jako nejlepší vyjednavači z obou stran byli společně na večeři, na Fairmont Peace hotel. Během své návštěvy v Japonsku, Trump prohlásil, že přijal odložit tarify o zhruba 300 miliard dolarů za zboží z Číny a pobytu na AMERICKÉ firmy, aby i nadále prodávat kritické součásti Čínské telekomunikační společnosti Huawei. Trump dále uvedl, že Čína by se začít dovážet obrovské množství potravin a zemědělsko-potravinářských výrobků na oplátku pro relaxaci. Nicméně, Čína je přitom pro zahájení nákupu potravinářských výrobků z USA.

Ve skutečnosti, obě strany začaly mluvit přísně, a ekonomové se domnívají, že průlom na neshody ohledně Číny tech politiku a přebytek obchodní bilance se tak nestane v dohledné době. Nejistota je povzbudivé, že investoři hledají bezpečné útočiště aktiv, jako jsou jenu.

Slabé HDP Eurozóny růst dat a nevyřešené US-Čína obchodní válka předpokládá se, že udržet EUR/JPY pár makléřského v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf naznačuje, že měnový pár prolomil pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Navíc, EUR/JPY páru je také čelí odporu na 121.80. Oscilátoru z klouzavý průměr má také negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru se pohybují dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: