Nike Reklamní Kampaň S Colin Kaepernick Uprchlý Úspěch

 

NIKE, Inc. (NYSE: NKE) byl hit těžce v prvním týdnu září poté, co společnost zahájila nový 30. výročí reklamní kampaň svých "Just do It" slogan představovat Colin Kaepernick., bývalý NFL hráč, který vytvořil kontroverzi tím, že vede hráče protesty proti rasové nespravedlnosti, policejní brutalita během zpěvu národní hymny.

Trump, který měl přísně obořil na Kaepernick a další sportovci za užívání kolena, když národní hymna je hrána, odsoudila reklamní kampaň jako nošení "hrozné zprávy."

Dnů po zahájení reklamy, americký Prezident tweeted následující: "Stejně jako NFL, jejichž ratingy šly DOLŮ, Nike je stále naprosto zabit hněv a bojkot."

Kaepernick měl smlouvu s Nike, protože předtím, než začal protestovat, dva roky zpátky, ale společnost hledala ten správný čas spustit kampaň. Nike začal "Jen tak" kampaň, kdy soud Kaepernick je žaloba proti NFL majitelé se odehrává u soudu. Kaepernick je soud prohlásil, že NFL vlastníci spikli, aby ho pobytu z ligy.

I když Colin Kaepernick nikdy dostal šanci hrát poté, co opustil San Francisco 49ers, mnoho dalších hráčů byly protestovat stejným způsobem. Rozhněván tím, že pokračování protestů, americký Prezident požádal NFL majitelům zrušit smlouvu hráčů ", kteří si koleno během národní hymnu."

Sociální mediálních platforem také provedena videa a obrázky lidí, kteří pálení jejich Nike sportswear a která ne koupit značku znovu. Společnost, nicméně, byl nevyvedlo z míry tím, že protesty, které v pořadí se stává prospěšné pro společnost. Do měsíce od spuštění kampaně, tržní hodnota společnosti se zvýšil o 6 miliard dolarů.

CBS Zprávy řekl, "Nike akcie vzrostly o 36% na rok, aby se společnost top umělec na Dow jones indexu z 30 blue-chip akcií. Run-up obsahuje téměř 5% nárůst od Nike je Pracovní Den oznámení, že Kaepernick by vystupoval ve své kampani, přidání téměř 6 miliard dolarů tržní hodnoty společnosti."

Prior k této diskusi, Nike čelí problémy v oblastech, jako jsou distribuční strategie. Nicméně, s uvedením nové položky, jako jsou Air Max 270 a distribuční opravy, příliv se obrací ve prospěch Nike.

CBS zpráva také poukázal na to, že přesný dopad Kaepernick kampaň na Nike příjmy zatím není známo, ale je jasné, že kampaň poskytla obrovskou podporu společnosti.

Pokud jde o reklamu, je dopad na Nike zisk, Bloomberg Eben Novy-Williams napsal takto "To bude pravděpodobně trvat měsíce, ne-li déle, dokud se každý může plně měřit dopad na firmu Nike, Inc.'s kontroverzní partnerství s quarterback, který se stal aktivista Colin Kaepernick, ale brzy údajů od Edison Trendy ukazují, sledování prodeje výrazně nad poslední rok."

Podobně, Baird analytici řekl: "i Když Nike je nedávné rozhodnutí ohledně reklamy přitahují nebývalou pozornost (Google vyhledávací index nastavení nové all-time highs pro značku), očekáváme, že [první fiskální čtvrtletí] výsledky být mnohem méně kontroverzní na základě očekávání pro další zlepšení v Severní Americe, pokračující sílu po celém světě, a dobré marže výkonu."

Na základě informací uvedených výše, kapitálu výzkumné firmy Baird vydal překonat hodnocení Nike, s $90 cílová cena. Podobně, Susquehanna vydala pozitivní hodnocení Nike s 100 $cenový cíl.

Nike je kritizovaný zpráva jeho čtvrtletní zisk zítra. FactSet odhaduje firma zpráva zisk z $0.62 na akcii, a to až od $0.57 na akcii v loňském roce. Od srpna 2013, Nike vždy překonal FactSet zisku vedení. Analytici také vydal příjmů vedením $9.93 miliardy za čtvrtletí, což představuje nárůst z $9.07 miliard eur v období minulého roku. Nike porazil analytiků odhady příjmů za poslední tři čtvrtletí.

Technicky se akcie obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr, a stochastický oscilátor je v býčí zóny. Proto můžeme očekávat, že akcie nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: