Americký Dolar poklesem Poptávky Na Obnovený Optimismus Investorů

 

Následující noc rally v Dow Jones a Nasdaq, Asijské akciové trhy dnes stouply ráno, odrážející návrat rizikového apetitu, úlevu a sebedůvěru, o budoucnost obchodních jednání mezi Čínou a USA. Japonský index Nikkei (NIK) bylo obchodování na 22,184.53, +2.35% z předchozího závěru. Navíc, Shanghai Composite SHCOMP získal +2.20% obchodu na 2,667.15. Zisky byly vedené zásoby týkající se pojišťoven a makléřských firem. V Hong Kongu, Hang Seng Index (JEHO) +3.59% v ranních hodinách. Dalšími významnými indexy v Jižní Asii Singapur (STI), Malajsie (FBMKLCI) a Indonésie (JAKIDX)] byli všichni. Jako riziko zvýšení chuti k jídlu a důvěru vrátil na akciových trzích, poptávka po bezpečné útočiště měny, jako je dolar klesl. Americký dolar index, který měří sílu americké měny vůči koši hlavních měn, se posunul o 0,8% na 96.16. Zejména, index vyvrcholil u 97.20 ve středu, nejvyšší úroveň od června roku 2017.

 

Americký dolar může být na vrcholu

Průzkumy ukazují, že američtí spotřebitelé byli jisti, na dvou předchozích příležitostech, na vrcholu hospodářského růstu v roce 1960 a 1990. Zejména, sentiment je optimistický napříč příjmovými skupinami a to nejen mezi bohatými. Před pěti lety, malé a střední podniky nebyly tak jistý, jako jsou teď. Misery index, který byl zaveden v roce 1970 definovat kombinované negativní dopad inflace a nezaměstnanosti, je v současné době 6%, rovná nejnižší úrovně za posledních 50 let.

Mezi rozvinuté ekonomiky, pouze NÁS výrazně vzrostl v roce 2018, zatímco v Japonsku, Evropě, a mnoho rozvíjejících se ekonomik se zpomalil značně. Během třetího čtvrtletí se ekonomika rozšířila tempem 3,5%, což je nejlepší rok růst za více než deset let.

Nicméně, na konci, akciový trh v USA, která obecně stoupá, když investoři očekávají silný ekonomický růst, se ukázalo velmi volatilní.

Investoři očekávají přeplňovaný Americká ekonomika na vrcholu po horké desetiletí. Ekonomický růst v USA pokračoval i odradit devět let v řadě. To je nejdelší hospodářská expanze na záznam.

Bohužel, deset let poté, co finanční krize v roce 2008, AMERICKÉ společnosti již začaly hromadit dluhy, znovu. Celková firemní pákových úvěrů dosáhla alarmující úrovně 1,6 bilionu dolarů po celém světě, mnohem vyšší než pochybné rekordy před krizí v roce 2008.

Ještě důležitější je, půjčky bobtnají po Bílý Dům šel zpátky přísné Obama-éra politiky, které odrazuje vysoký pákový efekt. Je třeba poznamenat, že většina úvěrů diskutovaná výše byla vyplacena v USA.

To je obyčejné vidět i velké podniky stále sebejistý a hromadit dluhy za jejich kapacita servisu. Nicméně, to je neobvyklé, aby vláda řídí podobnými zásadami, jako se to stalo tentokrát. Daňové revizi v prosinci se zvýšil schodek amerického rozpočtu přibližně 4% HDP, odpovídající bezprostředně po válce, nebo recese.

Situaci bylo těžké pro vládu USA k udržení blízkosti přehřátí ekonomiky. Ekonomové očekávají zpomalení růstu na příští rok, kdy dopad daňové škrty ustupuje, a silný dolar začíná vliv na vývoz. Fed byl důsledně zvyšování sazeb, a to se očekává, že mají vliv na trhu s bydlením.

Americký akciový trh je nyní o 60% větší než Americká ekonomika, což je úroveň, to se trefil jen dvakrát v minulém století – v roce 1920 a pozdní 1990. Značné tech podniků, které jsou v popředí robustní ekonomiku, jsou již čelí regulační odpor, který by mohl mít negativní dopad na jejich vysoké marže.

USA v polovině období voleb verdikt mohl nastavit směr pro oba akciového trhu a měny na trhu. Do té doby, poptávka na americký dolar se očekává, že zůstane utlumená.

Euro, naopak, získává vůči dolaru, a to především kvůli jeho slabosti. Navíc, zprávy o nezávaznou Brexit dohodu mezi EU a ve velké BRITÁNII je také napomáhání rally Eura vůči dolaru. Nicméně, situaci mezi Itálií a EU bude bránit Eura trendu vůči americkému dolaru.

Technicky je měnový pár EURUSD udělal dvojité dno v 1.1315 úrovně. Na indikátoru stochastic stoupá z medvědí zóně. Kromě toho, další menší odpor, se očekává, že pouze v 1.1520 úrovně. Jako výsledek, můžeme očekávat, že Euro, aby získali půdu proti dolar v příštích dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

 

Nejnovější články: