Juan Posiluje, Jako Je Čína Vypustí Řadu Reforem

 

Juan posílil vůči dolar a několik zemí skupiny G10 měn včera, jak Čínská vláda oznámila plán na deregulaci několika odvětví s cílem přilákat zahraniční investice. Iniciativa je vnímána jako Peking úsilí na všech svých trzích, které mají být přístupné společností po celém světě a odradit plány podniků k posunu jinde uprostřed probíhající obchodní válka mezi USA a Čínou. USD/CNY měnový pár klesal 0.15% na 6.8715, po otevření na 6.8840 na čtvrtek.

Při svém projevu na Světovém Ekonomickém Fóru v Číně, případně odkazoval se na jako Letní Davos, Premier Li Keqiang znovu potvrdila, že ústřední vláda bude dávat způsob, jak získat přístup na její trh rychleji, aby bylo možné zvrátit trend oslabování zahraniční investice.

Premiér dále uvedl, že Peking by decontrol finance, doprava, telekomunikace a přístup k internetu. V důsledku těchto opatření, zahraniční investoři budou čelit minimální omezení. Kromě toho, omezení na zahraniční vlastnictví cenných papírů a životní pojištění budou odstraněny v roce 2020, a to i většinové vlastnictví bude povoleno v roce 2021.

Stávající předpisy stanoví, že telekomunikační podniky, letecké společnosti, poskytovatele internetu a další telekomunikační společnosti musí mít alespoň 50% Čínské vlastnictví. Úředníci v Číně, doufám, že zamýšlené reformy bude lákat zahraniční investice vedoucí k vytváření pracovních míst, a kompenzovat pokles viděl ve výrobním sektoru.

Zajímavé je, že reformy byly oznámeny brzy po USA a Čína rozhodla obnovit jednání o obchodu, který přišel, aby zastavila dva měsíce dříve. Za více než rok, nadnárodní společnosti byly pohybující se v jejich výrobních zařízení mimo Čínu, aby se uniknout z NÁS tarify.

I přesto, série reforem bylo oznámeno, není jasné, zda Státní Správa Zahraničních Burzách (BEZPEČNÝ), Číny Forex regulátor, bude uvolnit kapitálové kontroly, které byly pouze zpřísnila v posledních několika letech. Občané Číny jsou nyní dovoleno vyměňovat jen 50.000 dolarů v devizových ročně přes jejich bankéř. To zvyšuje investiční riziko jako diverzifikaci portfolia se stává náročný úkol.

Naoyuki Yoshino, děkan a generální ŘEDITEL Asijské Rozvojové Banky Institute, vysvětluje, proč se Čína rozhodla přepracovat své zahraniční investice pokyny: Čínští lidé přicházejí o peníze, už proto, že odliv kapitálu byl vypnut. Pokud se Čínská ekonomika trpí z nízkého hospodářského růstu, pak všichni Čínští lidé budou trpět.

Na přední ekonomické údaje, Caixin služeb index nákupních manažerů (PMI) poklesl na 52,0 v červnu, od 52.7 v Květnu. Stejně tak Caixin kompozitní PMI klesl na 50.6 v červnu, od 51.5 v Květnu.

Reformy a slabé ekonomické údaje se očekává, aby udrželi jüan rozsah vázán vůči dolar se v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, USD/CNY dvojice vytvořila dvojité dno v 6.872. Kromě toho, Chaikin money flow ukazatele zůstává plochý. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru se obchodování v těsném rozpětí v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: