Chevron Phillips Nabídky $15bln získat Nova Chemicals

 

Chevron Phillips Chemical Co., petrochemický průmysl společně vlastněná Společnost Chevron (NYSE: CVX) a Phillips 66 (NYSE: PSX) se projevil zájem převzít Calgary, Kanada-založené Nova Chemických látek za více než 15 miliard dolarů, včetně dluhu. Potenciální převzetí signalizuje návrat velké ropné společnosti Alberta v době, kdy v zemi je petrochemický sektor vykazuje firma známky oživení, podporovaný extrémně nízké ceny zemního plynu. V návaznosti na novinky, Chevron uzavřel na $124.93, a to až $0.65 nebo 0.52% z dříve blízko, zatímco Phillips 66 skončila páteční obchodní seanci na $90.58, dolů $0,25 nebo -0.28% z předchozího blízko.

Je-li pořízení Nova Chemických látek prochází, to umožní Chevron Phillips Chemické, jeden z deseti největších petrochemických výrobců, rozšířit své globální přítomnosti.

Založena v roce 2000, Chevron Phillips Chemical má 31 výrobních zařízení, nachází se v Katar, Saúdská Arábie, USA, Belgie a Singapur. Společnost generovány $12 miliard v příjmech ve fiskálním roce 2018.

Nova Chemicals byla založena v roce 1954. V posledních šesti desetiletích provozu, společnost má diverzifikované z izolace a pěny balení pěny na bázi kontejnerů a nápojové kelímky. Společnost je pryskyřice a polystyrenu jsou používány v řadě průmyslových odvětví, od obalů na výstavbu.

HDPEs se používají v široké škále průmyslových odvětví, z plastových lahví na vodu na plastové dřevo a odolné proti korozi potrubí. Globální trh pro HDPEs předpokládá se, že dosáhne $85.19 miliardy v roce 2019.

Abu Dhabi státní International Petroleum Investment Co (IPIC) převzal Nova Chemických látek tím, že zaplatí $500 milionů v roce 2009 a zachránil ho z prochází finanční restrukturalizace v důsledku hromadu dluhů. Společnost odskočil silně, jako břidlice energie na bázi podnikání začala prosperující v Severní Americe.

V roce 2017, pod vedením Abu Dhabi, IPIC byla sloučena s Mubadala Investment Co., Abu Dhabi je státní investiční fond, který spravuje aktiva v hodnotě 225 miliard eur. Fond byl objevování prodej Nova od začátku roku 2019. Nicméně, neexistuje žádná záruka, že SAE založený fond bude akceptovat Chevron Phillips Chemické nabídku.

V prvním čtvrtletí roku 2019, Nova Chemicals vykázala EBITDA (zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací) ve výši 271 mil$, pokles z $418 milionů eur ve stejném období loňského roku.

Je ironií, že Chevron se snížila jeho přítomnost v Kanadě v posledních letech. Společnost prodala 57,000-bpd Britské Kolumbie na bázi Burnaby rafinérie do Parku Paliva Corp. v roce 2017. Společnost stále vlastní 20% podíl v Athabasca Oil Sands Projektu, řídí Kanadské Přírodní Zdroje a 60% správní kontrolu nad Ells Řeky těžký olej leasingu. V Duvernay (west-central Alberta), společnost investuje do svých břidlicových zdrojů.

Ashish Chitalia, Wood Mackenzie chemických látek, hlavní analytik, vysvětlil potřebu konsolidace v petrochemickém průmyslu. On řekl: "petrochemický trh se konsoliduje, s hlavními hráči – ExxonMobil, Saudi Aramco, LyondellBasell, Dow — rozšíření ekologicky nebo prostřednictvím M&a Od roku 2018, mnozí petrochemické společnosti jsou pod tlakem vzhledem k pomalému hospodářskému růstu výhled, úvěrová krize v Indii/Číně, USA-Čína, obchodní válka, a plastové vůle."

Bill Rawlusyk, výkonný ředitel zemního plynu kapalin na IHS Inc., je přesvědčen, že akvizice bude dobrý vývoj pro Alberta regionu. Rawlusyk řekl: "Nova tráví spoustu peněz v poslední době, ale nic z toho v Kanadě jiné než Sarnia rostlina, takže by to mohlo znamenat, viděli jsme nadnárodní společnosti exit Alberta na olej písku straně," řekl. "To znamená, že nadnárodní s velkými kapsami vrací do Alberta, což by byla dobrá věc, podle mého názoru."

Nova je aktivně pracuje na 2 miliardy dolarů rozšíření programu pro jeho Ontario založený Sarnia polyethylenu rostlin. Projekt je podpořen $100 milionů z Ontario pracovních Míst a Prosperity Fondu a 35 milionů dolarů z Ottawy je Strategický Investiční Fond.

Chitalia zpracován na tom, jak akvizici bude Chevron Phillips světovým lídrem v oblasti výroba ethylenu. "Nova akvizice by zvýšila ethylen obchodníka expozice pro Chevron Phillips. Po nedávném ethylen zvýšení kapacity v Cedar Bayou, Tex., Chevron Phillips byl vystaven 500 tisíc tun ethylenu na velkoobchodní trh, zatímco Nova, po jeho nabytí Williams Geismar (Lousiana cracker) je vystavena přibližně jeden milion tun ethylenu. Dohromady společnosti by ethylen objemy ekvivalent světovém měřítku cracker velikost 1,5 milionu tun."

Pokud dohoda projde, Chevron Phillips stane třetím největším výrobcem polyetylenu v Severní Americe, za Dow Chemical Co a exxon mobil Corp., Chevron Phillips bude také dopadat být kontinent je největší výrobce high-density polyethylen (HDPE), tlačí za LyondellBasell Industries N. V.

Zejména, v loňském roce, Edmonton soudce schválil rozsudek ptát Nova kompenzovat Dow Chemicals ve výši 1,06 miliardy eur za škody, pokud jde o spor etylenové výrobní zařízení na Joffre, Alberta.

Chitalia také vysvětlil, proč tento region je ideální pro akvizice. "Dohoda s Nova Chemicals umožní Chevron a Phillips 66 diverzifikovat dále do tohoto trhu a zároveň zvýšit konkurenceschopnost a tržní dosah. North American ethanu suroviny výhodou je region ideálním místem pro akvizic nebo expanze v ethylen-polyethylen sektoru."

Trh očekává, aby pozitivně reagoval na nabídku vyroben Chevron Phillips získat Nova.

Technicky vzato, akciový Chevron se obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, MACD indikátoru dosahuje nových maxim. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie nadále optimistický v krátkodobém horizontu. Skladem je mají solidní podporu na 121 úrovně.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: