Malajské Hospodářský Růst Zřítí na Desetiletí Nízké

 

Malajský ringgit klesl proti dolar po údajích zveřejněných centrální banky Malajsie (Bank Negara Malajsie nebo BNM) uvedly, že v zemi byl zaznamenán její nejpomalejší tempo růstu za posledních deset let ve čtvrtém čtvrtletí. Následující zprávy, USD/MYR shromáždil z nízké 4.1200 na vysoké 4.1370.

Malajsie je Hrubý Domácí Produkt (HDP) se zvýšil o 3,6% y-o-y ve 4Q 2019, výrazně nižší než 4.4% růst zaznamenaný v předchozím čtvrtletí, podle údajů zveřejněných BNM. Ekonomové očekávali země, v post růst HDP 4,2%. Nahlášené číslo zrcátka nejslabší hospodářský růst od roku 2009.

Na Q-o-Q základě, HDP vzrostl o 0,6% ve čtvrtém čtvrtletí, poté, co roste na 0,9% ve třetím čtvrtletí. V roce 2019, ekonomika rostla o 4,3%, ve srovnání s 4,7% v předchozím roce. Zejména, úplné roku 2019 hospodářský růst byl nejpomalejší od globální finanční krize v roce 2009.

BNM dále varoval, že ekonomický růst v 1Q roku 2020, by mohly být negativně ovlivněny Čína koronavirus ohniska. Negativní vliv se předpokládá, že se cítil nejvíce v oblasti cestovního ruchu-související odvětví, a také v oblasti výroby prostřednictvím zásobovacího řetězce přerušení a očekává, že hospodářský pokles v Číně. Nicméně, banky se domníval, že ekonomika země by dostávat podporu od soukromého sektoru činnosti v roce 2020.

Ani Shamsiah Mohd Yunus, Bank Negara Malajsie Guvernér uvedl, že centrální banka má dostatečný prostor, aby provedly další zmírnění opatření. Guvernér řekl, "Máme dostatek prostoru, inflace je stále nízká." Banka srazila svou základní sazbu v neočekávaným způsobem v lednu.

Prakash Sakpal, ING ekonom, se domnívá, že centrální banka oznámí nejméně dvou sazeb, každé o 25 bazických bodů, v politice naplánované schůzky v Březnu a Květnu. Sakpal je prognóza je založena na očekávané zpomalení hospodářského růstu v blízké budoucnosti.

Pokud Sakpal je předpověď pravdivá, pak by to snížit úrokovou sazbu na 2,25%, pouze 2% pod nízkými zaznamenané během celosvětové finanční krize před deseti lety. Zrcadlení překážky v provádění SST, celková inflace klesla na 1% v 4Q 2019, z 1,3% v předchozím čtvrtletí.

Rozdělení HDP znamená, že sektor služeb zůstal klíčovou hnací silou hospodářského růstu. Odvětví služeb rozšířil na 6,1% v 4Q 2019, poté, co roste na 5,9% v předchozím čtvrtletí. Během stejného období, výrobní sektor růst poklesl na 3%, a to z 3,6% v předchozím čtvrtletí.

Oživení ve stavebnictví, které vzrostly nepatrně o 1%, také podporovaný hospodářský růst ve čtvrtém čtvrtletí. Těžba a dobývání průmysl klesl pomalejším tempem 2,5%, zatímco zemědělské produkce poklesl o 5,7%. Soukromé výdaje na konečnou spotřebu vzrostly o 8,1% v posledních čtvrtletí. Podobně vládní výdaje vzrostly o 1,3%.

Navíc, tvorba hrubého fixního kapitálu zaznamenala menší pokles o 0,7%. Vývoz a dovoz klesl o 3,1% a 2,3%, v tomto pořadí. Vzhledem k prohlubující se deficit ve službách účtu, běžného účtu přebytek klesl na MYR 7,6 miliardy, z MYR 11.50 miliard v předchozím čtvrtletí. V roce 2019, přebytek běžného účtu byl MYR 49.70 miliard, což je nejvyšší úroveň za osm let.

Chudé 4. Čtvrtletí ekonomický růst, slabá FY 2020 outlook, a holubičí prohlášení centrální banky Malajsie předpokládá se, že udržet Malajský ringgit makléřského v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: