Hong Kong Studuje Výhody A Hrozby Digitální Měny

 

Kryptoměna trhu i nadále ztrácet půdu pod nohama, s Bitcoin (BTC) spadající pod $9,000 úroveň znovu. V době psaní tohoto článku Bitcoin ztratil 3,4% v posledních 24 hodinách do obchodu na $8,731.71. Podobně, Éter (ETH) má ztratil 2,1% obchodu na $185.23. XRP ztratil 2,3% na obchodu na $0.2736. Další významné altcoins, který ztratil v posledních 24 hodinách zahrnují Bitcoin Hotovosti ($286.68, -2.7%), TRON (TRX-$0.0191, o -0,7%), Monero (XMR-$62.04, -0.6%), Huobi (HT-$3.80, -2.1%), Tezos (XTZ-$1.18, VÝŠI -4,1%), IOTA (IOTA-$0.2585, -2.9%,) Litecoin (LTC-$61.76, -2.7%), a Ethereum Classic (ETC-$4.91, -2.4%), EOS (EOS-$3.46, -3%), Binance Mince (BNB-$20.18, -1.4%), Dash (DASH-$69.98, -2.9%), LEO (LEO- $0.9691, -1.7%), a Stellar (XLM-$0.0784, -0.2%). Další altcoin, které ocenil za posledních 24 hodin jsou Cardano (ADA-$0.0437, 0.4%), OKB (OKB-$3.19, což je o 0,3%), Drátěný (LINK-$2.76, což je o 0,1%) a Kosmos (ATOM-$4.20, 2.6%).

 

Vládní iniciativy na úrovni

HKMA pohledu na spuštění digitální měny centrální bankou

Hong Kong Peněžní Autorita (HKMA) zkoumá možnost spuštění centrální banka digitální měna (CBDC). Záměr byl zveřejněn na Hong Kong Fintech Týden na 7. listopadu. HKMA hodlá zveřejnit zprávu o své studium v prvním čtvrtletí 2020. HKMA, mezitím, má také podepsali blockchain týkající se partnerství jednat s dceřiná společnost Institut Digitální Měna, která funguje v rámci Lidi Bank of China (PBoC). Zejména, centrální bank of China se očekává, že být první se představí CBDC (Centrální Banka Digitální Měny).

Edmond Lau, HKMA vrcholového výkonného ředitele, pracoval na zákazu je CBDC studie, která byla provedena pod názvem "Projekt LionRock" od roku 2017. Na podílníky v podniku jsou Hong Kong Interbank Clearing Ltd., další tři banky, a také blockchain konsorcium R3.

HKMA i nadále zaměřovat na možné využití CBDC pro banky a jiné finanční instituce, místo toho, aby pouze neprofesionálním zákazníkům. Organizace se také dívá na možnost použití CBDC pro domácí platby, hromadné firemní remitencí, a v osadách dluhových cenných papírů (delivery-versus-payment).

Lau zdůraznil, že maloobchodní uživatelé již mají přístup k řadě služeb na bázi digitální mobilní platby.

V Květnu 2019, HKMA také podepsali memorandum o porozumění (MoU) s Bank of Thajska provádět společný výzkum pustit do využití CBDC pro přeshraniční platby a mezibankovní platební proti zaplacení služeb mezi regiony.

 

Tunisko první země, aby převést své měny na blockchain

Zatímco celý svět pozorně sleduje Číny na zahájení jeho Centrální Banka Digitální Měna (CBDC), Tunisko učinila velký skok tím, že se stane první zemí, převést své domácí měny na blockchain platformy. Projekt bude řízen ruské ICO spuštění Universa, které bude pomáhat při vydávání a manipulace země CBDC. Centrální Banka Tuniska poukázal na to, že digitalizace Tuniský dinár již začala, a papír-couval CBDC bude hostitelem Universa Blockchain.

Navíc Universa bude také zaplatil poplatek na všech transakcích provedených pomocí "e-dinár" , zatímco centrální banka bude mít neomezený přístup ke knize.

Alexander Borodich, zakladatel a generální ŘEDITEL společnosti Universa, nicméně, zdůraznit, že tento druh digitální měny by neměly být brány jako 100% kryptoměna.

Na CBDC nebo e-dinár bude vlastněna vládou a couval fiat měny. Nicméně, blockchain-poháněl platforma se zabránilo padělání a také problém nákladově efektivní a transparentní. Borodich řekl: "Digitální bankovky nemohou být padělány — každá bankovka je chráněn kryptografie, jako jeho papírový protějšek má své vlastní digitální vodoznaky. Kromě toho, výroba těchto bankovek je 100 krát levnější než ztrácet inkoust, papír a elektrické energie v procesu tisku."

Země nebude vydávat nové peníze. Část rezervy bude přesunut do blockchain platformy, a občané budou moci převést své hotovosti do e-dinárů.

 

Iniciativy soukromého sektoru

Moc Ledger připojí ruce s Powerclub

Moc Ledger, Australský blockchain energie podniku, spolupracoval s domácím prodejce odhalit jeho platforma v Jižní Austrálii. Síla Knihy je blockchain-powered software umožní Australany, aby převést své přebytky solární a bateriové úložiště pro Virtuální Elektrárny (VPP) pro lepší kontrolu a manipulaci z jejich energie.

V rámci této spolupráce, Moc Ledger bude kombinací jeho blockchain-energie poháněl obchodní aplikace Virtuální Elektrárny (VPP) s Powerclub podnik nabízí Australské power velkoobchod.

Nejnovější úsilí bude usnadnit uživatele ke koupi moc za velkoobchodní ceny a minimalizovat roční náklady na energie. Uživatelé budou moci prodávat solární energie v době obrovské poptávky po elektřině a zastavit nárůst cen.

Technologie usnadňuje Australany, aby o tom, když se spotřebuje energie a kolik vysolí za energie, a tím se vyhnout zbytečným skrytých poplatků vybíraných dodavatelů elektřiny.

 

Standard Chartered Bank se připojí až s Ethereum Enterprise Alliance

Britský nadnárodní bankovní a finanční služby poskytovatele, Standard Chartered Bank, se připojil Ethereum Enterprise Alliance (EHP), blockchain standardní vytváření organizace. Standard Chartered bank uvedla, že iniciativa by umožnil jim rozšířit své klientské nabídky po celou dobu jeho 60 světových trzích.

Group Chief Information Officer, Dr. Michael Gorriz, vysvětlil, jak zákazník služba by mohla být zlepšena prostřednictvím technologie. "Technologie nám umožňuje usnadnění obchodu a investic přes naše stopa trhů, zlepšení klientských zkušeností a nabízet nové služby."

Založena v Březnu roku 2017, EHP studie rozvoje a zavádění blockchain systémů v různých oblastech podnikání. Organizace se může pochlubit stovky nejlepších podniků jako členové, včetně Hyperledger, Microsoft a několik globální banky jako Santander a ruská Sberbank. Zejména, EHP vstoupila do partnerství s Hyperledger, který také nabízí podnikové úrovni blockchain nástroje.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: