Kiwi Dolar Stoupá, Protože 1q Růst HDP Setkat s Odhady

 

Kiwi dolar shromáždil proti dolar včera po Statistiky Nový Zéland oznámil fiskální rok 2019 HDP za první čtvrtletí v souladu s odhady analytiků. Většina ekonomického růstu přišel z působivý výkon stavebního sektoru. Na NZD/USD pár posílil z nízké 0.6532 na vysoké 0.6580 v posledních několika hodin. Mnozí ekonomové se však domnívají, že předstihové ukazatele signálu, celkové zpomalení ekonomiky.

Podle Statistiky Nový Zéland, země je HDP vzrostl o 0,6% q-o-q v prvním čtvrtletí roku 2019, v souladu s odhady analytiků a beze změny z předchozího čtvrtletí. Na roční bázi, HDP vzrostl o 2,5%, překonal odhady ekonomů o 2,3% nárůst. V předchozím čtvrtletí se HDP Nového Zélandu vzrostl o 2,3% na meziroční bázi.

Zboží-zpracovatelský průmysl vzrostl o 2% ve čtvrtletí, které skončilo v Březnu. Růst byl veden především zlepšila činnost ve stavebnictví, které vzrostly o 3,7%, nejvíce od 3Q17. Proto, investice do nebytových a bytových budov vzrostla o 9,9% a 2,7%, resp.

Výrobní činnost vzrostla o 1,4% v prvním čtvrtletí roku 2019, po 0,4% poklesu ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018. Nárůst v potravinách, tabákových výrobků a výroba nápojů nesmírně přispěl k celkovému růstu výroby. Další sektory, které zaznamenaly růst, jsou výroba kovových výrobků, nekovových minerálních výrobu pryžových výrobků výroba a ropný, chemický a polymerní produkce.

Nicméně, v prvním čtvrtletí roku 2019, odvětví služeb zaznamenal pouze růst o 0,2%, nejpomalejší tempo růstu od třetího čtvrtletí. září 2012. Sedm z 11 odvětví služeb vykázala růst.

V komentáři na špatný výkon sektoru služeb, Kiwibank senior ekonom Jeremy Couchman řekl: "zpomalení v sektoru služeb se týkajících. Růst sektoru služeb má tendenci být stabilním zdrojem růstu."

Klíčovým motorem růstu byly zdravotní péči a sociální pomoc (1,7%) a doprava, poštovní a skladování (o 1,2%). Maloobchod, ubytování a restaurace vykázala pokles o 0,5%. Ubytování a restaurace zaznamenaly pokles v obchodní činnosti v důsledku poklesu příjezdů turistů na Nový Zéland, v únoru a Březnu.

Výdaje domácností vzrostly o 0,5% v prvním čtvrtletí, po 1% nárůst v předchozím čtvrtletí. Růst byl v depresi, v prvním čtvrtletí, a to především v důsledku poklesu výdajů na služby (o 0,3%). Služby výdaje vzrostly nejpomalejším tempem od prosince 2014. Výdaje na non-trvanlivé a odolné zboží vzrostly o 0,4% a 1,4%, resp. Dlouhodobého majetku investic vzrostl o 2,4%, v Březnu 2019 čtvrtletí. Podobně, podnikání, investice vzrostly o 1,9%.

I přes přiměřený růst analytici upozorňují, že ekonomika zpomaluje. Ospravedlnit své tvrzení, analytici poukazují na prudký pokles BNZ (Obchodní NZ) Výrobní Index (PMI) za Květen, který stál na 50.2, hluboko pod odhady analytiků pro čtení 53,0. Čtení pod 50 indikuje kontrakci, což znamená, Kiwi ekonomika je na pokraji kontrakce.

Komentuje BNZ Index Výrobní, Obchodní NZ výkonný ředitel pro výrobu, Catherine Vousy řekl: "Produkce (46.4) byla nejnižší hodnota od dubna 2012, zatímco další klíčové sub-index nových objednávek (50.4) jen podařilo zůstat v pozitivním teritoriu. Vzhledem k posledně uvedené kanály do bývalého, to není vštípit silné přesvědčení, že sektor bude show plná zlepšení v průběhu několika příštích měsíců."

Pokud jde o domácí ekonomické situaci, Danielle Byly, devizový stratég s ANZ, řekl: "NZD odolnost začíná praskat. Zatímco vyváženější RBNZ mohla poskytnout nějaké prozatímní podporu, jako AUD, tam je malá domácí příběhu ospravedlnit sílu. S náročným globálním příběh ve střednědobém horizontu, myslíme si, že podmínky jsou v místě pro NZD k pádu nižší než reálná hodnota v roce 2019."

Analytici také věří, že globální ekonomické zpomalení bude podporovat Reserve Bank of New Zealand oznámit snížení sazeb.

ASB Hlavní Ekonom Nick Tuffley řekl, "utlumený podnikatelské důvěry a pokračující zhoršení globální ekonomické podmínky mohou ještě ovlivnit RBNZ snížit OCR alespoň ještě jednou."

Na údaje o HDP se očekává, že poskytne krátkodobou úlevu pro Kiwi dolar.

Technicky vzato, NZD/USD pár se pohybuje ve vzestupném kanálu. Stochastický oscilátor je v býčí oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že rostoucí trend bude pokračovat i v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: