Obtížné Brexit Jednání Udržet Libru Slabý

 

Libra je nos-potápění vůči měnám rozvinutých měn jako vyhlídky na ne-jednat Brexit je stále možné v pohledu investorů, kteří jsou kompenzuje riziko Libra dosažení parity s Eurem, pokud se v UK dostane oddělit od EU. Zhoršující se situace a dopad ne-jednat Brexit byly podrobně popsány ve zprávě vydané Bank of America Merrill Lynch (BAML). Podle studie, Británie je neplánované vystoupení z EU by mohlo mít za následek centrální banky po celém světě rozprodávají, stejně jako 100 miliard liber.

 

Brexit a jeho dopad na libru

Spojené KRÁLOVSTVÍ, které má hlasovali pro odchod z evropské UNIE, je naplánováno ukončení v 11 hodin britského času na 29. Března 2019. Dočasně, UK a EU se shodli na tři "rozvod" otázek, a sice částka, kterou dluží UK do EU, budoucnost Severního Irska hranice, a stav BRITSKÝCH občanů, kteří mají bydliště v EU a naopak. V současné době, jednání jsou zaměřena na trvale stanovení těchto problémů. Severní Irsko hranici otázka je nejsložitější z těchto tří záležitostí. Obě strany se snaží dohodnout, že bude vyhnout se fyzické hranice mezi Severním Irskem a irskou Republikou.

Navíc, časový rámec 21-měsíců, odkazoval se na jako "přechodné" období,' byla vyhrazena pro jednání. Na veřejnosti, UK a EU stále tvrdí, že dohoda je možná před 18. říjen, kdy hlavní summit EU začne. Nicméně, v zákulisí, představitelé na obou stranách beru na vědomí, že je nepravděpodobné, že dosáhnout dohody na dobu.

Pokud konečný návrh není připraven do října, pak 13. prosince byl stanoven jako nouzovou možnost. Úředníci jsou nyní zaměření. listopadu pro uzavření dohody, jak je odhalil tím, že lidé, kteří mluvili pod podmínkou anonymity. I když návrh dohody je připraven v listopadu, EU má pro mimořádné summit k projednání návrh. Pokud jednání tažením prosinci a lednu, pak je kterákoli ze stran měla udělat značné ústupky nebo odstoupit od jednání. Jak nyní, 29. Března 2019 je, když velká BRITÁNIE vystoupí, zda tam je, nebo ne. Pokud vše půjde podle plánu, pak se přechodné období bude trvat až do půlnoci z 31. prosince 2020.

UK vyjednavač, Brexit tajemník, Dominic Raab, již vyjádřil zklamání nad nedostatkem dostupnosti jeho protějšek Michel Barnier pro dlouhé face-to-face rozhovorů. Minulý týden, Britská vláda a ministr byl schopen vstoupit do diskuse s Barnier pouze na dvě hodiny. Je ironií, že Barnier zdůrazňuje potřebu dokončit dohodu na začátku listopadu, nejpozději. Investoři se obávají, že to se nestane a velká BRITÁNIE by mohla opustit s prázdnýma rukama.

Na ekonomické frontě, ekonomika spojeného KRÁLOVSTVÍ se snaží doručit zvýšení růst mezd. I když míra nezaměstnanosti je u 43-leté minimum, růst mezd zůstává nejnižší v letošním roce. Roční tempo růstu celkových platit se snížil o zářez na 2,4% z 2,5% v 2Q18. Stejně tak pravidelný růst věnovat se snížil z 2,8% na 2,7%, i když celkový volných pracovních míst se zvýšil na 829,000. Počet občanů EU pracujících v BRITÁNII klesla o 86,000. Šance na ne-jednat Brexit již tlačil inflaci nad cílem centrální banky 2%. Rostoucí ceny pohonných hmot jsou také tlačí nahoru růst inflace, index spotřebitelských cen nahrávání roční sazbou 2,5% za poslední měsíc.

Analytici se obávají, že zhoršující se situace může podporovat centrální banky po celém světě snižovat jejich libra rezervy. Ve své zprávě, BAML uvedl, že centrální banky drží, stejně jako £388 miliard dolarů (~$500 miliard eur), což představuje 4,5% celkové rezervy u centrální banky. Kromě toho, BAML prohlásil, že Sterling tvoří 3,6% celosvětových zásob (v průměru) od roku 1995. I 1% ředění centrální banky znamená, že stejně jako £100 miliard liber vstoupí na měnovém trhu.

Bank of America Merrill Lynch (BAML) je uvedeno: "V případě, že centrální banky přizpůsobit své sterling hospodářství zpět k dlouhodobému průměru (3,6 procenta), to naznačuje, že by mohla prodat více než 100 miliard liber šterlinků rezervy na ne-jednat scénář, vše ostatní je stejné."

Mezitím, americká ekonomika se provádí výjimečně dobře. Růst HDP se očekává, že zůstane na zhruba 3% v tomto roce. S další očekávané zvýšení sazeb fedem v září, dolar zůstává i nadále silná vůči euru, jenu a libra.

Technicky vzato, pár GBPUSD je na poklesu, se peněžní tok ukazatel níže čtení 50. Proto obchodník, můžete očekávat, že pár GBPUSD dále klesat.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: