Lira Posiluje O Uvolnění Napětí mezi Tureckem a USA

 

Turecka lira prudce stoupla téměř o 1,5%, včera na očekávání, že jeho vztah s Washingtonem by posílila poté, co představitelé obou zemí se rozhodli sejít na konci června při diskusi (telefonicky) Ankara má v úmyslu koupit ruský S-400 systémů protiraketové obrany. V posledních 24 hodinách, USD/TRY pár klesl od vysoce 6.025 na minimum 5.8618, než dojde k obchodu na 5.9105.

Turecká lira ztratila téměř 14% v roce 2019, a to především kvůli rostoucí neshody mezi spojenci v NATO a potenciální NÁS sankce pro nákup ruské S400 povrch-k-vzduch rakety. Washington je toho názoru, že S-400 by ohrozilo její F-35 stíhačky.

Při včerejším telefonickém rozhovoru, Tayyip Erdogan, turecký Prezident, potvrdil na amerického Prezidenta Donald Trump plán na zřízení výboru pro studium vlivu S-400. Oba Prezidenti se shodli, že mají face-to-face setkání na okraji G20 konferenci v Japonsku na konci června.

Erdogan řekl, "výchozí zůstává, že Turecko bude trvat dodávka S-400 z Ruska. Takže investoři budou potřebovat vidět nějaké další kroky v příštích týdnech, aby se cítit jistější, že napětí jsou de-eskalaci."

V návaznosti na zprávy o možném setkání mezi NÁMI a turecký Prezident k vyřešení zbývajících otázek, Turecka dolarových státních dluhopisů také shromáždili, se do roku 2030 problém rostoucí 0.90 centů, což představuje nejvyšší nárůst za dva týdny, podle údajů poskytnutých Tradeweb. Stejně tak 2045 problém vzrostly 0,70 centů. Ostatní finanční trhy také reagovaly pozitivně. Turecko je hlavní akciový index BIST100 zvýšil o 2,11%, zatímco hlavní bankovní index vzrostl 3.34%.

Turecká lira začala posilovat tento týden po Hulusi Akar, Ministr Obrany, řekl, že S-400 dodání může dostat odloženo mimo. června. Nicméně, on zaručeno, že zásilka se stane v následujících měsících. Uvolnění napětí mezi oběma zeměmi byl také posílen s nečekané vydání Serkan Golge, turecko-Americký bývalý vědec NASA, uvězněn za poslední tři roky. Golge byl na rodinné návštěvě v jižním Turecku, když byl zatčen v důsledku neúspěšného převratu, který Turecko obviňuje na US-založené duchovní Fethullah Gulen. V únoru 2018, Golge byl odsouzen na 7 ½ let za to, že je součástí teroristické skupiny. Odvolací soud později snížil trest na pět.

AMERICKÉ Státní Oddělení mluvčí, Morgan Ortagus, pozdravil vydání, ale odmítl prozradit další podrobnosti. Zejména, turecká centrální banka je čisté rezervy byly $26.52 mld. 24. Května, zvýšení z $24.88 miliard o týden dříve.

Pozitivní vývoj týkající se Turecka se očekává, že držet liry optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, USD/TRY pár začal klesat poté, co čelí odporu na 6.1025. Další významnou podporu pro měnový pár je 5.6725. MACD histogram má také negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že turecká lira posílit v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: