GM Zřítí Po Trump Facky Tarify Na Mexické Dovozy

 

Minulý čtvrtek amerického Prezidenta Donald Trump oznámila, že 5% dovozní clo na všechny Mexické zboží, efektivní 10. června, pokud země není přijmout proaktivní opatření, aby se zabránilo jeho obyvatele od přejet na NÁS, jak to zlikviduje USA-Kanada-Mexiko dohoda dokončena nedávno. Kromě toho, Trump se zmínil, že dovozní clo bude zvýšena na 10% na 1. července, 5% měsíční výlet po tom, až dosáhne 25%.

Rozhodnutí uvalit dovozní cla jsou široce viděn jako pokus dát ekonomického partnera pod tlak tím, že využití obchodní vztahy, taktika, které NÁS v současnosti uplatňuje na Čínu stejně. Začátkem tohoto měsíce, po sporu ohledně obchodní dohody s Čínou, Bílý Dům plácl 25% dovozního cla na 200 miliard dolarů v hodnotě zboží. Následující Trump oznámení, akcie světových automobilek, včetně automobilky Ford Motor Co., Volkswagen AG, Toyota Motor Corp. byl poražen, což vede k erozi 17 miliard $v tržní kapitalizace.

Mexiko je převládající dodavatel auto-dílů a vozů do USA, která předpokládá sazby by výrazně zvýšit celkové náklady téměř všechny hlavní automobilky. Jak je uvedeno níže, dovozní clo se očekává, že vliv na výkon více General Motors Company (NYSE: GM) než Ford Motor Co nebo Fiat Chrysler. V pátek akcie uzavřely na $33.34, dolů $4.25 nebo 1.48% z předchozího blízko.

Podle výzkumu vědomí, Deutsche Bank, GM dovoz téměř 29% jeho auto díly z Mexika, ve srovnání s 17% a 24% Ford a FCA.

Pokud jde o dopad cla na cenu vozidla, Seiichi Miura, analytik společnosti Mitsubishi UFJ Morgan Stanley, řekl: "Tarify budou znamenat vyšší cenu značky na auta na prodej v USA, a to bude hit prodeje. Zatímco dopad se bude lišit pro každou automobilku, všechny z nich se přestěhovali do Mexika."

V Mexiku, GM vyrábí zahrnují Chevrolet Blazer SUV, několik variant Chevrolet Silverado, a také GMC Sierra Crew Cab pick-upy, GMC Terrain, Chevrolet Trax, a Chevrolet Equinox.

Z 585,581 Silverado pick-upy prodala v loňském roce v USA, 236,146 byly dovezeny z Mexika, podle údajů poskytnutých Deutsche Bank. Podobně, 219,554 Sierra snímače byly prodány do GM v loňském roce, a 78,209 z těch byly vyrobeny v Mexiku.

Jessica Caldwell, Edmunds výkonný ředitel analýzy odvětví, se domníval, že celková ziskovost GM by být ovlivněny tím, že rozhodnutí uvalit dovozní cla.

Jessica Caldwell řekl, "Zisky z vozidel, jako Silverado udržet GM světla, a pokud se vám začít, aby se vystavil riziku, že by mohly být katastrofální, protože jsou již v ceně-režim řezání."

Tam je rostoucí poptávka pro Sako Suv v USA, a úrovně zásob jsou nízké. Proto, podle Michelle Krebs, výkonný analytik s Cox Automotive Autotrader, Trump oznámení je vnímán jako rána do GM.

Na vliv cla na GM, Krebs řekl: "Tam bude dopad na GM, protože jsou poměrně zranitelné."

Krebs také zmínil, že ziskovost Silverado by mohla být postižena. On řekl, "Jsou to budovy Silverado. Je to jejich dojná kráva. To je asi víc o to."

Krebs také není jistý, co se GM rozhodne: absorbovat nárůst nákladů, jako se to stalo v případě z oceli a hliníku sazby loňského roku, nebo zvýšení ceny vozidel, aby se zabránilo cena vozidla ovlivňující prodej další. Zejména, na začátku tohoto měsíce, NÁM oznámila, že odstraní cla na ocel a hliník z Mexika a Kanady, přestane celoroční patovou situaci, která vyústila v ztráty za miliardy pro Detroit výrobců a zmrzačené malé dodavatelů.

Pokud jde o produkci crossover SUV Sako, Kristin Dziczek, viceprezident průmyslu, práce a ekonomie na Centru pro Automobilový Výzkum v Ann Arbor, řekl: "Sako je naší nejmenší starostí. Je to politická horké tlačítko, ale Sako je jen 50 000 kusů za rok. Díváme se na 600.000 kusů v pick-upy postavené v Mexiku, tak tam je žádné srovnání, pokud jde o dopad tohoto tarifu na GM."

Vzhledem Trump je chování v minulosti, Dziczek se domníval, že nejvíce náročný úkol je, zda oznámil, dovozní cla jsou prostě škodlivá nebo by se stal realitou.

O schválení přepracovaný NAFTA jednat, Dziczek řekl: "Bude nová NAFTA dohoda projít s tímto visí nad to? Kongres má uvažovat, že (škodlivý). To dělá to velmi obtížné, aby ratifikovaly novou NAFTA, tak to je ještě větší nejistota ohledně nákladů na automobilový průmysl. Co automobilový průmysl prahne, je jistota. Právě teď, vidíme mnoho investic sedí na okraji."

GM je již čelí spoustu opozice pro jeho rozhodnutí ukončit pět továren v USA v roce 2019. Ještě, Dziczek se domnívá, že GM bude váhají přesunout výrobu Sako k NÁM.

Na otázku, přesouvá výrobu do USA, Dziczek řekl: "přejít k NÁM je přestěhovat se do vyšších nákladů regionu, a to má dopady na produktivity, zaměstnanost, mzdy, na všechno. S růst trhu zpomaluje, společnosti nejsou hledají duplicitní kapacitu, takže ptát se jich na duplicitní zařízení je staví do finanční zátěž."

Pokud dovozní clo je realizován, analytici očekávají, že výrobci automobilů a dodavatelé budou muset strávit další $23 miliard, což je částka, analytik Deutsche Bank Emmanuel Rosner věří, "by mohl ochromit průmyslu."

V komentáři na rozpětí a možnost zvýšení nákladů vozidel, Janet Lewis, analytik Macquarie Securities, řekl: "Okraje jsou tak tenké, na trhu v USA právě teď, že neexistuje žádný způsob, že každá automobilka se chystá předat na tyto tarify pro své zákazníky."

Rozhodnutí uvalit dovozní cla na Mexické zboží se předpokládá, že mají negativní vliv na akcie General Motors ve dnech, které přijdou.

Technicky vzato, akciový je obchodování pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Indikátor MACD má negativní čtení. Další významnou podporou pro akcie se očekává, že pouze na 31 úrovní. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie se pohybovat dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: