Kiwi dolar Stoupá Na Silné Údaje o Zaměstnanosti

 

Novozélandský dolar ztratil téměř 1000 pips za posledních osm měsíců proti dolar, částečně vzhledem k robustní výkon AMERICKÉ ekonomiky. Problémy, kterým čelí Kiwi ekonomiky také nastartoval novozélandský dolar je pokles.

Zástupci Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) varovali v posledních měsících, že pokud ekonomika nebude nabírat rychlost ve druhé polovině roku 2018, klíčové úrokové sazby brzy by mohla být snížena. RBNZ ponechala svou referenční úrokovou sazbu beze změny na rekordních 1,75 procenta na téměř dva roky. V průběhu posledních čtyř let, index spotřebitelských cen byl výrazně nižší než průměr RBNZ cíl 1% až 3%. Nový Zéland výnosy dluhopisů klesly v letošním roce, vzhledem k RBNZ úrokové politiky. Nicméně, nedávné práce údaje a prohlášení RBNZ vydala včera, signál zlepšení situace v hospodářství. To by mohlo tlačit Kiwi dolar nahoru v nadcházejících dnech.

 

Mléčné ceny, míra zaměstnanosti, a prohlášení RBNZ

Ceny mléčných výrobků klesly na Global Dairy Trade aukce, což vede k poklesu sušené plnotučné mléko, jako vyhlídky na zvýšení nabídky vážil na poptávku. GDT cenový index poklesl o 2% z předchozí aukce. října, 16. Průměrná cena byla $2,851 za tunu, oproti $2,885 za tunu tři týdny. Sušené plnotučné mléko klesl o 2,9% na $2655 za tunu. To je nejnižší cena od srpna 2016, říká Amy Castleton, mléčné analytik pro komplexní trh.

Mléko exportu generovat značný podíl deviz. Proto, kiwi dolar mírně klesl po skončení aukce v úterý. Nicméně, stabilní zaměstnanosti a nezaměstnanosti údaje umožnily kiwi, aby se rychle zotavit proti jeho vrstevníci.

Nový Zéland údaje o zaměstnanosti za třetí čtvrtletí, kterou zveřejnila Statistiky NZ, byly mnohem lepší, než se předpokládalo. To se změnilo kurz výrazně jako naděje na ekonomické oživení se zvedl. Ekonomika Nového Zélandu zaznamenán růst zaměstnanosti o 1,1% ve čtvrtletí výrazné zlepšení o 0,6% růst v předchozím čtvrtletí, což bylo také dobře před konsensu 0,5% růst.

Jako výsledek, míra nezaměstnanosti klesla o 50 bazických bodů na po 2008 finanční krize nízké 3,9%, poté, co byl revidován směrem dolů na 4,4% ve druhém čtvrtletí. Ta míra participace, která měří počet uchazečů o zaměstnání, také se zvýšil z 70.9% 71.1%. To znamená, že více lidí se připojuje na trhu práce.

Konečně, průměrné hodinové mzdy se zvýšily o více, než se očekávalo, a to až o 1,4% proti ekonomů očekávání o 0,8%. To je dobré znamení, že inflační tlak, který by mohl vést k růstu úrokových sazeb, další býčí faktor pro měny. Průměrný týdenní příjem, včetně na plný úvazek, zaměstnanecké bonusy, zvýšil o 3,3% na $1,212. Na roční bázi, nicméně, mzdové náklady index vzrostly jen o 1,9% ve srovnání s 2,1% dříve, ale v souladu s prognózou.

Na základě těchto údajů, je nepravděpodobné, že Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) bude nižší úrokové sazby, jak se někteří obávali, a jsou více pravděpodobné, že zvýšení referenční sazby, i když je to nepravděpodobné, že by stát do konce roku 2019.

Komentuje míra nezaměstnanosti, Joseph Capurso, měnový stratég Commonwealth Bank of Australia, řekl, "Síla na trhu práce je zcela v rozporu s obchodní průzkumy, které se snížily na multi‑leté minima. Jak jsme již řekli v minulosti, věříme, měkkost v obchodní průzkumy je odrazem nejistoty politiky současné vlády Nového Zélandu, spíše než slabé ekonomiky".

Dnes, Nový Zéland dolar držel jeho zem proti americkému dolaru poté, RBNZ levé oficiální hotovostní sazby na 1,75 procenta, ale zmenšen jeho jazyk na potenciální snížení sazeb. Reserve bank guvernér Adrian Orr řekl, že centrální banka stále očekává, že udržet ji na této úrovni až do roku 2020, navzdory rozvíjející se příznaky inflace a lepší ekonomická situace.

RBNZ vydala i optimistický pohled na ekonomiku s následující prohlášení: "růst HDP se očekává, že k vyzvednutí po roce 2019. Měnový stimul a populační růst podpořit výdaje domácností a investice podniků. Vládní výdaje na infrastrukturu a bydlení také podporuje domácí poptávku. Úroveň Nového Zélandu, směnný kurz dolaru bude podpořit vývozní výnosy."

Zejména prohlášení vyhnout tip na další pohyb nahoru nebo dolů, i když v následné tiskové setkání řekl, že snížení sazeb bylo stále pravděpodobné.

V prohlášení přiloženém k rozhodnutí sazby, Guvernér Adrian Orr, řekl, "Tam jsou proinflační i protiinflační rizika pro náš růst a inflační prognózy. Jako vždy, načasování a směr budoucího OCR pohybovat zůstávají údaje závislé."

Americkému dolaru klesl v mezidobí poté, co Republikáni posílila svou kontrolu nad Senátem USA, zatímco Demokraté převzali dům, jak se očekávalo. Dolar byl překvapivým vítězem v letošním roce na trhu Forex po Trump, a Republikáni Kongresu učinil významné snížení daní. Silný hospodářský růst přimělo americký Federální Rezervní systém, aby neustále zvyšovat úrokové sazby.

Pozorovatelé trhu se domnívají, že výsledek z USA v polovině období, jako Demokraté si oproti Sněmovně Reprezentantů Republikáni udrží kontrolu nad Senátem, bude další snížení daní a deregulace nepravděpodobné.

Tam není moc šance pro všechny fiskální stimul bude oznámeno v příštích dvou letech v USA. Jako výsledek, vyhlídky, méně stimulační balíčky by také snížit tlak na Fed, aby zvýšit úrokové sazby dál a dát další tlak na Vládu USA výnosy dluhopisů a dolaru. Proto, základy podporu NZDUSD rally.

Technicky vzato, pár NZDUSD se začalo stoupat po testování supportu na 0.6550. Stochastický Oscilátor je v býčí oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: