Apollo Global Získal Tech Data Pro $5.4 miliardy kč.

 

Private-equity firmou Apollo Global Management Inc (NYSE: APO) je nákup IT produktů a služeb poskytovatele Tech Data Corp (Nasdaq: TECD) v dohodu v hodnotě $5,14 miliardy, kromě dluhu. Včetně dluhu, je transakce v hodnotě asi 6 miliard dolarů. To představuje platbu 145 dolarů na akcii Tech Data. Po úspěšném dokončení akvizice jednat, Tech Údaje budou vyřazeny a obrátil se na soukromě vlastněná společnost. Akcií Tech Data uzavřela na $144.89, a to až $15.80 nebo 12.24% z předchozího blízko. Akcie společnosti Apollo Global skončila téměř plochá na $43.80.

Clearwater, Florida-založené Tech Data poskytuje malé firmy s tech software a hardware vyvinutý velké tech podniků. V roce 2018, společnost vykázala příjmy ve výši 37 miliard eur. Zhruba 16% prodeje jsou generovány z Apple produktů, zatímco Cisco a HPE (Hewlett Packard Enterprise) produkty, které generují o 11% každý.

Dříve, Apollo nabízí 130 dolarů za akcii, nebo o něco více než $4.77 miliardy dolarů za akvizici společnosti Tech Data. Nicméně, miliardář a investor Warren Buffett je Berkshire Hathaway vydal protinabídku, zvyšování obočí ostřílených investorů. Buffett je známý pro vyhýbání se zabývá obrovské pojistné. Nicméně, když manažeři Bank of America zdůraznila go-shop klauzule v Apollo dohody s Tech Data, Buffett rychle vstoupil do boje. V tomto ohledu, Bank of America mluvil s Todd Combs, investiční manažer v Berkshire Hathaway, na 19. listopadu. Na 20. listopadu, Buffett oznámil protinabídku ve výši $140 podíl, nebo o něco více než 5 miliard dolarů, s výjimkou dluhů, pořízení Tech Data.

O dva dny později, Greg Abel, Místopředseda Berkshire, navštívil sídlo Tech Data, aby dokončit dohodu. 24. listopadu, Tech Data Rada přijala Berkshire nabídku. Ale na 27. listopadu, Apollo slazené jeho nabídku na 145 dolarů na akcii, a Buffett vytáhl z nabídkové války. Apollo je poslední nabídka byla přijata Tech Data téměř okamžitě. Buffett vyčistil vzduch tím, že říká, že on nemá v úmyslu udělat lepší nabídku.

Po dokončení akvizice, Bohaté Hume bude i nadále hlavy Tech Data jako generální ŘEDITEL a šéf firmy čtvrtletí zůstane beze změny. Ještě důležitější je, Tech Data kmenových akcií bude dostat vyřazeny z Nasdaq. Hume se domníval, že akvizice nabízí příležitost pro Tech Data použít peníze na zvýšení své nabídky produktů a také je odlišit od konkurentů.

Hume vypracoval na výhody získání získané Apollo: "Tato investice do fondů spravovaných jedním z předních světových globálních alternativních investičních manažerů, bude nám poskytne dodatečné zdroje pro urychlení naši schopnost přinést na trh technologie, produkty a řešení, svět potřebuje připojit, růst a pokrok. Transakce nám umožní stavět na našich úspěších, takže Tech Data a růst platformy a umožňuje nám, aby dále rozlišovat a rozšířit naše end-to-end řešení a poskytnout naše channel partnery, s bezkonkurenční dosah, účinnost, a odborné znalosti."

Tech Data je rada jednomyslně hlasoval ve prospěch dohody, která předpokládá, že k uzavření v první polovině roku 2020, s výhradou regulačních schválení a standardních závěrečných podmínek. Dohoda je podpořena z prostředků Wells Fargo, Barclays, Citi, JP Morgan, a RBC Capital Markets. Bank of America Securities působí jako finanční poradce na Tech Dat, zatímco právní poradenství je poskytována Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP. Kromě toho, Citi působí jako vedoucí finančního poradce Apollo.

Charles Adair, vést nezávislý ředitel Tech Data Představenstva, se domníval, že dohoda nabízí značnou hodnotu pro akcionáře. Adair řekl: "Tato dohoda se řídí proces projednávání Apollo je návrh Rady, který zahrnoval recenze a diskuse o strategických alternativ s Radou, finanční a právní poradce. Transakce přináší významné peněžní hodnotu pro naše akcionáře a vytváří zajímavé příležitosti pro naše kolegy, partnery a další klíčové složky."

Zejména dohoda s Apollo obsahuje go-shop ustanovení, které umožňuje Tech Data přijmout další vyšší nabídku od potenciálního kupce. Pořízení zprávy se očekává, že držet Tech Data vzestupnou na týden dopředu.

Historický cenový graf ukazuje, že zásoby Tech Data prolomil vzestupný trojúhelník formace. Navíc, akcie se obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr, zatímco Chaikin money flow ukazatele je rostoucí. Proto, akcie se očekává, že i nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: