Vydělat Peníze z Ropy s Schlumberger

 
Historie se tvoří jako jaderné dohody bylo dosaženo, končí dvanácti letech jednání mezi světovými velmocemi a Íránem.

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s tímto příběhem, a to, co to znamená; to se scvrkává na ekonomické sankce, které byly zavedeny před více než deseti lety na Írán, který dělal to nemožný pro firmy k podnikání v Islámské zemi. Pokud tyto jsou zrušena, bude to otevře dveře na trhu, který je o velikosti Německu (80 milionů osob).

Sektor ropy a zemního plynu v Íránu je čtvrtou největší na světě. Má prokázané zásoby ropy a jedním z největších plynových polí k dispozici.

Nicméně, to vše šílenství o dohodu, že se právě dohodli, by měl být zmírněn trochu v tom smyslu, že věci se nestane přes noc. Firmy mohou chtít dát nohu do nevyužitý trh, ale to vyžaduje čas, aby rozvíjet a rozšiřovat.

Dopad na trh s ropou by měl být považován za minimální, neboť Írán byl čerpání více než 1 milion barelů ropy za den, a to i se sankcemi v místě. Problém je, že cena ropy padala z $100/barel až pod $50/barel, a to bez dodatečných kapacit, které je uvolněno na trh.

OPEC (Organizace Zemí Vyvážejících Ropu), oznámila, že udržuje úroveň výroby do záznamu území, a oni odůvodněné prohlášení tím, že říká, že globální růst bude vybírat až v roce 2016.

Je těžké uvěřit, že takové prohlášení, když MMF (Mezinárodní Měnový Fond) je signalizace pomalý růst dopředu a můžeme vidět odrazovat známky ze Spojených Států.

Vrátí do Íránu a jeho ropy a zemního plynu potenciál, před dodáním a produkovat více ropy, potřebuje aktualizovat své infrastruktury jako první. Schlumberger (NYSE:SLB) je ideální kandidát, aby se krok do tohoto trhu, neboť společnost má globální přítomnost a nejmodernější technologie.

Tyto společnosti jsou vždy první krok, aby nevyužitý trzích, takže z mého pohledu SLB by měly těžit z Íránské mnohem více než běžné producenty ropy.

Z technického hlediska, 85 $/akcii, se zdá být vhodné, ale já bych se dočkat, pro výrazný cena a použít jakýkoli dip pod 84 dolarů na nákup call opcí na SLB s koncem týdne, nebo jeden měsíc expirace, v závislosti na makléře obchodování s a data vypršení platnosti jsou nabízeny.

Nejnovější články: