Aussie Posiluje Na Silné Job Data

 

Australan získal proti G10 měny včera po zveřejnění silných údajů o zaměstnanosti za červenec, klesá šance na snížení sazeb o RBA (Reserve Bank of Australia), v politice zářijového zasedání. Odložení z Číny dovozní celní výlety do prosince Trump také zvýšené riziko chuť k jídlu vedoucí k posílení Australského dolaru vůči dolar. Z nízké 0.6747, pár USD/CAD vzrostl na maximum 0.6780 v posledních 24 hodinách.

Podle Australského statistického Úřadu, ekonomika vytvořil 41,100 nových pracovních míst v červenci, oproti ekonomů očekávání 14,200. Zejména v červnu, ekonomika ztratila 2300 pracovních míst. Účast sazba zvýšila o 0,1% na 66,1%, drží míra nezaměstnanosti beze změny na 5,2%.

Většina nově vytvořených pracovních míst v červenci byly v prezenční kategorie, pouze s 6,700 míst na částečný úvazek kategorie. Nedostatečná zaměstnanost vzrostla o 0,2% na 8,4% v sezónně očištěném vyjádření, zatímco pod-míra využití zvýšila o podobné úrovni 13,6%.

Justin Smirt, ekonom Westpact, se domnívá, že míra nezaměstnanosti má malou šanci klesá pod 5%. Ve skutečnosti, Westpact očekávají zvýšení nezaměstnanosti. Smirt vysvětlil, proč se očekává, že míra nezaměstnanosti ke zvýšení ze současné úrovně: "robustní aktualizaci, ale účast hit nové rekordní úroveň ve stejnou dobu. Takže zatímco růst zaměstnanosti i nadále překonat očekávání míra nezaměstnanosti je velmi lepkavé okolo 5,2%. Jako takový, to je těžké vidět, nezaměstnanost dostat pod 5% v dohledné době, natož se dostat dolů RBA je přirozená míra 4,5%."

Reserve Bank of Australia má kategoricky prohlásil v Květnu, že úroková sazba se pohybuje, bude na základě změn na trhu práce. Kromě toho, RBA uvedla, že míra nezaměstnanosti by měla dosáhnout 4,5% na zvýšení inflace. Nicméně, od Května, míra nezaměstnanosti se zvýšila ze 4,9%, nutit RBA snížila referenční sazbu dvakrát, aby se to na 1% v červenci.

I když červenec je job data nepřinesla dolů, míra nezaměstnanosti, finanční trhy reagovaly pozitivně na data jako RBA je nyní očekávaný ponechat úrokové sazby beze změny v politice zářijového zasedání.

Po nárazu maxima 123 dolarů za tunu, železná ruda cena propadla na $93 začátkem tohoto týdne. Nicméně, Goldman Sachs, s odkazem na dodávky zmáčknout, má předpověď surovina pro výrobu oceli odskočit až na 115 dolarů za tunu v příštích třech měsících. Železná ruda je největší vývozní příjmy činná Austrálie.

Silné job data a optimistický cen železné rudy zpráva od Goldman Sachs předpokládá se, že udržet Aussie optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, AUD/USD pár našel podporu na 0.6748. Další rezistence se předpokládá pouze u 0.6820. Měnový pár je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho indikátoru stochastic stoupá. Jako výsledek, můžeme očekávat rostoucí trend pokračovat i v následujících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: