ANTA Sports Získat Amer Sports Za 4,6 miliardy eur

 

Čína je ANTA Sports Products Limited (OTC: ANPDY) vede konsorcium, které je v konečných fázích souhlas získat Finska Amer Sports Corporation (OTC: AGPDY) v all-cash akvizice dohoda v hodnotě 4,6 miliard (5,2 miliard kč). Nabídku na koupi Amer Sports, která vlastní značky jako Salomon, Arc ' teryx, Wilson, Louisville Slugger, a Precor, byla vydána v Anta na 12.září.

 

Čínské konsorcium investorů získat Amer Sports

Pro docela nějaký čas, zvěsti o nabídku Anta Sports převzít Amer Sportu kolují, a nabídka se nyní stala oficiální. Anta, spolu se skupinou investorů, nabízí 4,6 miliardy eur za převzetí. Pokud obchod proběhne úspěšně, byl by to největší akvizice provedené Čínská společnost v roce 2018.

Konsorcium, které se skládá z FV Fondu (spravovaného FountainVest Partnery), Anamered Investice (investiční vozidlo ve vlastnictví Pana Chip Wilson) a Tencent (investování prostřednictvím Tencent SPV jako komanditisty ve Fondu FV), nabízí €40 eur za akcii pro Wilson tenisové rakety výrobce. Zejména, se sídlem v Helsinkách představenstvo společnosti má již jednomyslně doporučil řešit.

Anta Sports poukázal na to, že nabízená cena za akvizici představuje prémii ve výši 39% na poslední obchoduje cenu Amer akcií na 10. září 2018.

Navíc, nabízená cena představuje prémii ve výši 43% na VWAP (Průměrnou Cenu Váženou Objemem) Amer Sports akcie během 3-měsíční období, které skončilo 10. září 2018.

Jakmile bude akvizice dokončena, investor konsorcium si klade za cíl strávit značný čas, úsilí a zdroje na pomoc Amer Sports quicken četné probíhající a čerstvé strategické iniciativy, včetně šíření Amer Sports podnikání na Čínském trhu.

Kromě toho, konsorcium by umožnilo Amer Sports fungovat nezávisle od Anta Sports, s nezávislým představenstva a přesvědčil Heikki Takala, Prezident a CEO společnosti Amer Sports a jeho top manažeři pokračovat v řízení podniku.

Návrh byl přijat akcionáři, což představuje zhruba 7.91% akcií Amer Sports.

Kromě slavné značky Atomic, Amer vlastní také značky jako Suunto a Špičkový Výkon a je přibližně velikost Anta Sports. Comined, tyto dvě společnosti by se stala třetí největší na světě, je sportovní odvětví, za Nike a Adidas. Konkrétně, Arc ' teryx již vybudovala dobré jméno v Číně. Po dokončení akvizice bude konsorcium také převzít odpovědnost za €1 miliarda v dluhu od Amer Sports.

Citigroup působí jako poradce konsorcia, zatímco Goldman Sachs je údajně radí Amer Sports.

Heikki Takala uvedl: "nabídku od konsorcia investorů představuje uznání práce, kterou jsme vykonali, a jejich plán, jak udržet Amer Sports jako nezávislá společnost signály silnou důvěru v naši strategii a obchodní model. Pod vlastnictví, tam je příležitost, aby i nadále dodávat naše silného, udržitelného, ziskového růstu s další zrychlení v našich strategických priorit včetně měkké zboží, přímý-k-spotřebitel, a Čína."

V komentáři k převzetí Amer Sports, Ding Shizhong, Předseda představenstva a generální ŘEDITEL společnosti Anta Sports, řekl: "Jsme rádi, že o možnost investovat v Amer Sports, přední sportovní zboží společnost se silným portfoliem mezinárodně uznávaných značek. Zejména, jsme rádi, aby tyto prémiové mezinárodní značky a produkty pro Čínské spotřebitele, kteří stále hledají high-end produkty s vynikajícími vlastnostmi a dědictví v různých výklenku a specializovaných sportovních segmentů."

Zásadně, akvizice se očekává, že bude pozitivně přijat na trhu. Technicky, akcie se odrazil po testování supportu na 105 úrovní. Další hlavní rezistence se očekává, že jen na 125 úrovní. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie ocenit v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: