Kanadský Dolar Posiluje Jako Olej Hity 6-Měsíční Maximum

 

Kanadský dolar získal včera proti nejvíce obchodovaných měn díky robustní ropy rally. Ale rostoucí trend byl omezen jako hlavní hráči na trhu čekají na měnové politiky centrální banky rozhodnutí zítra. Konkrétně Kanadský dolar získal vůči dolar se brzy po otevření trhu v pondělí. Od vysoce 1.3390, páru USD/CAD klesl na minimum 1.3335 a pak zpět do obchodu, na 1.3350 úrovně v době psaní tohoto článku.

Primární motiv pro ropy je uptrend je americká vláda v plánu zrušit sankce výjimky na Írán. Trump správy řekl, že by výrazně urychlit cíl tlačí íránský vývoz ropy k nule, ukončení embarga prominutí dříve udělena pro některé z největších klientů v Islámské Republice.

Předseda Donald Trump dobrovolně ustoupil z Íránu 2015 jadernou dohodu loni v Květnu a obnoveny rozsáhlé omezení obchodu Íránu je ekonomický systém, v listopadu. Jeho vláda pak udělil šestiměsíční výjimky z osmi zemí, což jim umožní pokračovat v nákupu omezené množství ropy z Íránu.

Trh předpokládal Washington prodloužit výjimky na pět národů (Turecko, Jižní Korea, Čína, Indie a Japonsko). Nicméně, administrativa říká, že každá vláda, která ještě dovoz ropy z Íránu bude čelit sankce USA začíná 2. Května.

V Bílém Domě řekl: "Prezident Donald J. Trump rozhodl, reissue Významné Snížení Výjimky (SREs), když vyprší na začátku Května. Toto rozhodnutí má přinést íránský vývoz ropy na nulu, popírat režim jeho hlavní zdroj příjmů."

Trump vláda snaží, aby se zasadila Írán, aby vyjednávat. V roce 2018, je uvedeno 12 kritéria Írán musí splnit předtím, než USA zruší sankční opatření. Poptávka seznamu vyžaduje, aby Írán přijmout nové omezení jeho jaderného programu, zastavit balistické raketové zkoušky, odříznout pomoc pro NÁS-účelově vázané teroristických skupin, a propuštění vězněné AMERICKÉ občany.

V komentáři k rozhodnutí, Státní Tajemník Mike Pompeo řekl: "S oznámením dnes, jsme jasně našich vážností. Budeme na nule. Jak dlouho máme zůstat tam, na nule, závisí výhradně na Islámské Republiky Írán senior vůdci. Udělali jsme naše požadavky velmi jasné, Ajatolláh a jeho kumpáni."

Rozhodnutí o zastavení sankcí výjimky ohrožuje dodávky o 1 milion barelů za den v době, kdy analytici poukázal na to, že nabídka ropy je pod tlakem. Po oznámení politiky, surové futures prudce vzrostly o 2% na rekordních téměř šest-měsíc maxima.

Referenční Americké ropy, což je West Texas Intermediate, vzrostl 2,66% a uzavřel na $65.70, což představuje nejvyšší úroveň od 31. října 2018. Ropa Brent futures rose $0.25, nebo 0,34%, a uzavřel na $74.29 za barel, nejvyšší úroveň od 1. listopadu 2018.

To bylo užitečné pro kanadské měny, jako je ropa je Kanada je hlavní vývozní komoditou. Trump správa má v úmyslu se připojit ruce s Íránem tradičních rivalů, Saúdské Arábie a spojených arabských emirátů vyvážit pokles v Íránské zásoby. Bílý Dům vydal následující prohlášení: "Spojené Státy, Saúdská Arábie a Spojené Arabské Emiráty, tří z největších světových výrobců energie, spolu s našimi přáteli a spojenci, jsou odhodlána zajistit, aby globální trhy s ropou zůstávají dostatečně zásobeni."

Do původní nabídky úrovni je obnovena, ropy se očekává, že zůstane býčí a Kanadský dolar může odrážet to. Loonie může zvrátit trend pouze v případě, že je neočekávané negativní data nebo Bank of Canada problémy holubičí prohlášení po zasedání měnové politiky na zítra.

Zatímco hráči na trhu předvídat centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny, účastníci trhu budou pečlivě zkoumat politické prohlášení. BoC naposledy ohromil trhy tím, že přesouvá svůj postoj od jestřábí neutrální.

Technicky, páru USD/CAD se pohybuje v sestupném kanálu. Kromě toho, tok peněz indikátor je v záporné oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru se pohybují dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: