Neočekávané Zvýšení Inflace Pohání Kiwi Dolar

 

Novozélandský dolar začal lézt po včerejším Statistiky Nový Zéland hlášeny lepší než očekávané údaje o inflaci. Před inflační data byla zveřejněna, jižní měny se pohybuje buď dolů nebo do stran proti jeho hlavní vrstevníky. Zvýšení cen mléčných výrobků pro čtvrtý po sobě jdoucí zasedání, a snižuje vyhlídky na snížení sazeb také fueled Kiwi dolar rally. Od minima o 0.6720, NZD/USD měnový pár se shromáždil k vysoké 0.6780 v posledních 24 hodinách.

 

Vyšší ceny mléčných výrobků, rostoucí inflaci pohání Kiwi dolar

Mezinárodní ceny mléčných výrobků vzrostly o 4,2% na Global Dairy Trade dražby prováděné na 15. ledna, po poklesu ve většině aukcí loňského roku. Po čtyřech po sobě jdoucích aukcích cen, průměrná cena mléka a mléčných výrobků činil $3,057 tunu, v porovnání s $2,986 v prvním týdnu ledna. Téměř 27,909 tun mléčných výrobků byly prodány, marginální pokles z 28,651 tun vydražen před dvěma týdny. Zejména ceny mléčných výrobků vzrostly o 2,8% v předchozí aukci provedena 2. ledna. Nový Zéland je největší světový vývozce mléčných.

Cena sušeného odstředěného mléka vyšplhaly na 10,3% S$2,405 za tunu v nedávné aukci. Navíc, náklady na laktózu skočil 7,9% na $1,032 za tunu. Množství sušeného Plnotučného mléka vzrostly o 3% na $2,777 tunu.

V komentáři k nárůstu ceny mléčných výrobků, komplexní trh mléčné analytik, Robert Gibson, řekl: "Celkově byly výsledky v souladu s komplexní trh Mléčné Deriváty očekávání trhu vede do akce. Nabízejí svazků pro sušené plnotučné mléko byly beze změny na předchozí události na 17,350 tun, ale až o 39 procent více než v předchozím roce, což naznačuje silnější poptávka po dostupných svazků."

Včera, Statistiky Nového Zélandu ukázal, že spotřebitelské ceny se zvýšily o 0,1% q-o-q v prosinci čtvrtletí. Uvedená čísla překonala očekávání plochou čtení po 0,9% růstu v předchozím čtvrtletí.

Na inflační data, Kiwibank hlavní ekonom Jarrod Kerr řekl: "bereme to jako vlastně kladné číslo, a my jsme ekonomika, která se rozrostla na slušné klip, začíná produkovat trochu inflace, a my hledáme dobré do roku 2019."

Podobně, ASB ekonom Kim Munday řekl, že "Inflace je tlak stavby pod povrchem, a neměli jsme smysluplné inflace na Novém Zélandu už deset let. Takže, to je dobré znamení. Pro centrální Banku je to dobrá věc, protože to znamená, že jsme o krok blíže k jádrová inflace se zpět v souladu s mid-point z jejich cílové skupiny."

Růst inflace má také analytici přehodnotil své sazeb prognózy. Mnozí ekonomové se domnívají, že Reserve Bank of New Zealand by upustit od vyhlášení další snižování sazeb z důvodu zlepšení inflační tlak.

Ben Udy, Singapur-založené ekonom Capital Economics, řekl: "Všichni říkali, zlepšení v hlubších inflace znamená, že RBNZ nebude snížení úrokových sazeb v brzké době. Ale s headline inflace dále klesat pod cíl, v kombinaci s zpomalení růstu HDP, myslíme si, že zvyšování sazeb zůstávají vzdálenou budoucností."

Zejména, byl trh dává 50% pro snížení sazeb ještě před inflační data přišel. V listopadu RBNZ vydala neutrální znějící prohlášení, že další krok je závislý na výkonu ekonomiky. S růstem inflační tlak, RBNZ by raději odložit jakékoliv snížení sazeb plány to může mít.

Růst cen mléčných výrobků, zvýšení inflační tlak, a snižuje vyhlídky na snížení sazeb se očekává, že držet novozélandský dolar optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky, Kiwi dolar získal podporu v 0.6725. Kromě toho indikátoru stochastic stoupá směrem k býčí zóny. Další rezistence se očekává, že pouze v blízkosti 0.6850. Jako výsledek, můžeme očekávat, že NZD/USD pár, aby se pohybovat nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: