Bank of Ruska Škrty Sazba Pro 3. Čas na Slabé Inflaci

 

Bank of Ruska snížila referenční úrokovou sazbu v souladu s předchozími pokyny, třetí snížení sazeb v jako mnoha politických jednání, a naznačil další uvolnění jako hospodářský růst zůstává pomalý a inflace zůstává slabá. Nicméně, dolar byl schopen získat půdu proti rublu jako AMERICKÉ Ministerstvo Práce hlášeny nižší-než-očekávaný práci přírůstky v srpnu. Od vysoce 66.23, USD/RUB se snížil na minimum 65.58 v posledních 24 hodinách.

Ve snaze podpořit hospodářský růst a zvýšit inflační tlak, Banky Ruska rozhodla snížit úrokové sazby o 25 bazických bodů na 7%. Rozhodnutí bylo přijato představenstvem, v čele Guvernér Elvira Nabiullina. Guvernér však odmítl prozradit, zda další snížení sazeb by být v říjnu nebo prosinci setkání.

Nabiullina řekla prostě: "snížení klíčové sazby, je pravděpodobné, že na jednom z nadcházejících zasedání."

Centrální banka již dříve snížily úrokové sazby o 25 bazických bodů v červnu a červenci a snížení o 25 bazických bodů v červnu byla první svého druhu od Března roku 2018. Od oznámení předchozí snížení sazeb rozhodnutí na 26. července, rubl ztratil 4% proti dolar.

Banka poukázal na to, že inflace se zpomaluje, zatímco očekávání zůstávají vysoká. Celková inflace klesla na 4,3% v srpnu, a to z 4,6% na začátku měsíce. Jádrová inflace klesla na 4,3% z 4,5%.

Slabé zahraniční poptávky vzhledem k celkové globální ekonomické zpomalení způsobil pokles ruského vývozu. Domácí ekonomika je ovlivněna také poklesem investiční činnosti, včetně vládních výdajů.

Pokud jde o rizika pro ekonomiku, Nabiullina řekla, "důležitým vnějším faktorem je zpomalení růstu globální ekonomiky, což se ukázalo reálnější, než se očekávalo v důsledku, mimo jiné, narůstající rozpory v mezinárodním obchodu."

S ohledem na zpomalení hospodářského růstu, centrální banka srazila výhled růstu HDP pro rok 2019 rozsah 0,8% na 1,3%, od 1% do 1,5%. Výhled pro rok 2020 byla také snížena. Tempo růstu by se mohlo zvýšit na 2% do 3% do roku 2022.

Bank of Ruska také snížila roční výhled inflace na rok 2019 do rozmezí 4% na 4,5%, z 4,2% na 4,7%. Banka uvedla, že značná rizika převažují, protože vysoké inflační očekávání.

Bank of Ruska řekl, "Pokud se situace vyvíjí v souladu se základní prognóza Bank of Ruska bude zvážit nutnost další snížení klíčové sazby na jednom z nadcházející schůze Představenstva."

Alexander Isakov, ekonom VTB Capital očekává, že dva další snížení sazeb do konce prvního čtvrtletí roku 2020. Isakov řekl: "očekáváme, že klíčová sazba bude snížena na 6,75% v prosinci a 6,5% na konci prvního čtvrtletí roku 2020."

Ministr hospodářství Maxim Oreshkin navrhl další uvolňování na podporu růstu, který klesl na 0,7% v první polovině roku 2019. Oreshkin má upozorňují, že inflace může klesnout na minimum 3% na začátku roku 2020.

Další politika zasedání je plánováno na 25. října.

V USA non-farm sektoru přidáno 130 000 pracovních míst v srpnu, po přidání sestupně revidovaný 159,000 pracovních míst v dříve měsíc. Ekonomové očekávali non-farm sektoru přidat 158,000 pracovních míst ve sledovaném měsíci. Předchozí odhady naznačují, že non-farm sektor přidal 164,000 pracovních míst v červenci.

Zejména růst v oblasti zdravotní péče a finančních služeb souvisejících se zaměstnaností byl částečně kompenzován ztrátou pracovních míst v maloobchodě a těžební sektor. Mezitím, Ministerstvo Práce uvedlo, že míra nezaměstnanosti činila 3,7% v srpnu beze změny z předchozího měsíce a v souladu s odhady ekonomů.

V komentáři k práci data, Hlavní Mezinárodní Ekonom ING James Knightley řekl, "Payrolls růst se zpomaluje, ale mzdy se zvedne, který zdůrazňuje, že je obtížné rozhodnutí, kterým čelí Federální Rezervní systém. Rizika ze zhoršující se mezinárodní pozadí a výrobní recese, že jsme stále hledat září a prosince sazeb."

Technicky vzato, USD/RUB pár našel podporu na 65.55. Stochastický oscilátor je v přeprodané oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: