Tento Týden: NFP a USD

 
Americký dolar se rychle trhá vyšší přes dashboard jako Atlantan členové Federální Rezervní systém Spojených Států, nejmocnější centrální banky na světě, ukázal, že je stále připraven pro zvýšení sazeb září.

To byl relativně pomalý den v obchodování, dokud tyto připomínky dolar, aby skok vyšší. EURUSD klesl pod 1.09, USDCAD zlomil 1.32 úrovni, zatímco USDJPY vyhrožoval 124.50 oblasti ještě jednou.

Tento druh reakce na první zvýšení sazeb Fedu se bude dodávat ve více než sedm let, nyní se začíná vypadat trochu divně. Dolar začal uzdravovat od chvíle, kdy Fed zmínil, že zvýšení sazeb je na spadnutí, ale to bylo od USDCAD byl pod 1.20 oblast, kolem 1,20 EURUSD, nemluvě o USDJPY.

To může být jedna z těch situací, v nichž se Fed opravdu přináší zvýšení sazeb, ale trhy bude zvrátit počáteční reakce, jako když zvýšení sazeb se vydal na zářijovém zasedání, pak aktuální rozhodnutí bude následovat tisková konference. Můj názor je, že v průběhu tiskové konference, Paní Yellen, Předsedkyně Fed se bude snažit bagatelizovat dopady zvýšení úrokových sazeb.

Nicméně, máme dvě hlavní události před nás do skutečného září setkání: srpen a září NFP (což je pouze dva dny). Pokud srpna NFP chybí očekávání, pak jsme se všichni můžete políbit zvýšení sazeb v září na shledanou.

Na druhou stranu, je těžké uvěřit, že členové Fedu jsou plýtvání tolik času a úsilí přesvědčit trhy, že zvýšení sazeb se blíží, a oni nebudou dodávat, jak v této situaci Fed ztrácí tváří jako důvěryhodná instituce.

Jedna věc je jistá: jakékoliv zvýšení sazeb je dat závislé (tak NFP a míra nezaměstnanosti, spolu s míra účasti na trhu práce v srpnu a září), a nejsme na začátek cyklu utahování, ale pouze přesun z ultra-low měnové politiky na nízké měnové politiky.

Mezitím, americký dolar je vládnoucí jako all-mocný král jako každé jiné hlavní centrální banky, s výjimkou Bank of England, mluví sazby dolů.

Očekávejte extrémní volatility, aby přišli tento pátek s NFP verze, a až pak – nenechte se mýlit: všechny pohyby bude jen pro umístění do all-důležitá zpráva... vydrž. To bude hrbolatá cesta!

Nejnovější články: