V Jemenu Rial Vrhá Jako Demonstranti Se Do Ulic

 

Jemenský rial ponořil do 620 dolar včera jako demonstranti vyšli do ulic na protest proti zhoršující se ekonomické situaci ve válkou zmítané zemi. Protestující přidány do ovzduší spalováním pneumatik na silnicích, ochromila provoz v jižním městě Aden, a násilně vypnout obchody a vládní úřady. Ve snaze zvládnout oslabení fiskální situaci země je mezinárodně uznávaná vláda nařídila dočasný zákaz na dovoz luxusního zboží, jako jsou automobily v neděli, a ve snaze získat podporu široké veřejnosti vláda také nařídila 30% nárůst platů pro zaměstnance veřejného sektoru, včetně dodavatelů a důchodci.

 

Jemenu občanská válka a její dopad na měny

V roce 2004 vojenská rebelie vyústila v malém měřítku konflikt mezi Zaidi Šíitských Hútiů a Jemenské armády v Severním Jemenu, která později přerostla v plnohodnotnou občanskou válku. Odkazoval se na jako Houthi povstání aka Houthi povstání (nebo Sa ' dah války), konfliktu začala, když se vláda pokusila zatčení Husajna Badreddin al-Houthi, ctěný Zaidi náboženské vůdce Hútiů a ex-poslanec. Vláda také vypsal odměnu 50.000 dolarů na Husajn Badreddin al-Houthi hlavu. Složitosti konfliktu zcela změnil s Houthi převzetí velkých částí Jemenu. Saúdská Arábie přišla na scénu v roce 2015, poté, co ji začal podporovat Abd rabú Mansúr Hádího, Jemenský Prezident v exilu. V jednodušší řečeno, válce mohou být klasifikovány jako boj mezi vládou Prezidenta Abd rabú Mansúr Hádího, se sídlem mimo Jižní Jemen a couval Saúdská Arábie a Írán-couval Houthi hnutí, které vládne na severu, včetně Sanaa, hlavního města země.

Jemen je jednou z nejchudších Arabských zemí a povstání přinesl zemi na pokraj úplného kolapsu. Národ bojuje proti hladu a šíření nemocí. Protesty, které nastaly od neděle přivedla zemi je rušné trhy na kolena. Navíc, koordinační rady Všeobecné Konfederace Jižní Pracovníků Odborů vyzval k občanské neposlušnosti denně od 6 hodin do 2 hodin, kromě pátku, až do současné vládní kroky dolů, a ceny spotřebního zboží se snížily.

Války, vedle inflační účinky, udělali měnu ztratí více než polovinu své hodnoty vůči dolar se od začátku občanské války v roce 2015. Když finanční úředníci se uchýlil ke zvýšení likvidity v systému v roce 2017, rial oslabil na 350 za dolar z 250. Do konce prosince 2017, rial bylo obchodování na 440 za dolar, ale odmítl 500 v lednu 2018. Aby se zabránilo riálu z oslabení dále, Saúdská Arábie uloženy 2 miliardy dolarů v Jemenu centrální banky, nicméně, měna podlehl ekonomické nestability. Minulou neděli, rial hit nové low 610 k dolaru.

Oslabení riálu učinil náklady na bydlení raketově stoupat po celé zemi, a většina komodit jsou nyní mimo finanční dosah pro většinu Jemenu. Centrální banka se snaží, aby se platy ve veřejném sektoru jako devizové je málo. Hadi, kdo žije v Rijádu od roku 2015, nařídil, že vláda je hospodářský výbor, aby vypracovala plán na záchranu země z problematické situace.

Kromě zákazu dovozu a zvýšení platu, vláda nařídila zvýšení produkce ropy v provincii Hadramout, ale nejsou tam žádné přesné údaje, pokud jde o zvýšení kvantové ropy, která je čerpána z Maila ropná pole. Hadi také nařídil zvýšení vývozu ropy z provincii Shabwa. Dále byl radil, že by měla být zavedena opatření na vývoz plynu. Tyto údaje byly zveřejněny prostřednictvím tweetu Informace Ministra Moammar-al-Eryani. Vláda také plánuje vypnout neregistrovaný peníze výměníky, a dokonce i vládní organizace vyžadují licenci pro přístup k devizovém trhu.

Pomáhat při řešení problému, OSN svolala na jednání v Ženevě ve čtvrtek. Hadi úředníci však nyní uvedl, že tam nebudou žádné "face-to-face" rozhovorů, a tam by být pouze jednání o výměně vězňů smlouva a budoucnost hlavního přístavu. Jako výsledek, doufá, že usnesení mají vybledlé znovu, a další pokles Jemenský rial lze očekávat.

Na rozdíl od většiny Středního východu země, Jemen rial je volně plovoucí měnou, byť nízké likvidity. Rozhodnutí plavat měny bylo v srpnu loňského roku, a až pak 250 riálů se rovná jeden dolar v právní měnovém trhu.

Vzhledem k nedostatku likvidity a probíhající občanské války, většina Forex brokerů neumožňuje obchodování na měny, a cena graf většinou ukazuje, že směnný kurz, který bude 250 riálů za dolar. Nicméně, většina transakcí se stalo na černém trhu, kde rial pohybuje kolem 600 mark.

 

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: