Švýcarský Frank Se Otočí Mírně Medvědí Na Smíšené Ekonomické Údaje

 

Švýcarský frank je obchodování v kombinovaném způsobem uprostřed týdne proti G10 měn na působivé prodeje, lepší-než-očekávané inflace, a nižší než očekávané výrobní data. Ekonomické údaje týkající se USA, byl také smíšené v posledních několika dnech. Jako výsledek, dolar byl schopen vydělat na oslabení Franku. USD/CHF dvojice i nadále zůstává rozsah vázán mezi 0.9950 a 0.9995.

 

Ekonomické údaje dominuje Švýcarský frank je trend

Podle Švýcarské Federální statistický Úřad (FSO), maloobchodní tržby vzrostly o 0,3% v únoru ve srovnání s předchozím měsícem pokles o 0,1%. Hlášené obrázek také překonal odhady analytiků o 0,2% pokles. Nicméně, na rok-přes-rok základě maloobchodní tržby poklesly o 0,2%. To bylo ještě vyšší, než ekonomové prognóza volá po 0,6% poklesu.

Švýcarská výrobní index nákupních manažerů (PMI) poklesl na 50.3 v Březnu, od 55.4 v únoru. To bylo značně nižší než 55.5 z pera analytiků. Zejména, postavu nad 50 značí expanzi a naopak.

Naopak, Švýcarsko celkový pohled vkladů se zvýšil na CHF576.1 miliarda v týdnu končícím 29. Března, od CHF575.9 miliard v předchozím týdnu.

Údaje o inflaci, nicméně překonal očekávání analytiků. Inflace zvýšila o 0,7% m-o-m v Březnu, což představuje nárůst z 11-ti měsíční minimum 0,6% růst v únoru. Data inflace překročila ekonomů očekávání 0,6% růst.

Na základě údajů o inflaci bylo uvedeno výše, ekonomů dotazovaných agenturou FocusEconomics předvídat inflace zůstala relativně plochá ve střednědobém horizontu a v průměru o 0,7% a 0,9% v roce 2019 a 2020, v tomto pořadí.

Pro zbytek týdne, tam je žádné významné údaje, které je naplánováno být propuštěn ze Švýcarska. Švýcarský frank mohou vidět v akci pouze poté, co míra nezaměstnanosti je zveřejněn příští týden. Trh očekává míra nezaměstnanosti o 2,5%.

V rozporu s očekáváním analytiků, Švýcarský frank byl na uptrend od začátku roku 2019. Bezpečný-útočiště měna se obchoduje poblíž svých dvou let vysoká, s zisky o 5% v minulém roce. Globální ekonomické zpomalení, USA-Čína obchodních sporů, a Brexit nejistota jsou faktory, které zvýšily poptávku po Švýcarských francích. Investoři se i nadále útočiště v jenu, zlata a Treasurys kromě franc.

Finanční experti očekávají, že trend zůstane krátký-žil, když Švýcarská Národní Banka (SNB) takto uvolněné měnové politiky a snížit úrokové sazby dále. Ve skutečnosti, SNB správní rady člen Martin Schlegel naznačil, že centrální banka je ochotna přijmout úrokové sazby hlouběji do záporných hodnot.

V současné době, na boj proti posilování franku a zajištění cenové stability, centrální banka vybírá rychlost -0.75% na hotovosti, které má v držení jménem komerční banky za předem stanovenou mez.

Při svém projevu k novinářům v Bernu, Schlegel řekl: "mohli bychom snížit negativní úrokové sazby, stále by mohla zasáhnout v FX trhu, pokud je to nutné. Máme pokoj na oba nástroje. Jsou to naše politiky pilíře a zůstat naprosto zásadní v tomto okamžiku."

Schlegel není součástí týmu, který stanovuje politiku sazby. Nicméně, on je zodpovědný za strategické a operativní řízení banky.

Smíšené ekonomické údaje a holubičí prohlášení Schlegel očekává se, že udržet Švýcarský frank rozsah vázán s mírným medvědí směr.

Technicky vzato, USD/CHF dvojice získala podporu na 0.9930 a stoupá směrem k 1.0015 úrovní, kde další rezistence se očekává. Indikátor MACD je na pokraji přechodu do pozitivní oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu, ale s omezenou vzhůru.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: