Výrobní Sektor eurozóny Smlouvy v listopadu

 

Euro, dolar prudce vzrostl vůči americkému dolaru včera i přes IHS Markit PMI (Index Nákupních Manažerů) údaje naznačující kontrakci ve zpracovatelském sektoru v listopadu. Zejména tempo poklesu zpomalil z předchozího měsíce. Hlavním důvodem pro dolar, špatná výkonnost byla zprávy z horší-než-očekávaný pokles v USA výrobní činnost.

Eurozóna továrny PMI lepší, aby 46.9 v listopadu, od 45.9 v předchozím měsíci. Nahlášené údaje byly lepší, než flash odhad 46.60. Nicméně, čtení pod 50 znamená ekonomické kontrakce, která je stále důvodem k obavám. Včetně tohoto měsíce, výrobní sektor dostal smlouvu na dobu 10 měsíců.

Chris Williamson, hlavní ekonom IHS Markit, poukázal na to, že údaje z průzkumu za 4Q 2019 znamená pokles o více než 1% v sektoru zpracovatelského průmyslu.

Mezi nejlepší čtyři se ekonomik v Evropě, Francie uvedla, že výrobní expanze na m-o-m základ v listopadu. PMI vzrostl na 51,7, z 50.7 v říjnu. Flash odhad byl 51.60. Je to nejrychlejší nárůst v francouzština výrobní výkon za pět měsíců.

Navzdory vykazování nejlepší PMI čtení pět měsíců, Německo i nadále zůstávají na dně tabulky. Zpracovatelský průmysl se snížil v listopadu. Nicméně, nedávný pokles výrobní produkce, čerstvé objednávek a zaměstnanosti byly horší než v posledních několika měsících.

Titulek IHS Markit/BME Německu PMI lepší na pět-měsíční maximum 44.10 v listopadu, od 42.10 v předchozím měsíci. Nahlášené číslo bylo o něco vyšší než předběžný odhad z 43.80.

Phil Smith, Hlavní Ekonom IHS Markit, se domníval, že ekonomické oživení je žádný způsob, jak blízko, a to navzdory mírnému zlepšení ve výrobním sektoru. Smith řekl: "výrobní odvětví učinila malý krok správným směrem se PMI pohybuje na pět-měsíční maximum v listopadu, ale zůstává nějaký způsob, jak i z stabilizaci, natož obnovení růstu."

Podobně, španělský PMI se zvýšil na 47.50 v listopadu, od 46.80 v říjnu. Paul Smith, Ekonomie Ředitel IHS Markit, se domníval, že by se výkonnost odvětví by mohly ovlivnit 4Q 2019 údaje o HDP. Smith řekl: "Zatímco relativní zlepšení v tento měsíc PMI vzbuzuje naděje, že to nejhorší z průmyslové pokles je kolem, sektor zůstává pozoruhodný přetáhněte na španělské ekonomiky a je nastaven, aby se váží na údaje o HDP za čtvrté čtvrtletí."

Itálie vykázala nejnižší PMI přijít v osmi měsících. Země je výrobní PMI klesl na 47.60 v listopadu, což odráží nejhorší obchodní podmínky od Března 2019. To je také čtrnáctý po sobě jdoucí kontrakce průmyslu.

O Itálii je výrobní sektor v kontrakci, Amritpal Virdee, Ekonom IHS Markit, řekl: "nejnovější výrobní čísla přicházející z Itálie i nadále zklamat, s listopadové údaje PMI ukazuje na prohloubení poklesu."

V USA, výrobní činnost pokračoval pokles v listopadu na pozadí poklesu zásob a nové rozkazy, podle ISM Výrobní zpráva zveřejněna včera.

ISM výrobní index aktivity zaznamenané 48.1 v listopadu, pokles z 48.3 v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali čtení 49.4. Čerstvé objednávek klesl na 47,2, z 49.1 v říjnu. Zásoby index činil 45.5, pokles o 3,4 bodu z předchozí měsíc.

V komentáři k NÁM výrobní činnost, Ian Shepherdson, hlavní ekonom Pantheon Makroekonomie, řekl, "je uvízl v mírné recesi s malou vyhlídky na nejbližší období obrození. To bude mít dopad na růst pracovních míst a Investic v příštích několika měsíců, k bodu, kde jsme nejsou připraveni vyloučit další [Federal Reserve] uvolnění v lednu."

Jako Eurozóna výrobní činnost překročila flash odhad a USA výrobní činnosti dařilo hůř než očekáváním ekonomů, můžeme očekávat, že pár EUR/USD se nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, pár EUR/USD stoupá po prolomení rezistence na 1.1020. Další hlavní rezistence se předpokládá pouze u 1.1090. Dále, oscilátor klouzavý průměr je vzestupně v pozitivní oblasti. Měnový pár je také obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Proto očekáváme, že měnový pár nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: