Rubl Se Změní Slabý, Jak Banka Ruska Škrty Úrokové Sazby

 

Ruská centrální banka v souladu s jeho předchozím výhledu, snížila úrokové sazby a navrhl další snížení v budoucnosti na pozadí zmírnění inflace a měkčí hospodářský růst. Nejnovější 25 bazických bodů snížení sazeb byl první, protože podobné snížení sazeb bylo oznámeno v Březnu 2018.

Představenstvo, v čele Guvernér Elvira Nabiullina, rozhodl se zkrátit referenční úrokové sazby o 25 bazických bodů na 7.50%. Zejména, klíčová úroková sazba byla ponechána beze změny během posledních tří měnové politiky setkání. Je ironií, že v prosinci 2018, centrální banka oznámila zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Podobně, v září 2018, Banka Ruska uchýlili k zvýšení sazeb, první svého druhu od roku 2014.

Banka upozornila na to, že očekávání jsou vysoká a to i přes zpomalení inflace. Centrální banka také uvedla, že krátkodobá rizika ve prospěch náhlý vzestup inflace vybledly ve srovnání do Března. Na vztah mezi rublu a inflaci, Nabiullina řekla: "rubl posílil od začátku roku udělal další příspěvek k zpomalení inflace."

Banka odhaduje, že inflace mírně klesla na 5% v červnu z 5,1% v předchozím měsíci. Centrální banka očekává růst zůstane pod počasí v první polovině roku 2019.

Vzhledem scénář je uvedeno výše, Bank of Ruska snížila FY19 roční výhled inflace na 4,7% 5,2%, z 4,2% na 4,7% předpokládané výše.

Počasí bylo zdobené jako převod DPH výlet do ceny je hotové a poměrně příznivý vnější okolnosti a střední domácí poptávky byly zachovány. Banka očekává meziroční inflace zůstat kolem 4%.

Na možnost dalšího snížení sazeb, centrální banka řekl: "Pokud se situace vyvíjí v souladu se základní prognóza Bank of Ruska připouští možnost další snížení klíčové sazby na jednom z nadcházející schůze Představenstva a přechod k neutrální měnové politiky až do poloviny roku 2020."

Kromě toho, Bank of Ruska se domnívá, že změna ve směru referenční sazba v USA a jiných vyspělých ekonomikách, dále minimalizuje odliv kapitálu riziko.

Banka řekl, "revize úrokové sazby cesty do USA, Fed a ostatní centrální banky ve vyspělých ekonomikách v roce 2019 H1 snižuje riziko trvalé odlivu kapitálu z rozvíjejících se trhů."

Centrální banky také snížily své FY19 výhled růstu HDP na 1,0-1,5%, a to od 1.2-1.7%. Banka očekává zlepšení tempo růstu v nadcházejících letech v důsledku provádění různých domácích projektů a dosahuje 2-3% růstu HDP v roce 2021.

Dmitrij Dolgin, ING ekonom, se domníval, že Bank of Ruska se vrátil k uvolnění měnové politiky strategie s tímto sazeb a mohl lomítko referenční sazba dále o 50-100 bazických bodů za období jeden rok.

Dolgin řekl, "nyní vidíme vysokou pravděpodobnost, že pár škrty v červenci a září. Dlouhodobější cesta, zdá se, méně určité, s ohledem na nedávné náznaky uvolnění v rozpočtové politiky od roku 2020."

Snížení sazeb se očekává, že držet rubl slabý v nadcházejících dnech.

Historický cenový graf naznačuje, že USD/RUB pár i nadále, aby si podporu v 64.15. Další rezistence se očekává, že na 66.60. Kromě toho, stochastický oscilátor dosahuje nových maxim. Jako výsledek, očekáváme, že USD/RUB pár zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: