Grexit Je Možnost, jak Řecko Výchozí

 
Když pojem "Grexit" (Řecku opuštění Eurozóny) byl představen, mnozí pochybovali, že to bylo dokonce na výběr. Nicméně, podle důležitá centrální bankéři a postav zapojených do tvorby politik, "Grexit" se nyní stalo reálnou možností.

Co kdyby Řecko skutečně opustí měnovou unii? Co by se stalo? Přežije Euro jako společnou měnu?

Realita je taková, že nikdo nedokáže vypočítat vedlejší účinky takového, ale víme, že jedna věc je jistá: odložením Mezinárodního Měnového Fondu (MMF) platba od začátku června do konce měsíce, v Řecku je chůze na tenkém ledě, v tom smyslu, že neexistuje žádné jiné kapitalistické ekonomiky, aby dělali, že za posledních třicet let nebo tak.

Chybějící platby na konci června znamená, default tím, že všechny účty, a to by mělo odhalit odliv kapitálu z Řecka, které by měly vliv na celou Eurozónu a mnohem více, jak žijeme v propojeném globálním hospodářství.

Vedlejší účinky jsou již viděli v jiných místech, jako například v Německu, kde ZEW indikátor ukazuje nižší a nižší úrovně, flirtování s třiceti oblasti a pádu z výše čtyřicet.

Jen aby bylo jasné, co ZEW znamená, to stojí za zmínku,, že představuje jeden z nejdůležitějších ekonomických zpráv. To je průzkum německé podniky, jako manažeři musí reagovat na otázky, jako je zaměstnanost, zásoby, nové objednávky, atd, stejně jako ti, projektování po dobu šesti měsíců dopředu.

Mluvíme o velmi motorem Evropské ekonomiky, Německa. Co se stane, může být použita jako ukazatel pro celou Evropu, a pokud Německo zpomaluje, pak celá Evropa bude zpomalovat stejně.

Toto poslední vydání pro ZEW ukazuje, že věci se zpomaluje, a to může být vedlejší účinek řecké drama.

Řecké jednání jsou stále nezobrazuje žádný pokrok. Na trhu se pohybuje na náhodnou cestu jako obchodní algoritmy, a nevědí, jak reagovat na probíhající zprávy, která proudí z Řecka.

Brzy to skončí, protože čas je tikání a pokud do konce června nedojde k dohodě, pak Řecko nemůže získat přístup k nové půjčky splatit MMF, takže výchozí kop.

Že by přinést spoustu volatilita a na druhou stranu má potenciál dělat v létě je obchodování vzrušující, a ne, že klid jako v létě obchodování obvykle je.

Všichni ve všech, tyto jsou nezmapované území (s oběma Grexit a potenciální default), a i když tam jsou mechanismy, které se snaží minimalizovat vedlejší účinky těchto událostí, vlastně se ani nedá spočítat přesně. Vyhnout se volatilita na všechny náklady by měly být cílem.

Nejnovější články: