Libra Přepětí v BRITÁNII Vyhýbá Recesi v Q3 2019

 

Libra prudce vzrostl vůči jenu včera po zveřejněných údajů britského Úřadu pro Národní Statistiky ukázaly, že země měla vyhnout recesi v Q3 2019, podporovaný služeb a stavebnictví. Navíc, rally byla vyvolána Brexit vůdce strany Nigel Farage je rozhodnutí, aby se zabránilo napadení v každém Parlamentních mandátů, které bude obhajovat britské Konzervativní Strany. Libra je trend byl také podporovaný nečekaném poklesu Japonské jádro stroje objednávky v září. Z nízké 139.365, GBP/JPY páru vzrostl na maximum 140.47 v posledních 24 hodinách.

Podle britského statistického úřadu se HDP země zvýšil o 0,3% q-o-q ve třetím čtvrtletí, po smrštění o 0,2% v červnu. čtvrtletí. Nicméně, tempo expanze nesplňuje ekonomů odhad 0,4%. I BoE měl prognóza růst ekonomiky o 0,4% v 3Q19. Na roční bázi, ekonomika rostla o 1%, nejpomalejším tempem od 1Q 2010.

Odvětví služeb rozšířil o 0,4%, v čele silný výkon informací a komunikace divize. Stavební činnosti se zvýšil o 0,6% ve 3. čtvrtletí, a to především v důsledku zvýšení vlastního bydlení. Oba výroba a výroba zůstala téměř beze změny, zatímco zemědělství výstup se snížil o 0,2%.

HDP poklesl o 0,1% m-o-m v září průmyslové produkce smluvně 0,3%, zejména v důsledku stagnace ve farmaceutickém sektoru. Stavební činnosti se snížil o 0,2%, zatímco služby výstup stál beze změny v září.

Navíc, celkový obchodní deficit byl £6.40 miliard eur v 3Q roku 2019, což je pokles o £5 miliard na q-o-q základě, a to především díky zvýšení vývozu. Měsíční, zboží vývoz se zvýšil o 1,2% v září. Dovoz se zvýšil o 5,1%. Celkový obchodní deficit se prohloubil na £3,36 miliard, z £1,76 miliardy v předchozím měsíci.

Ruth Gregory, ekonom Capital Economics, předpokládá stagnace pokračovat i ve 4Q 2019.Gregory dále se domníval, že Bank of England by být nakloněn lomítko referenční úrokové sazby, pokud Brexit nejistota končí a fiskální impuls se stane, což znamená, příjmy udržet více post-daňových příjmů.

UK také viděl hlavní politický vývoj, který vyvolala libry rally. Farage, který vede Brexit strany, oznámil, že strana bude bojovat na místech, které byly dříve v držení Konzervativců v nadcházejících volbách. Farage objasnil, že jeho strana by soutěž ve všech ostatních míst v současné době v držení Pracovních a jiných pro-Zůstávají skupin. Rozhodnutí je všeobecně vnímáno jako velký krok ve prospěch Konzervativců, zvýšení Boris Johnson je šance na zlepšení jeho strana je celkově shodují ve volbách. Solidní vyhrát umožní Johnson snadno tlačit jeho verze Brexit dohody v Parlamentu. Důležitější je, že trh je ve prospěch vidět jasný vítěz ve volbách.

Japonský Úřad Vlády uvedl, že jádro stroje objednávky, klíčovým ukazatelem soukromé kapitálové investice, klesla o 2,9% m-o-m v září, následující 2,4% pokles v předchozím měsíci. To byl třetí po sobě jdoucí pokles objednávek. Ekonomové očekávali rozkazy k nárůstu o 0,9% ve sledovaném období.

Odvětví-wise, výrobní zakázky klesly o 5,2%, zatímco non-výrobní objednávky vzrostly o 2,6%. Ve 4. čtvrtletí, základní příkazy, se předpokládá zvýšení o 3,5%. Podle Marcel Thieliant, ekonom Capital Economics, trvalý pokles stroje objednávky uveďte, že síla vidět v kapitálu, zboží, zásilek nebude trvat delší dobu.

Economist předpovídá 0,7%. po sobě jdoucí pokles v obchodních investic ve 4. čtvrtletí roku 2019. Růst investic se očekává pokles na 1% v příštím roce z 1,8% v roce 2019.

Technicky vzato, pár GBP/USD se staví po konsolidaci v 139.50 úrovně od 16. října. Další hlavní rezistence se předpokládá pouze na 146 úrovně. Zatímco měnový pár se obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr, stochastický oscilátor zůstává v býčí oblasti. Proto můžeme předvídat útulku k dalšímu rally v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: