Trump je Nebezpečný Na Blízko Mexických Hranic Oslabuje Peso

 

Navzdory hlásí silný růst HDP ve třetím čtvrtletí, Mexické peso oslabilo proti americkému dolaru na konci minulého obchodního týdne. Pesa klesla poté, co Prezident Donald Trump hrozil vypnout americko-mexické hranice. Měna je také snaží získat na síle kvůli starosti o národ je levicová strana, která bude vládnout celé zemi.

 

Trump je škodlivý oslabuje Mexické peso

Na ekonomické frontě, Forex trh měla pozitivní zprávy o hospodářství Mexika, který rostl meziročně o 2,5% ve třetím čtvrtletí, tažen zejména sektorem služeb.

Podle Národní statistický Institut a Geografie (Inegi), sektor služeb rostl o 3,2% mezi červencem a září, podporovaný maloobchodního prodeje a finančních služeb. Průmyslové činnosti, která je silně vázána na Spojené Státy, se zvýšil o 1,1%, částečně díky pomoci z výrobního sektoru. Celkově se ekonomika rozšířila o 2,1% během prvních devíti měsíců tohoto roku ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

V komentáři k růstu HDP, finanční skupina Scotiabank řekl: "výsledek byl určen pravidelný rytmus činnosti v odvětví služeb, zlepšení v zemědělství a mírný pokles v průmyslové odvětví, které předpovídá mírně pozitivní krok pro Mexické ekonomiky ke konci roku."

Přes impozantní růst HDP, peso klesl na 20.407 za dolar. Hlavním důvodem poklesu bylo to, že Prezidenta Donald Trump má hrozil vypnout Mexické hranice na neznámém časovém horizontu, pokud se Bílý Dům rozhodne, že Mexiko již má celkovou "kontrolu" na jeho straně.

Trump poukázal na situace, do nichž jsou zapojeni migranti táboří v Tijuana, Mexiko, po použití karavanu k dosažení Spojených Států.

Prezident se domníval, že to byla "opravdu špatné situaci." Dále uvedl: "pokud zjistíme, že je to nekontrolovatelné," pak "budeme blízko vstupu do země po dobu, dokud můžeme dostat pod kontrolu. Celou hranici."

Zejména, dva američtí úředníci, jejichž jména nebyla odhalena, mají uvedeno, že memorandum podepsali tím, že Šéf Personálu Bílého Domu John Kelly dává Obecné Matis právo na ochranu imigrační agenti a pokud je to nutné, může použít smrtící sílu, dočasné zadržení, kontrolu davu, a zběžné prohlídky.

Začátkem tohoto měsíce, úvěrová agentura Fitch varovala, že by mohla revidovat směrem dolů v zemi rating z důvodu obavy o nastupující vládní politiky, tahání měnu na nejnižší úroveň za dva roky. Fitch snížila v Mexiku výhled ratingu na negativní dva dny poté, co levicový Prezident-elect Andres Manuel Lopez Obrador oznámila zrušení částečně postaveny nové Mexico City letiště, které už viděl investici několika miliard dolarů.

Mezitím, inflační obavy donutil Mexickou centrální banku ke zvýšení úrokové sazby o 25 bazických bodů na 10-rok vysoká 8%. Předběžné odhady naznačují, že v listopadu inflace mírně klesla na 4,56%, od 4,9% v předchozím měsíci. Ohlášené číslo je stále vyšší než cíl ve výši 3%.

Úředníci také vyjádřil "obavy, pokud jde o oba příchozí správy politik a legislativních iniciativ." Nově Zvolený prezident Andres Manuel Lopez Obrador a jeho MORENA party, která se bude předpokládat, že výkon na 1. prosince, jsou vnímány jako hrozba pro ekonomický růst a měna u Břehu Mexika.

Úplně první návrh zákona, který předložila MORENA strany bylo dát limit na bankovní poplatky. Na trhu se domnívá, že to je známkou toho, co přijde.

Peso bylo na pokles za posledních osm po sobě jdoucích týdnů. Tak daleko, měna ztratila 8%, týrané externě obrovskou sílu amerického dolaru a lokálně tím, že si všiml, politických omylů tím, že nově zvolený Prezident Andres Manuel Lopez Obrador tým.

Medvědí sentiment vytvořené detaily uvedeny výše, se očekává, že držet Mexické peso slabý v blízké budoucnosti.

Technicky vzato, USDMXN pár prolomil rezistenci na 19.20 úrovně. Měnový pár se také pohybuje ve vzestupném trendu. Kromě toho, indikátor MACD má pozitivní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: