Microsoft Zvyšuje Dividendu, Odhaluje $40bln Stock zpětný Odkup

 

Akcie společnosti Microsoft Corporation (Nasdaq: MSFT) vzrostly o $2.55 nebo 1.84%, aby uzavřel na $141.07 poté, co společnost schválila výkup dalších 40 miliard akcií a zvýšila svou čtvrtletní dividendu od $0.05 do $0.51 na akcii. V posledních šesti letech potřetí společnost oznámila program zpětného odkupu akcií této velikosti. Včetně včerejší rally, akcie společnosti ocenil o více než 39% rok-na-datum. Tech obra, byl pravidelně odkup vlastních akcií pod CEO Satya Nadella.

Ve fiskálním roce, který skončil 30. června, měla společnost odkoupila $19.54 miliardy dolarů v hodnotě akcií. Podle SEC, Microsoft má $11.40 miliard zbývající na program zpětného odkupu oznámil v roce 2016. Ve 2. ČTVRTLETÍ roku 2019, společnost odkoupila akcie v hodnotě $4.60$. Mezi 2017 a 2019, společnost odkoupených 419 milionů akcií v hodnotě zhruba $35.70 miliard. Nejnovější program zpětného odkupu akcií nemá žádné datum vypršení platnosti, ale může být zrušen na vůli společnosti.

V předchozím fiskálním roce, Microsoft odkoupila zpět akcie v hodnotě $10.72 miliard. To je také jeden z důvodů, akciový čtyřnásobně za posledních pět let a dosáhla tržní kapitalizace ve výši 1.084 bilionů.

V roce 2003, Redmond, Washington-založena firma vyplacené dividendy pro své akcionáře poprvé. Od té doby, společnost má být zvýšení čtvrtletní dividendy téměř každý rok. Před rokem měla společnost oznámila zvýšení dividendy z $0.04 na akcii. Že vzal čtvrtletní dividendu na $0.46 na akcii v té době. Včerejší oznámení z $0.51 na akcii dividenda je 0,02 usd na akcii vyšší než Konsensuální odhad tří analytiků dotazovaných agenturou FactSet.

Microsoft bude platit dividendu na 12. prosince pro akcionáře na záznam z 21. listopadu. Dividendy se zdvojnásobil od toho, co to bylo, když Satya Nadella převzal kormidlo od Steve Ballmer. Čtvrteční zavírací cena $140.78 implikuje dividendový výnos 1.44%, nižší než 1.93% výnos S&P, podle FactSet.

Cloud divize společnosti stále roste svižným tempem, zatímco rostoucí počet zákazníků, přihlásit k Office 365. Ziskové Windows obchodní obrátil stabilní jako zákazníci přejít na novější verze. Nejnovější odkup oznámení, se očekává, že držet akcie optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, akciový nadále dostávat podporu od 50-denní klouzavý průměr. Navíc indikátoru stochastic je v býčí oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akciové rally v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: