Singapur Dolar Oslabuje Vývoz Váhat

 

V prosinci, Singapur vývoz poklesl nejvíce za více než dva roky, což naznačuje, že předběžný odhad růstu pro 4Q 2018 bude upraven dolů. Po vydání export dat, USD/SGD dvojice vzrostl z nízkých 1.3525 na vysoké 1.3575.

 

Globální zpomalení ovlivňuje Non-Olej Tuzemského Vývozu (NODX)

Podle Enterprise Singapore, NODX klesl o 8,5% rok-na-rok po revidovaném 2.8% poklesu v listopadu. Vývoz několika významných zboží zaznamenaly prudký pokles.

  • Elektronika, dolů 11,2%Elektronické vývoz klesl o 11,3% rok-na-rok po 4,3% zvýšení v listopadu. Vývoz osobních počítačů, diody a tranzistory, disky a další média se zaznamenávají velké dvouciferné poklesy. Vývoz, jiné než elektronické zboží se snížily by4% rok-na-rok, po 5,4% poklesu v listopadu. Pokles ve vývozu high-tech zařízení, farmaceutické výrobky, a základní chemické látky vedlo k masivnímu poklesu. Minulý měsíc, jak elektronické a neelektronické NODX odmítl.
  • Léčiva, dolů 26,8%
  • Základní chemické látky, dole 28%
  • Specializované stroje, dolů 32.5%

Na sezónně očištěné m-o-m základ, Singapur vývoz se snížil o 5,7% v prosinci, po revidované 4.3% poklesu v listopadu. Nicméně, celkový obchod vzrostl o 1,6% v prosinci, po 7.4% nárůst v předchozím měsíci. Dovoz rostl o 6,1%, zatímco vývoz klesl o 2,5%.

Pokles byl v naprostém protikladu k ekonomů odhad 2% růstu. Ten uvádí pokles vývozu byl nejhorší od října 2016 zhroutí, když se vývoz propadl o 14% na meziroční bázi.

Paní Selena Ling, vedoucí odboru výzkumu a strategie na OCBC, řekl agentuře Reuters, "To by mohlo ukázat, že americko-čínských obchodních jednání se staly lest, padající v souladu se zklamáním Čínské obchodní údaje. Tam je pravděpodobnost, že (pokles exportu) bude pokračovat i v prvním čtvrtletí."

Zásilky do osmi země top 10 exportních trzích klesal. Pouze dva klíčové trhy, na které se vývoz zvýšil byly Čína a Spojené Státy. Pokles NODX byl způsoben především poklesem poptávky z EU (-28.7%), Jižní Korea (-39.1%) a Malajsie (-15.5%). Vývoz do USA (+31.1%) a Čína (+15.4%), které se vykazují silný růst.

V rozhovoru pro Channel News Asia, Paní Ling řekl: "To naznačuje, že zhoršení globální a regionální růstové vyhlídky a byl pravděpodobně umocněn tím, že blednutí některé preventivní předzásobení činností v rámci regionu v 3Q18 v očekávání USA-Čína tit-for-tat tarify."

Pokud jde o prudký pokles vývozu, ING ekonom Robert Carnell řekl: "Všechny součásti jsou silně dolů. Léčiva jsou velmi slabé. Poté, co byla poměrně silná dříve, minulý rok, pharma se přesunul od věcí, které drží všechno, až na to, že jedním z dalších faktorů přetažením Nodx dolů. Dnešní data téměř jistě bude mít za následek revizi směrem dolů na 1,6% Mezičtvrtletně 4QGDP uvolnění a buď potvrdí 2018 na náš nižší odhad, nebo snad dokonce vzít to zářez ještě nižší."

Podobně, DBS senior ekonom Irvin Seah řekl: "to, Co je nejvíce znepokojující je 5,7 procenta měsíc-na-měsíc v poklesu (v Nodx). Už jsme měli dva měsíce na měsíc-na-měsíc poklesy, a pokud tento trend pokračuje, to ukazuje na slabší výhled pro celkovou výrobu, stejně jako Singapur ekonomika míří do roku 2019."

Ekonom také domníval, že průmyslové výrobní data naplánován být propuštěn příští týden by dát představu o směru, ve kterém ekonomika směřuje. Slabé údaje dále snižuje šance, že utahování měnové politiky Měnová Autorita Singapuru. Takový scénář zásadně podporuje Singapur dolar klesající trend.

Technicky, americký dolar se pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Kromě toho, pozitivní čtení oscilátoru z klouzavý průměr indikátor poukazuje na základní bullishness v USD/SGD pár. Další odpor pro měnový pár se očekává, že pouze v 1.3620 úrovně. Jako výsledek očekáváme, že měnový pár posunout dále v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: